Skip to content

Z pudełka z poradami: Harmonizacja podwójnych skrzynek rozruchowych, modernizacja aparatu Canon i łatwe czyszczenie klawiatury

22 de lipiec de 2021
sshot4de8f8395f211

Co tydzień zanurzamy się w naszej torbie z poradami, aby podzielić się z Tobą przydatnymi wskazówkami dla czytelników. W tym tygodniu przyjrzymy się wskazówkom, które pomogą Ci udostępniać foldery między instalacjami systemu Linux i Windows, aktualizować oprogramowanie układowe firmy Canon i prosty sposób czyszczenia klawiatury.

Harmonizacja systemów podwójnego rozruchu za pomocą łączy symbolicznych

1626951305 921 Z pudelka z poradami Harmonizacja podwojnych skrzynek rozruchowych modernizacja aparatu

Fodaro pisze o swoim doświadczeniu podczas podwójnego uruchamiania systemu Windows i Fedory:

Przeczytałem Twój artykuł na temat harmonizacji konfiguracji podwójnego rozruchu systemu Windows/Ubuntu, zanim kupiłem laptopa Dell, na którym planowałem zainstalować Ubuntu. Jednak kiedy się pojawił, odkryłem, że ma już dwie inne partycje poza Windowsową (partycję odzyskiwania i jedną z umową licencyjną), więc zmieściłem się na wspólnej partycji. Pomyślałem, że podzielę się z tobą moim rozwiązaniem, na wypadek gdyby inni użytkownicy Linuksa uznali je za pomocne.

Najpierw ustawiłem partycję Windows na automatyczne montowanie po uruchomieniu, do czego użyłem ntfs-config pakiet z Centrum Oprogramowania.

Potem próbowałem modyfikować .config/user-dirs.dirs jak pokazałeś w swoim artykule, ale z jakiegoś powodu nie zadziałało, więc zamiast tego usunąłem niektóre foldery w moim katalogu domowym i zastąpiłem je dowiązaniami symbolicznymi. Na przykład po usunięciu folderu Dokumenty (oczywiście po sprawdzeniu, że jest pusty), uruchomiłem terminal w moim katalogu domowym i wpisałem:

ln -sf „/media/OS/Użytkownicy/Fodaro/Dokumenty”

Spowodowało to utworzenie łącza do mojego folderu dokumentów systemu Windows zamiast folderu Dokumenty w moim katalogu domowym. Więc jeśli program próbuje zapisać lub otworzyć plik w ~/Dokumenty/witaj.txt, nadal będzie działać, ale Linux skieruje go do /media/OS/Użytkownicy/Fodaro/Dokumenty/hello.txt zamiast. Powtórzyłem ten proces dla kilku innych folderów w moim katalogu domowym, takich jak Zdjęcia, Muzyka, Wideo itp., Aby wszystkie moje dane mogły być przechowywane w jednym miejscu.

Dzięki za pisanie w Fodaro; jesteśmy pewni, że inni czytelnicy znaleźli się w podobnej sytuacji i skorzystają z Twojej wskazówki.

Uaktualnianie oprogramowania sprzętowego aparatu Canon

1626951305 797 Z pudelka z poradami Harmonizacja podwojnych skrzynek rozruchowych modernizacja aparatu

Bill pisze ze świetną wskazówką dla użytkowników aparatów Canon:

Ta strona internetowa posiada oprogramowanie (zestaw Canon Hack Development Kit) dla wielu aparatów Canon, które zapewnia im takie funkcje, jak;
RAW, braketing, wykrywanie ruchu do przechwytywania błyskawic. Najlepsze ze wszystkich nie jest stałe i bezpłatne. Dobrze pasuje do fotografii HDR, Tilt Shift i RAW.

CHDK to jeden z bardziej przekonujących powodów, dla których warto wybrać aparat Canon w porównaniu z innymi markami DSLR. Jeśli masz aparat firmy Canon, z którego chcesz wycisnąć trochę więcej życia/lepszych funkcji, nie możemy polecić wystarczającego korzystania z wiki CHDK. To niesamowite, co potrafi niektóre oprogramowanie firm trzecich.

Łatwe czyszczenie klawiatury

1626951305 89 Z pudelka z poradami Harmonizacja podwojnych skrzynek rozruchowych modernizacja aparatu

W zeszłym tygodniu udostępniliśmy zgłoszenie w polu Wskazówki dotyczące oprogramowania, którego można użyć do zablokowania klawiatury. Leon napisał ze swoim prostym, niewymagającym oprogramowania rozwiązaniem:

Nie musisz pobierać żadnego oprogramowania, aby zablokować klawiaturę w celu czyszczenia komputera z systemem Windows. Przytrzymaj klawisz Windows i naciśnij klawisz L. To zablokuje klawiaturę, ale pozwoli myszce działać, aby ją odblokować. Najpierw odwróć klawiaturę i potrząśnij nią na blacie biurka. Podnieś go kilka cali nad biurkiem i upuść. Nie uszkodzi klawiatury i usunie wiele drobnych rzeczy między klawiszami. Następnie wyczyść i użyj myszy, aby ponownie włączyć klawiaturę.


Używaliśmy wcześniej sztuczki Win + L, ale ostrzegamy, że jeśli energicznie wycierasz klawiaturę chusteczką alkoholową lub czymś podobnym, *istnieje* możliwość zgniecenia odpowiedniej kombinacji klawiszy, aby ponownie uruchomić komputer. Nie, że robiliśmy to wcześniej. Szukasz bardziej dogłębnej sesji czyszczenia? Sprawdź nasz przewodnik tutaj.

Masz wskazówkę, którą chcesz się podzielić? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a może po prostu zobaczysz go na pierwszej stronie.

Czy ten post był pomocny?