Skip to content

Z pola porad: Dwukrotne dotknięcie powiększenia przeglądarki, Naps Espresso i ekrany rozruchowe Androida

28 de lipiec de 2021
1627490852 Tips How To Geek Template2

Co tydzień otwieramy pudełko z poradami i dzielimy się najlepszymi wskazówkami dla czytelników. W tym tygodniu przyjrzymy się powiększaniu przeglądarki Androida, drzemkom kofeinowym i dostosowywaniu ekranów rozruchowych na urządzeniach z Androidem.

Kliknij dwukrotnie, aby powiększyć przeglądarkę Android

1627490852 394 Z pola porad Dwukrotne dotkniecie powiekszenia przegladarki Naps Espresso i

Mike pisze ze swoim świeżym znaleziskiem na Androida:

To może być stara wiadomość dla weteranów Androida, ale właśnie odkryłem tę sztuczkę: podczas przeglądania w przeglądarce internetowej Androida możesz dwukrotnie dotknąć, aby natychmiast powiększyć widok do 100% w miejscu, które klikniesz dwukrotnie. Jest bardzo przydatny do szybkiego przeglądania strony internetowej, która jest zbyt mała na ekranie urządzenia mobilnego. Ponownie dotknij dwukrotnie, aby powrócić do oryginalnego (pełnego ekranu) rozmiaru.

Masz rację Mike, chociaż wskazówka może być stara dla weteranów Androida, myślę, że można śmiało powiedzieć, że każdy użytkownik Androida miał swoje „Ach hah!” moment, kiedy odkryli ten mały klejnot manewru. Płacisz dalej, udostępniając.

Espresso Drzemki dla maksymalnej czujności

1627490852 839 Z pola porad Dwukrotne dotkniecie powiekszenia przegladarki Naps Espresso i

Alex pisze ze swoją wskazówką, jak zachować czujność przy napiętym harmonogramie:

OK chłopaki, to nie jest do końca hack oprogramowania (tak naprawdę to bardziej hack na mokro), ale ostatnio naprawdę mi pomaga, więc pomyślałem, że napiszę. Wszyscy wiedzą, że mała drzemka może naprawdę pomóc przez cały dzień, ale czy próbowałeś drzemki zasilanej kofeiną? Brzmiało to szalenie, ale facet, z którym pracuję (który również ma szalony harmonogram jak ja) przysiągł to, więc spróbowałem. Oto jak to działa. Odstawiasz filiżankę, kawę lub espresso, a potem od razu robisz sobie 20-minutową drzemkę. Po przebudzeniu czujesz się szalony odświeżony. Na początku byłem pewien, że tylko wyobrażam sobie efekt, ale kiedy go wygooglowałem, znalazłem badania, które wspierają „kofeinowa drzemka”.

Wskazówki dotyczące oprogramowania mokrego są czasami tak samo przydatne, jak wskazówki dotyczące oprogramowania, Alex. My również stosowaliśmy wcześniej sztuczkę z drzemką z kofeiną z pozytywnymi wynikami. Nie ma nic lepszego niż podwójna frajda z drzemki wzmacniającej i zastrzyku kofeiny, który pomoże Ci się ożywić.

Jak zmienić ekran powitalny Androida

Elyse pisze, korzystając z techniki zamiany ekranu powitalnego na telefonie z Androidem:

Lubię dostosowywać mój telefon z Androidem i tak bardzo, jak podobał mi się ekran powitalny Cyanogen, który pojawił się po zrootowaniu / uaktualnieniu telefonu, chciałem go ulepszyć. znalazłem to wideo i przewodnik i poszedłem dalej, a teraz mam niestandardowy ekran powitalny. To była moja pierwsza próba dokonania jakiejkolwiek głębokiej personalizacji i poszło naprawdę gładko!


Dostosowywanie ekranu powitalnego jest zabawne; jedno z naszych pierwszych dostosowań ekranu powitalnego miało miejsce wiele lat temu na telefonie z systemem Windows Mobile. Chcieliśmy pozbyć się irytującej reklamy/logo Sprint TV, które pojawiało się przy każdym ponownym uruchomieniu telefonu (co we wczesnych czasach telefonów komórkowych z systemem Windows było częstym zjawiskiem). Dzięki za pisanie w Elyse!

Masz wskazówkę lub sztuczkę do udostępnienia? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a możesz zobaczyć swoją wskazówkę na pierwszej stronie.

Czy ten post był pomocny?