Skip to content

Zaktualizuj Google Chrome już teraz, aby uniknąć luki dnia zerowego

28 de lipiec de 2021
chrome logo

Przeglądarki są kluczowymi narzędziami w życiu wielu ludzi, ale wiążą się z zagrożeniami bezpieczeństwa. Od czasu do czasu wykorzystywane są luki w zabezpieczeniach, a firmy pospiesznie wysyłają poprawki. To dokładnie co się stało z Chrome 91, a łatka jest już dostępna.

Chrome 91 został wydany zaledwie kilka tygodni temu i miał wiele luk w zabezpieczeniach, które zostały wykorzystane. Google nie ujawnił jeszcze dokładnych exploitów, ponieważ chce poczekać, aż więcej osób zainstaluje łatkę wydaną 10 czerwca 2021 r., ale firma poinformowała, że ​​obecnie wykorzystywany jest exploit zero-day.

Luki w zabezpieczeniach Chrome 91 są obecne w przeglądarkach w wersji na komputery stacjonarne i Androida. Chrome 91.0.4472.101 jest obecnie wdrażany na obu platformach z niezbędnymi poprawkami i należy go zainstalować tak szybko, jak to możliwe.

Na pulpicie Chrome automatycznie pobierze aktualizacje i poinformuje, kiedy wymagane jest ponowne uruchomienie. Chrome może jednak sprawdzić dostępność aktualizacji dopiero później, więc warto przeprowadzić aktualizację już teraz.

Aby ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji, kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu okna Chrome i wybierz Pomoc > Informacje o Google Chrome.

Kliknij Więcej, wskaż Pomoc, a następnie kliknij O Google Chrome


ten Wersja na Androida aktualizacja wymaga trochę więcej wysiłku. Musisz otworzyć Sklep Google Play, dotknąć ikony swojego profilu i przejść do sekcji „Moje aplikacje i gry”. Stamtąd zobaczysz aktualizację do zainstalowania Chrome.

wybierz „Moje aplikacje i gry” z menu

Alternatywnie możesz ręcznie zainstalować APK dla zaktualizowanej wersji Chrome na Androida. Możesz pobierz go stąd i postępuj zgodnie z tymi instrukcjami. Idź dalej i zaktualizuj dla ochrony!

Czy ten post był pomocny?