Skip to content

Wygląda na to, że Netflix rozszerza się na gry komputerowe – Recenzja Geek

27 de listopad de 2022
9958cda4 1024x576 1

Ktoś trzyma kontroler PS5 podczas uruchamiania serwisu Netflix na telewizorze.

Wyprawa Netflix do gier rozpoczęła się w 2021 roku z mieszanym sukcesem. Teraz wydaje się, że gigant streamingowy chce rozszerzyć swoją ofertę gier z gier mobilnych na pełnoprawne gry na PC, wraz z tytułami AAA.

Zaangażujniedawno zauważył ofertę pracy w witrynie Netflix dla „reżysera gier”. Na liście jest napisane, że firma potrzebuje „wysoko wykwalifikowanego dyrektora gry, który pomógłby nam wytyczyć kierunek gry i kreatywną wizję zupełnie nowej gry AAA na komputery PC”. W opisie stanowiska stwierdza się, że kandydaci mają „rozwijać, wspierać i stale ulepszać oraz iterować podstawową kreatywną wizję gry”.

W ogłoszeniu o pracę podano również, że przedmiotowa gra zostanie stworzona na silniku Unreal Engine. I to doświadczenie ze strzelankami pierwszoosobowymi lub strzelankami trzecioosobowymi jest preferowane. Ponadto idealny kandydat byłby w stanie stworzyć grę, która spodobałaby się „dziesiątkom lub setkom milionów graczy na całym świecie”.

Opracowanie gry AAA byłoby dużym odejściem od gier Netflix, ponieważ do tej pory koncentrował się wyłącznie na grach mobilnych i chmurowych. To powiedziawszy, niektóre niedawno wydane tytuły, takie jak Triviaverse, można odtwarzać na ekranie Smart TV.

Stworzenie gry na PC byłoby również dużym odejściem od zorientowanego na streaming modelu biznesowego Netflixa. Byłoby to jednak zgodne z kierunkiem firmy, polegającym na tworzeniu oryginalnych treści, tak jak robi to z serialami i filmami od czasu uruchomienia Domek z kart w 2013 roku.

Czy ten post był pomocny?