Skip to content

YouTube ma nowy wygląd i lepszą kontrolę

25 de październik de 2022
youtube hero lede 1024x575 1

Logo YouTube na jednolitym kolorze tła

Mimo że YouTube ewoluował i rozrastał się, jego wygląd zmieniał się wolniej, niż myślisz. Jednak witryna przeprowadza obecnie najbardziej znaczącą zmianę wyglądu w najnowszej pamięci, z nowym wyglądem, który zmienia się dynamicznie z każdym filmem.

Firma Google ogłosiła, że ​​YouTube zostanie przeprojektowany na całym świecie, co dotyczy zarówno wersji internetowej, jak i aplikacji mobilnych. Jeśli jednak często korzystasz z wersji internetowej, być może już ją widziałeś, ponieważ była ona wprowadzana w ciągu ostatnich kilku tygodni. Jednak teraz jest to udostępniane wszystkim.

Ten nowy projekt koncentruje się na kolorach. Pobiera kolory z dowolnego oglądanego filmu i stosuje je do interfejsu aplikacji, za pomocą przycisków akcji, takich jak przycisk subskrypcji i przycisk udostępniania, który tym razem wygląda jak pływające pigułki. Ta zmiana dotyczy głównie trybu ciemnego aplikacji, chociaż tryb jasny będzie również wykorzystywał więcej kolorów i sam w sobie będzie przyciągał wzrok.

Dzięki temu przeprojektowaniu YouTube wprowadza również kilka funkcji na urządzeniach mobilnych. Pierwszym z nich jest powiększanie za pomocą szczypania, co pozwala przybliżać filmy i dokładniej przyjrzeć się szczegółom, a drugi to precyzyjne wyszukiwanie, umożliwiające przeszukiwanie filmów i oglądanie poszczególnych klatek podczas wyszukiwania. Funkcja Pinch-to-zoom była już dostępna jako funkcja YouTube Premium, ale teraz każdy może z niej korzystać.

Te zmiany zaczną być udostępniane wszystkim od dzisiaj, więc miej oko na aktualizację aplikacji, która wkrótce pojawi się na Twoim smartfonie. Dobrze, że teraz jest ładniej, ponieważ subskrypcja Premium kosztuje teraz więcej.

Źródło: YouTube

Czy ten post był pomocny?