Skip to content

Zaktualizuj przeglądarkę Portable Iron Browser w łatwy sposób

4 de sierpień de 2021
update01

Więc cieszysz się całą dobrocią przenośnej przeglądarki Iron Browser, ale co z wydaniem najnowszej wersji? Teraz możesz szybko i łatwo zaktualizować swoją przenośną przeglądarkę na dwa sposoby.

Uwaga: Każda z tych metod działa równie dobrze… to tylko kwestia preferencji, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Metoda 1 – Metoda pliku exe

Dzięki temu możesz zaktualizować wersję przenośną w taki sam sposób, jak w przypadku zwykłej instalacji Iron. Najpierw pobierz najnowszą wersję pliku Iron exe z SRWare i kliknij dwukrotnie plik, aby rozpocząć.

Gdy dojdziesz do okna lokalizacji instalacji, musisz przejrzeć i zlokalizować folder domowy dla swojej instalacji przenośnej (na przykład folder nazywa się Portable Iron Browser i znajduje się w Program Files).

1628064249 509 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob

Po zlokalizowaniu folderu domowego upewnij się, że wybrałeś folder o nazwie „Żelazo”. Zauważ, że instalator chce dodać podfolder o nazwie „SRWare Iron” do ścieżki instalacji. Upewnij się, że usunięto nazwę podfolderu ze ścieżki instalacji. Kliknij OK”.


Uwaga: Jak widać, folder „Profil” znajduje się poza lokalizacją instalacji, aby chronić twoje ustawienia.

1628064249 548 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob

Twoja ostateczna ścieżka instalacji powinna wyglądać tak (może się różnić w zależności od wybranej nazwy folderu domowego i lokalizacji). Kliknij Następny”.

1628064250 875 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob

Po kliknięciu przycisku „Dalej” zobaczysz następujące okno wyświetlające komunikat, że folder, który właśnie wybrałeś, już istnieje i pytający, czy mimo to chcesz go zainstalować. Wybierz „Tak”.

1628064250 447 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob

Kolejne okno pokazuje jedyny mały problem z użyciem metody pliku exe. Utworzy folder menu w menu Start (w tej chwili nie ma opcji, aby to wyłączyć), który będzie musiał zostać usunięty po zakończeniu procesu aktualizacji. Kliknij Następny”.

Uwaga: użycie skrótów w menu Start całkowicie ominie ustawienia i zakładki Twojej przenośnej przeglądarki, powodując, że Twoja przeglądarka będzie działać jak przy pierwszej instalacji!

1628064250 276 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob

Po przejściu do następnego okna upewnij się, że opcje „Utwórz ikonę pulpitu” i „Utwórz ikonę szybkiego uruchamiania” są odznaczone. Kliknij Następny”.

1628064250 768 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob


Ostatnie okno przedinstalacyjne pokaże ostateczne szczegóły dotyczące ścieżki instalacji i informacje dotyczące menu Start. Teraz jesteś gotowy, aby zaktualizować swój przenośny.

1628064250 647 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob

Po zakończeniu aktualizacji usuń zaznaczenie opcji „Uruchom SRWare Iron”. Teraz możesz użyć swojego ulubionego skrótu uruchamiania w swojej przenośnej przeglądarce i baw się dobrze!

1628064250 693 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob

Metoda 2 – Metoda pliku zip

Ta metoda pozwoli zaktualizować wersję przenośną za pomocą pliku zip dostępnego w SRWare. Po pierwsze, pobierz najnowszą wersję pliku zip Iron z SRWare i rozpakuj go za pomocą ulubionego oprogramowania do rozpakowywania/rozpakowywania plików. Używając Eksploratora Windows (lub podobnego programu) po rozpakowaniu plików, zobaczysz folder o nazwie „IronPortable”. Kliknij dwukrotnie folder, aby go otworzyć.

1628064251 56 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob

Wewnątrz folderu „IronPortable” znajduje się podfolder, którego zawartość będziesz potrzebować do aktualizacji. Kliknij dwukrotnie folder o nazwie „Żelazo”.1628064251 429 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob

Tutaj znajdziesz pliki i komponenty, które będziesz musiał skopiować i wkleić do swojej przenośnej przeglądarki, aby ją zaktualizować.

1628064251 656 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob

W tym momencie będziesz musiał otworzyć drugą instancję Eksploratora Windows (lub podobnego programu) i wyświetlić folder domowy dla swojej przenośnej przeglądarki (tak jak w powyższej metodzie exe, folder nazywa się Portable Iron Browser i znajduje się w Program Akta).

1628064251 344 Zaktualizuj przegladarke Portable Iron Browser w latwy sposob


W zależności od tego, czy masz dodatkowe słowniki językowe w wersji przenośnej (w naszym przykładzie dodatkowe słowniki są już zainstalowane), wybierz wszystkie pliki i komponenty z wyjątkiem folderu „Słowniki” w świeżo rozpakowanej wersji. Przeciągnij te pliki do folderu „Żelazo” w urządzeniu przenośnym, aby zastąpić / nadpisać oryginalne pliki. Teraz jesteś gotowy, aby uruchomić swoją świeżo zaktualizowaną przenośną przeglądarkę i baw się dobrze!

Iron Browser (instalator i wersje przenośne) – SRWare

Czy ten post był pomocny?