Skip to content

Z pola porad: natychmiastowa zmiana rozmiaru okna, zawieranie kursora myszy i zrozumienie konfiguracji baterii

21 de lipiec de 2021
1626863475 Tips How To Geek Template

Co tydzień zanurzamy się w torbie czytelnika i wyciągamy wskazówki i triki, którymi możemy się podzielić. W tym tygodniu przyjrzymy się super prostemu skrótowi do zmiany rozmiaru okien, sposobu przechowywania myszy w konfiguracji z wieloma monitorami i sprawdzania konfiguracji baterii.

Rozszerz okno w pionie jednym kliknięciem

1626863474 912 Z pola porad natychmiastowa zmiana rozmiaru okna zawieranie kursora myszy

Pisząc z Ohio, czytelnik Charles dzieli się mądrą wskazówką, która była dla nas zupełnie nowa:

Kiedy potrzebujesz zmaksymalizować wysokość okna (ale nie szerokość), możesz to zrobić, umieszczając kursor nad górną lub dolną krawędzią okna. Gdy zmieni się w małą strzałkę zmiany rozmiaru, kliknij dwukrotnie. Okno natychmiast rozszerzy się na pełną wysokość monitora (ale nie na szerokość). Odkryłem tę sztuczkę całkowicie przez przypadek i od tego czasu uważam ją za przydatną.

To też bardzo przydatna sztuczka! Nigdy o tym nie słyszeliśmy, ale już widzieliśmy kilka przypadków, w których okazałoby się to całkiem przydatne. Możesz także, w systemie Windows 7, dotknąć okna przy górnej środkowej krawędzi ekranu, aby wykonać podobną sztuczkę ze środkowym dokowaniem i rozszerzeniem.

Uwięź mysz w konfiguracji z wieloma monitorami

1626863475 685 Z pola porad natychmiastowa zmiana rozmiaru okna zawieranie kursora myszy

Steve pisze ze swoim wielomonitorowym dylematem i rozwiązaniem, które znalazł:

Uwielbiam moją konfigurację z wieloma monitorami, ale są chwile, kiedy może to być uciążliwe. W szczególności podczas grania w niektóre gry komputerowe lub uruchamiania niektórych starszych aplikacji, których muszę używać w mojej pracy. Gry i starsze aplikacje często nie wiedzą, co zrobić z konfiguracją z wieloma monitorami i mogą się zdarzyć różne dziwne rzeczy. Mysz utknęła na monitorze pomocniczym, aplikacje uległy awarii, gdy mysz przeszła z monitora głównego na monitor pomocniczy, a mysz zniknęła po opuszczeniu monitora głównego. Nawet jeśli nie jest to tak drastyczne, denerwujące jest, gdy spodziewasz się „twardej krawędzi” podczas grania, a mysz po prostu wysuwa się z ramki i znika.

Moje rozwiązanie to aplikacja open source, którą znalazłem o nazwie Mysznitor. Jest to prosta mała aplikacja, która pozwala skutecznie „więźnić” mysz. Możesz ustawiać granice, przełączać je za pomocą klawiszy skrótu, a nawet konfigurować profile dla różnych aplikacji i gier. Uratowało mnie to od tylu bólów głowy! Mówiąc o bólach głowy, nie konfiguruj profilu, który ogranicza mysz do monitora głównego, a następnie umieść panel sterowania Mousenitor na drugim monitorze, a następnie włącz go. To była nie lada zagadka do rozwiązania.

Świetne rozwiązanie Steve! Widzieliśmy proste aplikacje, które po prostu przyklejają mysz do głównego monitora, ale po raz pierwszy widzieliśmy aplikację, która obsługuje profile i tak wiele zmiennych. Ładne znalezisko.

Zrozumienie konfiguracji baterii

1626863475 762 Z pola porad natychmiastowa zmiana rozmiaru okna zawieranie kursora myszy

W zeszłym tygodniu udostępniliśmy wskazówkę czytelnika na temat obracania baterii, aby wycisnąć dodatkowe życie. Jim napisał z dodatkowym wglądem w to, dlaczego ta sztuczka może nie być tak skuteczna, jak możesz mieć nadzieję, i jak możesz przetestować, czy działa na twoich urządzeniach.

Idea „rotacji” baterii nie ma sensu pod względem elektrycznym, chyba że baterie są połączone równolegle (rzadko używane w ten sposób). Prawie wszystkie obwody baterii są połączone szeregowo (co można stwierdzić, jeśli ich polaryzacja jest odwrócona względem siebie w komorze baterii). Rezystancja słabej baterii w obwodzie szeregowym jest taka sama bez względu na to, gdzie znajduje się w obwodzie. Możliwe, że styki są zabrudzone, a ich przesuwanie „czyści” je trochę, co zapewnia lepsze połączenie styków z bateriami.

Możesz również stwierdzić, czy baterie są w szeregu z tanim woltomierz (jest to zestaw multimetru do pomiaru napięcia, kup, który mierzy do 30 woltów na wszelki wypadek). Są dostępne w Ace Hardware lub podobnych sklepach. Umieść dodatnią (czerwoną) sondę na dodatnim zacisku jednego styku akumulatora, a ujemną (czarną) sondę na ujemnym biegunie styku akumulatora na drugim końcu. Jeśli napięcie jest 2, 3 lub 4 razy (w zależności od ilości baterii) napięcie pojedynczej baterii (zwykle około 1,5V dla AA lub AAA) będącej obwodem szeregowym i obracanie baterii będzie miało znikomy efekt.


Dziękujemy za pisanie w Jim, chociaż jesteśmy pewni, że czytelnik, który napisał w oryginalnej końcówce, miał szczęście z końcówką, wspaniale jest usłyszeć naukę stojącą za tym i jak możemy przetestować nasze urządzenia, aby sprawdzić, czy rotacja baterii ma jakiś wpływ.

Masz wskazówkę lub sztuczkę do udostępnienia? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a może zobaczysz, że Twoja wskazówka pojawi się na pierwszej stronie.

Czy ten post był pomocny?