Skip to content

Załaduj aplikacje na określonych komputerach stacjonarnych w systemie OS X, aby zmniejszyć bałagan w oknie

25 de lipiec de 2021
img 578673d8a56eb

Dzisiaj chcemy omówić sztuczkę produktywności w systemie OS X, która istnieje od dłuższego czasu, ale mogła umknąć twojej uwadze: możliwość przypisywania różnych aplikacji do ładowania na określonych komputerach stacjonarnych w systemie OS X.

Dlaczego chcesz to zrobić? Po prostu pomaga to radykalnie uporządkować przepływ pracy. W ciągu przeciętnego dnia pracy możesz otworzyć kilkanaście okien i aplikacji. Jeśli pracujesz tylko na jednym pulpicie, szybko staje się nieporęcznym bałaganem.

Wystarczy spojrzeć na następujący widok w Exposé, w którym mamy jednocześnie otwartych dziewięć pozycji. To dość trudne do szybkiego uporządkowania. Oczywiście, możesz użyć Docka lub Command + Tab, aby przejść z aplikacji do aplikacji, ale to bardzo czasochłonne i niezręczne.

1627225066 687 Zaladuj aplikacje na okreslonych komputerach stacjonarnych w systemie OS X

Jak więc działają przypisania aplikacji komputerowych? Po prostu, za każdym razem, gdy ładujesz aplikację z Docka, pojawi się ona na dowolnym pulpicie, do którego ją przypiszesz, co oznacza, że ​​musisz mieć już co najmniej dwa lub więcej wirtualnych pulpitów. między nimi z największą łatwością, więc przypisanie im aplikacji jeszcze bardziej poprawi twoją grę.

Zauważysz, że gdy klikniesz prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji w Docku, otrzymasz szereg opcji.

Zaladuj aplikacje na okreslonych komputerach stacjonarnych w systemie OS X


Istnieją opcje zachowania lub usunięcia go z Docka, otwarcia przy pierwszym logowaniu, wyświetlenia jego lokalizacji w Finderze i oczywiście opcji przypisania.

Najłatwiejszym sposobem upewnienia się, że aplikacje otwierają się na wybranym pulpicie, jest korzystanie z tego pulpitu. Możesz więc przesuwać palcem z pulpitu wirtualnego do pulpitu wirtualnego za pomocą trzech palców na gładziku, używać przypisanych skrótów klawiaturowych lub używać Exposé i bezpośrednio w ten sposób wybierać pulpit.

1627225066 272 Zaladuj aplikacje na okreslonych komputerach stacjonarnych w systemie OS X

Gdy znajdziesz się na żądanym pulpicie, po prostu użyj opcji przypisywania, aby następnie powiedzieć aplikacji, aby otworzyła się na „Ten pulpit”.

1627225066 374 Zaladuj aplikacje na okreslonych komputerach stacjonarnych w systemie OS X

Zauważysz, że w menu „Przypisz do” znajdują się dwie inne trwałe opcje: „Brak” i „Wszystkie komputery stacjonarne”. Po wybraniu opcji „Brak” aplikacja otworzy się na dowolnym pulpicie, który masz otwarty. Kiedy aplikacja jest przypisana do wszystkich, to dosłownie otworzy się na każdym z twoich komputerów.

Pobaw się nim i zobacz, jaka aranżacja będzie dla Ciebie najlepsza. Na przykład możesz mieć pulpit, na którym otwierają się tylko aplikacje biurowe, i pulpit, na którym otwierają się tylko aplikacje rozrywkowe, lub możesz mieć pulpit ze wszystkimi często używanymi aplikacjami i inny z okazjonalnie używanymi aplikacjami.

To, jak uporządkujesz wszystko, zależy wyłącznie od Ciebie, ważne jest to, że gdy zmniejszysz bałagan w oknach i utworzysz schemat aplikacji, przekonasz się, że Twój przepływ pracy jest o wiele bardziej produktywny i wydajny, zwłaszcza jeśli używasz skrótów klawiaturowych do zip między pulpitami .

Czy ten post był pomocny?