Skip to content

Z pudełka z poradami: automatyczna regulacja głośności słuchawek, kompaktowy system Windows ReadyBoost i bezpieczne ładowanie telefonu

9 de lipiec de 2021
1625845549 Tips How To Geek Template2

Raz w tygodniu zanurzamy się w polu wskazówek i dzielimy się kilkoma wspaniałymi wskazówkami dla czytelników, które pojawiają się na naszej drodze. W tym tygodniu przyjrzymy się ochronie Twoich uszu dzięki automatycznej regulacji głośności w systemie Android, kompaktowym sposobom korzystania z funkcji Windows ReadyBoost oraz bezpiecznemu ładowaniu telefonu w podróży. .

Automatycznie dostosuj głośność multimediów do korzystania ze słuchawek na urządzeniach z systemem Android

1625845548 802 Z pudelka z poradami automatyczna regulacja glosnosci sluchawek kompaktowy system

Javier pisze z następującą wskazówką, aby uchronić Cię przed wysadzeniem uszu przy każdym przełączeniu na słuchawki:

Często używam słuchawek z telefonem z Androidem podczas dojazdów pociągiem i siedzenia przy biurku. To bardzo denerwujące, że rozbieżność głośności między głośnikiem telefonu a słuchawkami jest tak duża, że ​​cię to przestraszy i/lub rani uszy. Na chwilę po prostu ściszyłbym głośność multimediów do końca, potem podłączyłem słuchawki, a potem wyregulowałem je z powrotem… ale to strata czasu! Znalazłem tę świetną aplikację, Wygaszacz słuchu, aby wykonać dla mnie pracę. Instalujesz go, uruchamiasz raz i dostosowujesz głośność do swojego poziomu komfortu przy podłączonych słuchawkach. Możesz nawet ustawić wyciszenie dzwonka i dźwięków powiadomień, a także dostosować głośność do określonego poziomu po odłączeniu słuchawek . Wiem, że to drobiazg, ale pozwala mi zaoszczędzić kilka minut na skrzypcach dziennie.

Ładne znalezisko Javiera; jesteśmy wielkimi fanami prostych aplikacji, które rozwiązują dokuczliwe problemy. Ten wygląda na to, że rozwiązuje problem z różnicą głośnika/słuchawek. Dzięki za wiadomość!

Użyj gniazda kart SD w komputerze dla Windows ReadyBoost

1625845548 116 Z pudelka z poradami automatyczna regulacja glosnosci sluchawek kompaktowy system

Tony pisze z następującą wskazówką, jak uzyskać większy przebieg z niewykorzystanego gniazda kart SD:

Nigdy nie używam gniazda kart SD w moim laptopie z systemem Windows 7. Eksperymentowałem z Windows ReadyBoost i odkryłem, że to naprawdę pomogło. Jedynym problemem było to, że nienawidziłem dużego dysku USB wystającego z boku laptopa. Kilka dni temu olśniło mnie, że nigdy nie korzystałem z wbudowanego czytnika kart SD, który jest tak naprawdę tylko chudym dyskiem USB, kiedy się nad tym zastanowić. Złapałem tanią i przyzwoitą kartę SD od Amazona, a teraz mam doładowanie bez luzu!

Gniazdo SD w laptopie praktycznie o to błaga. Dla czytelników niezaznajomionych z ReadyBoost, ale zainteresowanych zwiększeniem wydajności swoich laptopów, zapoznaj się z naszym poprzednim przewodnikiem dotyczącym zwiększania prędkości swojego netbooka za pomocą karty SD i ReadyBoost.

Bezpiecznie ładuj telefon podczas podróży

1625845549 771 Z pudelka z poradami automatyczna regulacja glosnosci sluchawek kompaktowy system

Bill, często podróżujący, pisze ze swoimi wskazówkami, jak dbać o ładowanie i bezpieczeństwo smartfona:

Do pracy latam po całym kraju i robię sporo kilometrów na moim smartfonie. Muszę często doładowywać baterię, ale mam paranoję z powodu utraty telefonu i/lub narażenia go na zagrożenia bezpieczeństwa. Oto moja dwuczęściowa strategia:

Zawsze mam małą ładowarkę ścienną, która akceptuje baterię do telefonu. W ten sposób mogę podłączyć podstawową lub dodatkową baterię do ściany bez konieczności pozostawiania telefonu przywiązanego do gniazdka. Nikt nie ukradnie nieokreślonej baterii podłączonej do gniazdka na lotnisku… gdzie na pewno ukradliby fajny smartfon.

Mam też przy sobie kabel USB z samym zasilaniem. Może mam paranoję, ale nie lubię podłączać telefonu do tych stacji ładowania USB, które pojawiają się na lotniskach. Jasne, że port jest prawdopodobnie tylko portem zasilania bez połączenia danych… ale jestem pewien, że będziemy tu mówić o maszynach, które wypychają złośliwe oprogramowanie do podłączonych do nich smartfonów w pewnym momencie w przyszłości. Używając kabla tylko zasilającego (kabel ma tylko przewody do zasilania, a nie do danych), nigdy nie muszę się o to martwić.


Świetne wskazówki Bill, szczególnie podoba nam się pomysł z ładowarką ścienną. Czujemy się o wiele bardziej komfortowo z jedną podłączoną baterią, a nie całym smartfonem.

Masz wskazówkę do udostępnienia? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a możesz zobaczyć swoją wskazówkę na pierwszej stronie.

Czy ten post był pomocny?