Skip to content

Wyświetl poziom bezpieczeństwa witryny na pasku adresu przeglądarki Firefox

27 de lipiec de 2021
glassyurlbar01

Jeśli uruchomisz minimalny interfejs użytkownika i ukryjesz pasek stanu, nie masz dostępu do ikony kłódki poziomu bezpieczeństwa. Zobacz poziom bezpieczeństwa za pomocą kolorów w pasku adresu dzięki rozszerzeniu Glassy Urlbar dla przeglądarki Firefox.

Przed

Kiedy odwiedzasz witrynę „https:”, jak bezpieczna jest? W naszych dwóch przykładach oba mają przedrostek „https:”, ale nie są równe pod względem bezpieczeństwa. Jeśli masz widoczny pasek stanu, możesz wyświetlić ikonę kłódki, aby sprawdzić, ale jeśli używasz minimalnego interfejsu użytkownika, to co?

Ikona kłódki zdecydowanie pokazuje, że problemem są tutaj „niezaszyfrowane informacje”.

1627405877 215 Wyswietl poziom bezpieczenstwa witryny na pasku adresu przegladarki

Jeśli funkcja nie została wyłączona, okno ostrzeżenia o zabezpieczeniach pojawi się również, gdy całkowite szyfrowanie nie jest dostępne. Potrzebujesz czegoś, co pokaże różnicę na pierwszy rzut oka, jednocześnie pomagając utrzymać minimalny interfejs użytkownika.

1627405877 713 Wyswietl poziom bezpieczenstwa witryny na pasku adresu przegladarki

Po

Rozszerzenie ułatwia poznanie poziomu bezpieczeństwa witryn „https:”. Jeśli witryna jest całkowicie bezpieczna, cały obszar paska adresu zmienia kolor na zielony.

1627405878 742 Wyswietl poziom bezpieczenstwa witryny na pasku adresu przegladarki


A jeśli witryna nie jest całkowicie bezpieczna, zobaczysz żółty kolor, który będzie służył jako ostrzeżenie. Prosty i bezproblemowy.

1627405878 495 Wyswietl poziom bezpieczenstwa witryny na pasku adresu przegladarki

Wniosek

Jeśli szukasz czegoś, co pokaże Ci bezpieczeństwo odwiedzanych witryn, rozszerzenie Glassy URL jest tym, na które możesz chcieć rzucić okiem.

Spinki do mankietów

Pobierz rozszerzenie Glassy Urlbar (dodatki do Mozilli)

Czy ten post był pomocny?