Skip to content

Z pudełka z poradami: skanowanie filmów i slajdów, animator GIF na Androida i kanały RSS Kindle

10 de lipiec de 2021
1625908177 Tips How To Geek Template2

Raz w tygodniu podsumowujemy kilka świetnych wskazówek dla czytelników i dzielimy się nimi ze wszystkimi. W tym tygodniu przyglądamy się taniej konfiguracji DIY do „skanowania” negatywów filmowych i slajdów, animowania GIF-ów za pomocą Androida i przesyłania kanałów RSS do Kindle.

Rzuć własny negatywowy powielacz DIY

1625908177 121 Z pudelka z poradami skanowanie filmow i slajdow animator GIF

Trent pisze z następującą wskazówką:

Widziałem twój artykuł o budowaniu skanera slajdów z aparatu. Zbudowałem coś podobnego kilka lat temu i działa świetnie na obu slajdach i negatywy. samouczek, który śledziłem jest nadal online. Miłej archiwizacji!

Dzięki za udostępnienie Trent; kompilacja, którą udostępniłeś, jest z pewnością elastyczna, a możliwość użycia jasnego źródła światła zamiast lampy błyskowej poza aparatem (dla tych, którzy nie mają lampy błyskowej poza aparatem) jest przydatna.

Twórz GIF-y za pomocą Androida

1625908177 490 Z pudelka z poradami skanowanie filmow i slajdow animator GIF

Mark pisze z następującą animowaną wskazówką dotyczącą GIF-a:

Podobał mi się animowany artykuł Photoshopa w formacie GIF, ale dla tych z nas, którzy są leniwi lub nie mogą sobie pozwolić na Photoshopa (lub obu!), jest fajna aplikacja na Androida o nazwie GifStich. Ma mnóstwo przydatnych funkcji dla bezpłatnej aplikacji, jeśli tak powiem. Przyzwyczaiłem się tylko do niektórych głupich animacji typu DIY, ale jak dotąd mnie to nie zawiodło. Jako bonus, czy wiesz, że GIF jest faktycznie wymawiany jako JIF, jak firma produkująca masło orzechowe?

Musimy przyznać, że odkrycie poprawnej wymowy GIF przyszło zbyt długo po tym, jak używaliśmy tego formatu.

Przesyłaj kanały RSS do swojego Kindle’a za pomocą KindleFeeder

1625908177 693 Z pudelka z poradami skanowanie filmow i slajdow animator GIF

Erin pisze z następującą wskazówką Kindle:

Po pierwsze, dziękuję za wszystkie artykuły na Kindle / ebook! Wiele stron technicznych wydaje się ignorować czytniki e-booków, ponieważ są tak proste, ale możesz z nimi wiele zrobić. Po drugie, wyciągnąłem kilka mil z poręcznego narzędzia, KindleFeeder. Ładnie pakuje twoje kanały RSS i ułatwia ich czytanie na Kindle.

Zgadzamy się, że możesz wiele zrobić z czytelnikami e-booków i cieszymy się, że podobały Ci się nasze artykuły na ich temat! KindleFeeder wygląda jak dopracowane narzędzie do korzystania z kanałów w podróży. Ładne znalezisko!

Masz świetną wskazówkę techniczną, którą możesz się podzielić? Napisz do nas na adres [email protected]!

Czy ten post był pomocny?