Skip to content

Wyłącz klawisze skrótów Win + X w systemie Windows 7 lub Vista

9 de sierpień de 2021
image154

Windows 7 i Vista mają te same klawisze skrótów Windows+X, co inne wersje systemu Windows, takie jak Win+E dla eksploratora i Win+D dla pulpitu, ale dodaje wszystkie klawisze Win+ do uruchamiania skrótów w menu szybkiego uruchamiania Vista (lub przełącz się na aplikacje w systemie Windows 7), a także Win + X dla centrum mobilności itp. Ale co, jeśli chcesz wyłączyć wszystkie te dodatkowe klawisze?

Okazuje się, że możesz wyłączyć wszystkie dodatkowe klucze naraz za pomocą jednego wpisu rejestru, który udostępniłem jako hack rejestru do pobrania.

Ręczny hack rejestru

Po prostu otwórz regedit.exe za pomocą pola wyszukiwania menu Start i przejdź do następującego klucza (utwórz, jeśli nie istnieje)

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesExplorer

Utwórz 32-bitową wartość DWORD o nazwie NoWinKeys i ustaw wartość na 1. Musisz się zalogować i wycofać, aby zmiany odniosły skutek.

Hack rejestru do pobrania

Aby wyłączyć: Rozpakuj plik, a następnie kliknij dwukrotnie plik NoWinKeys.reg, aby wyłączyć wszystkie klawisze skrótów.


Aby włączyć: Rozpakuj plik, a następnie kliknij dwukrotnie plik RestoreWinKeys.reg, aby ponownie włączyć wszystkie klawisze skrótów.

Upewnij się, że wylogowałeś się i ponownie włączyłeś, aby ta zmiana zaczęła obowiązywać. Możesz także ponownie uruchomić explorer.exe za pomocą menedżera zadań, jeśli chcesz.

Pobierz DisableWinKeys Registry Hack

Czy ten post był pomocny?