Skip to content

XP: spraw, aby czyszczenie dysku działało szybciej

7 de sierpień de 2021
114

Jeśli masz starszy komputer, który nie był regularnie konserwowany, aktualizowany itp. (komputer krewny, który oglądałeś podczas wakacji) … podczas próby uruchomienia Oczyszczania dysku może się zawiesić lub ukończyć absurdalnie dużo czasu. Zwykle oznacza to, że narzędzie do czyszczenia dysku zawiesza się na uszkodzonym pliku tymczasowym. Oto prosty sposób na ominięcie tej irytacji.

Wykonaj następujące czynności przed uruchomieniem Oczyszczania dysku. Jeśli korzystasz z przeglądarki Internet Explorer, przejdź do menu Narzędzia Opcje internetowe Historia przeglądania Usuń. Spowoduje to wyświetlenie okna Usuń historię przeglądania. Usuń tymczasowe pliki internetowe. Kliknij Tak w komunikacie ostrzegawczym.

1628314930 269 XP spraw aby czyszczenie dysku dzialalo szybciej

Inną rzeczą do zrobienia jest zamknięcie wszystkich uruchomionych programów. W rzeczywistości możesz chcieć uruchomić „Tryb awaryjny” przed rozpoczęciem tego kroku. przejdź do Start Uruchom wpisz %temp% … Naciśnij Enter lub kliknij OK.

1628314930 346 XP spraw aby czyszczenie dysku dzialalo szybciej

Spowoduje to wyświetlenie katalogu plików Temp. Naciśnij „CTRL + A” na klawiaturze, aby wybrać wszystkie foldery i naciśnij klawisz „Usuń”.

1628314931 277 XP spraw aby czyszczenie dysku dzialalo szybciej

Wybierz Tak w wiadomości weryfikacyjnej. Teraz upewnij się, że usuwasz te pliki tymczasowe z Kosza.

1628314931 448 XP spraw aby czyszczenie dysku dzialalo szybciej


Powinno to pozwolić na znacznie szybszy proces Oczyszczania dysku.

Czy ten post był pomocny?