Skip to content

Zapytaj HTG: instalowanie dodatków XBMC, zmniejszanie filmów do odtwarzania mobilnego, automatyczna zmiana domyślnej drukarki

27 de lipiec de 2021
1627394018 Ask How To Geek Template

To znowu ta pora tygodnia Ask HTG; w tym tygodniu pomagamy czytelnikom instalować dodatki XBMC, zmniejszać wideo dla ich urządzeń mobilnych i automatycznie zmieniać domyślne drukarki dla ich nowej lokalizacji.

Jak zainstalować dodatki XBMC?

1627394018 976 Zapytaj HTG instalowanie dodatkow XBMC zmniejszanie filmow do odtwarzania mobilnego

Drogi geeku, jak to zrobić,

Jestem nowym użytkownikiem XBMC i mam wiele pytań, ale najbardziej palącym jest to: Jak zainstalować dodatki poza domyślnymi? Widzę mnóstwo fajnych dodatków, gdy patrzę na listę XBMC.org w menu dodatków, ale podczas wyszukiwania w Internecie widzę więcej fajnych, których nie ma. Co daje?

Z poważaniem

Pragnienie dodatków

Drogie pragnienie dodatków,

Wygląda na to, że masz już rutynę instalowania dodatków z oficjalnego repozytorium XBMC, musisz nauczyć się instalować nowe repozytoria. Od czasu przejścia z XBMC 9.0 na XBMC 10.0 — które miało miejsce około rok temu — dodatki są teraz dostępne tylko w repozytorium. Musisz je zainstalować albo za pośrednictwem oficjalnego repozytorium, albo przez repozytorium innej firmy. Sprawdź nasz przewodnik dotyczący instalowania dodatków XBMC i zwróć szczególną uwagę na sekcję „Instalowanie dodatków z nieoficjalnych repozytoriów”. Kiedy już to robisz, wejdź na fora użytkowników XBMC, aby uzyskać mnóstwo potencjalnych klientów nowe i ciekawe dodatki!

Jak mogę zmniejszyć filmy wideo na mój telefon?

Zapytaj HTG instalowanie dodatkow XBMC zmniejszanie filmow do odtwarzania mobilnego

Drogi geeku poradników,

Mam na komputerze kilka filmów, ale wszystkie są w jakości 720P lub wyższej. Chciałbym umieścić te filmy na moim telefonie, aby codziennie oglądać je w pociągu podmiejskim, ale wydaje się to naprawdę przesadne, aby umieścić wideo HD na małym ekranie telefonu. Zresztą nie jestem nawet pewien, czy mój smartfon zadławiłby się treścią HD. Co mogę zrobić? Z pewnością musi istnieć prosty sposób na „przeskalowanie” wideo lub coś takiego!

Z poważaniem,

Wideo dojeżdżający do pracy

Szanowny Użytkowniku Wideo,

Istnieje wiele sposobów konwertowania filmów do mniejszej rozdzielczości. Jesteśmy fanami aplikacji multimedialnej o otwartym kodzie źródłowym VLC. Musisz znać specyfikację swojego telefonu (tj. maksymalną rozdzielczość). Uzbrojony w to, możesz śledzić nasz samouczek VLC i skalować swoje filmy do znacznie łatwiejszego w zarządzaniu rozmiaru.

Jak mogę zmienić drukarki po przeniesieniu komputera?

1627394018 17 Zapytaj HTG instalowanie dodatkow XBMC zmniejszanie filmow do odtwarzania mobilnego

Drogi geeku poradników,

Zarówno moje rzeczywiste biuro, jak i moje domowe biuro są w zasadzie całkowicie oparte na Wi-Fi, w tym drukowaniu. Przełączanie ustawień na podstawie lokalizacji jest ogromnym problemem. Czy jest tak, że mój komputer sam sobie z tym poradzi? Jest 2012!

Och, chyba musisz wiedzieć o moim prawdziwym komputerze, co? Używam systemu Windows 7 Professional na przeciętnym laptopie firmy Dell.

Z poważaniem,

Sprawdź dwa razy, wydrukuj raz

Drogi czeku dwa razy,

Masz szczęście; Wersje systemu Windows 7 powyżej systemu Windows 7 Home obsługują przełączanie domyślnej drukarki na podstawie węzła Wi-Fi, do którego podłączony jest komputer. Możesz ustawić domyślną drukarkę dla każdego środowiska drukowania Wi-Fi, w którym się znajdujesz (dom, biuro, laboratorium komputerowe w szkole itp.). Skorzystaj z tego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak połączyć drukarkę z siecią Wi-Fi.

Masz pilne pytanie techniczne? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc!

Czy ten post był pomocny?