Skip to content

Zaktualizuj swój iPhone i iPad już teraz (do 15.3.1)

11 de luty de 2022
iphone with lock

Obecnie istnieje aktywny exploit dla iOS i iPadOS. Firma Apple wydała wersję 15.3.1 zarówno dla iPhone’a, jak i iPada, i absolutnie musisz zaktualizować swoje urządzenia tak szybko, jak to możliwe, aby zamknąć lukę w zabezpieczeniach i chronić siebie.

W poście pomocy technicznej Apple wspomniał o aktualizacji zabezpieczeń w wersji 15.3.1 i brzmi to jak poważny problem z WebKit. „Przetwarzanie złośliwie spreparowanej zawartości internetowej może prowadzić do wykonania dowolnego kodu. Apple zdaje sobie sprawę z raportu, że ten problem mógł być aktywnie wykorzystywany” – czytamy w poście. Zasadniczo ktoś mógłby wbudować kod w stronę internetową, który mógłby zaatakować Twoje urządzenie.

Aktualizacja jest dostępna dla iPhone’a 6s i nowszych modeli, wszystkich modeli iPada Pro, iPada Air 2 i nowszych, iPada 5. generacji i nowszych, iPada mini 4 i nowszych oraz iPoda touch (7. generacji). Jeśli posiadasz jedno z tych urządzeń Apple, będziesz chciał przeprowadzić aktualizację tak szybko, jak to możliwe, aby upewnić się, że przypadkowo nie staniesz się ofiarą tego exploita.

Exploit został zgłoszony przez anonimowego badacza pod kodem CVE-2022-22620.

Aby zaktualizować iPhone’a lub iPada, przejdź do Ustawień, dotknij „Ogólne”, dotknij „Aktualizacja oprogramowania”, pozwól mu załadować najnowszą wersję systemu operacyjnego, a następnie dotknij „Pobierz i zainstaluj”.

Za każdym razem, gdy występuje taki aktywny exploit, nie wolno czekać dłużej, niż to konieczne, ponieważ niezamknięcie luki w zabezpieczeniach naraża urządzenie na niebezpieczeństwo.

Czy ten post był pomocny?