Skip to content

Z okna porad: Szybka zmiana nazwy pliku w systemie Windows 7, szybki dostęp do witryn internetowych w systemie Android i listy rzeczy do zrobienia oparte na GPS

15 de lipiec de 2021
1626346132 Tips How To Geek Template1

Raz w tygodniu podsumowujemy kilka wskazówek dla czytelników i dzielimy się nimi z większą publicznością How-To Geek. W tym tygodniu przyjrzymy się szybkiej zmianie nazwy plików w systemie Windows 7, szybkim dostępowi do zakładek w systemie Android i zgrabnej liście zadań do wykonania opartej na GPS.

Zmieniaj nazwy plików sekwencyjnie i szybko w systemie Windows 7

1626346132 472 Z okna porad Szybka zmiana nazwy pliku w systemie Windows

Christoph pisze z następującą wskazówką dotyczącą zmiany nazwy:

Jeśli chcesz sekwencyjnie zmieniać nazwy plików naprawdę szybko w systemie Windows 7, wystarczy je podświetlić i nacisnąć F2, aby zmienić nazwę pierwszego i nacisnąć Enter. Pliki zostaną przemianowane na jakąś nazwę (1).ext i tak dalej. Jest to naprawdę przydatne przy zbiorczej zmianie nazwy zdjęć z wakacji i innych.

To przydatna sztuczka, Cristoph, dzięki za udostępnienie!

Dodaj zakładki Androida do ekranu głównego, aby uzyskać szybki dostęp

1626346132 497 Z okna porad Szybka zmiana nazwy pliku w systemie Windows

Mark pisze, podając następującą wskazówkę dotyczącą Androida:

To może być powszechna wiedza dla większości, ale ja właśnie odkryłem, że bawię się telefonem, czekając na spóźnionego klienta. Możesz umieścić zakładki bezpośrednio na ekranie głównym! Nie mogę uwierzyć, ile czasu zmarnowałem otwierając przeglądarkę, otwierając zakładki i klikając link, który chciałem odwiedzić. Wypełniłem cały panel ekranu głównego najczęściej odwiedzanymi przeze mnie stronami internetowymi.

Jesteśmy prawie pewni, że są ludzie, którzy nie wiedzą o tej sztuczce. Nawet ci, którzy o tym wiedzą, mogą przypomnieć, jak przydatne jest wciśnięcie skrótu URL bezpośrednio na ekranie głównym.

TodoNearby łączy Twój GPS i listę rzeczy do zrobienia

Hank pisze z następującą wskazówką na temat listy rzeczy do zrobienia:

Od kilku miesięcy korzystam ze zgrabnej aplikacji na Androida o nazwie TodoNearby. Łączy twoją listę rzeczy do zrobienia ze współrzędnymi GPS lokalizacji tego zadania (np. miejsce, w którym musisz je kupić lub zostawić, lub cokolwiek innego). Najwyraźniej jest w trakcie sprawdzania dla Android Market, więc programista ma bezpośredni link do pobrania na swojej stronie. Możesz to sprawdzić tę stronę i wyślij mu e-mail a on wyśle ​​ci kopię beta. Cały czas korzystam z wersji beta i działa świetnie!

Powiązanie lokalizacji zadania z przypomnieniem o zadaniu jest sprytne, dzięki za udostępnienie!

Masz świetną wskazówkę do podzielenia się? Napisz do nas na adres [email protected].

Czy ten post był pomocny?