Skip to content

Zaktualizuj teraz, aby naprawić Group FaceTime na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac

21 de lipiec de 2021
img 5c5c7e6f158b6

Apple właśnie wydałoiOS 12.1.4 i łatka macOS 10.14.3. Te uaktualnienia naprawiają ogromną grupową lukę FaceTime, która może pozwolić każdemu dzwonić na Twój iPhone, iPad lub Mac i słyszeć dźwięk lub oglądać wideo — nawet jeśli nie zaakceptujesz połączenia.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz się teraz martwić o tę usterkę. Apple twierdzi, że jest to trwale wyłączona grupa FaceTime na iOS 12.1.3 i macOS 10.14.2, a także starsze wersje oprogramowania.

Zła wiadomość była taka, że ​​​​nie można było korzystać z grupowego FaceTime przez ponad tydzień, podczas gdy Apple pracował nad poprawką. Tak jak Stan systemu Apple Strona wskazuje, że serwery FaceTime grupowe są teraz ponownie online i możesz ponownie wykonywać grupowe połączenia FaceTime, ale tylko po aktualizacji.

Aby zaktualizować iPhone’a lub iPada, wybierz Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania na iPhonie lub iPadzie i zainstaluj aktualizację. Na komputerze Mac przejdź do menu Apple> Preferencje systemowe> Aktualizacja oprogramowania.

Aktualizacja iOS 12.1.4 dostępna na iPhonie

Po zainstalowaniu aktualizacji możesz bezpiecznie ponownie włączyć FaceTime na iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac.


Na iPhonie lub iPadzie wybierz Ustawienia> FaceTime i włącz FaceTime. Na komputerze Mac uruchom FaceTime i wybierz FaceTime > Włącz FaceTime.

Będziesz musiał powtórzyć ten krok na każdym iPhonie, iPadzie i Macu, które posiadasz — opcja jest kontrolowana osobno dla każdego urządzenia.

Opcje FaceTime na iPhonie

Ta poprawka błędu pierwotnie miała pojawić się w zeszłym tygodniu, ale Apple ją opóźniło. Teraz w końcu tu jest. To opóźnienie nie naraziło nikogo na ryzyko, ponieważ Apple już wycofał grupowe serwery FaceTime, ale teraz użytkownicy iPhone’a, iPada i Maca mogą ponownie korzystać z grupowego FaceTime.

Czy ten post był pomocny?