Skip to content

Wyszukiwarka Google pokaże Ci gry w chmurze, ale nie na Stadia

14 de grudzień de 2022
GeForce Now Games Selection

Kolaż przedstawiający Valheim, Cyberpunk, Rocket League, Kena: Bridge of Spirits, Far Cry 6, Guardians of the Galaxy, PowerWash Simulator, Crysis Remastered, New World, League of Legends, Destiny 2: Beyond Light, Life is Strange: True Colors, Naraka: BladePoint, Icarus: Pierwsza kohorta i Warframe

Google zdecydowało we wrześniu o zamknięciu usługi przesyłania strumieniowego gier Stadia, przenosząc swój cel na promowanie innych (i znacznie bardziej popularnych) platform. Firma promuje teraz funkcję w wyszukiwarce Google, która może pomóc w znalezieniu gier dostępnych za pośrednictwem usług przesyłania strumieniowego.

Być może zauważyłeś, że wyszukiwanie filmów lub programów telewizyjnych w wyszukiwarce Google spowoduje wyświetlenie linków do ich strumieniowego przesyłania w popularnych serwisach, takich jak Netflix, Hulu, HBO Max i innych platformach. Google robi teraz to samo w przypadku gier wideo — jeśli gra jest dostępna w usługach takich jak Xbox Cloud Gaming lub NVIDIA GeForce Now, linki do niej zostaną dodane do panelu wiedzy. Obok linków znajduje się również tekst „nie wymaga pobierania”, aby wyjaśnić, że gra będzie przesyłana strumieniowo w przeglądarce.

Ogłoszenie Google, że możesz „wyszukiwać i uruchamiać gry wideo w chmurze natychmiast za pomocą Google” zdezorientowało co najmniej kilka osób, ponieważ brzmi to tak, jakby Google mogło hostować gry, ale funkcja zawiera tylko linki do gier na innych platformach. Własna usługa Google Stadia jest w trakcie zamykania i od 18 stycznia 2023 r. nie będzie w ogóle dostępna.

Nowa funkcja wyszukiwania jest podobna do funkcji dostępnych na pierwszej fali Chromebooków do gier w chmurze, które mogą wyświetlać dostępne gry w chmurze na pasku wyszukiwania systemowego obok wyników wyszukiwania w sieci i aplikacjach. Linki powinny być dostępne dla wszystkich zarówno w wyszukiwarce Google na komputery, jak i urządzenia mobilne.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?