Skip to content

Wyłączenie Historii lokalizacji nie uniemożliwia Google śledzenia Twojej lokalizacji

17 de lipiec de 2021
google location history 1024x468 1

Wyłączenie Historii lokalizacji Google nie uniemożliwia Google śledzenia Twojej lokalizacji na urządzeniach z Androidem i iOS.

Użytkownicy Google mogą wyłączyć historię lokalizacji na tej stronie, ale niektóre aplikacje Google śledzą Twoją lokalizację, nawet jeśli to robisz. Oto Ryan Nakashima, pisanie dla Associated Press:

Nawet po wstrzymaniu Historii lokalizacji niektóre aplikacje Google automatycznie przechowują dane o lokalizacji oznaczone sygnaturą czasową bez pytania.

Na przykład Google przechowuje migawkę tego, gdzie jesteś, gdy tylko otworzysz aplikację Mapy. Automatyczne codzienne aktualizacje pogody na telefonach z Androidem wskazują z grubsza, gdzie jesteś. Niektóre wyszukiwania, które nie mają nic wspólnego z lokalizacją, takie jak „ciastka czekoladowe z chipsami” lub „zestawy naukowe dla dzieci”, wskazują dokładną szerokość i długość geograficzną — z dokładnością co do stopy kwadratowej — i zapisują je na koncie Google.

Przedstawiciele Google powiedzieli AP, że śledzenie lokalizacji można całkowicie wyłączyć, wyłączając funkcję „Aktywność w internecie i aplikacjach”; znajdź to ustawienie tutaj.

To dziwne, ponieważ ustawienie „Aktywność w internecie i aplikacjach” w ogóle nie wspomina o lokalizacji, a nawet znajduje się tuż obok przełącznika Historii lokalizacji w ustawieniach. Ale teraz wiesz, jak sądzę, więc śmiało zmień ustawienia, jeśli cię to martwi.

Czy ten post był pomocny?