Skip to content

Zapytaj HTG: komunikacja LAN-to-LAN w systemie Windows 7, wielomonitorowe wideo pełnoekranowe i alternatywne kopiarki plików

9 de lipiec de 2021
Ask How To Geek Template3

Raz w tygodniu podsumowujemy niektóre odpowiedzi, które wysłaliśmy na pytania czytelników i dzielimy się nimi ze wszystkimi. W tym tygodniu przyjrzymy się komunikacji między sieciami LAN w systemie Windows 7, pełnoekranowym wideo na wielu monitorach i alternatywnych kopiarkach plików systemu Windows.

Jak mogę wysyłać wiadomości między komputerami w sieci LAN za pomocą systemu Windows 7?

1625847844 250 Zapytaj HTG komunikacja LAN to LAN w systemie Windows 7 wielomonitorowe wideo

Drogi geeku, jak to zrobić,

Czy mogę wysyłać wiadomości do innych komputerów w mojej sieci za pomocą systemu Windows 7 Home Premium bez instalowania żadnego innego oprogramowania?

Z poważaniem,

Czat LAN w Chattanooga

Drogi czacie LAN,

Niestety odpowiedź brzmi nie. Windows XP miał polecenie NET SEND, Windows Vista miał polecenie MSG, a Windows 7 Business, Enterprise i Ultimate również mają polecenie MSG – widoczne na powyższym zrzucie ekranu – ale Windows 7 Home został pominięty. Nie ma prostego narzędzia do obsługi wiadomości w wierszu polecenia dla wiadomości w całej sieci LAN zawartego w systemie Windows 7 Basic i Home, a odtworzenie wiersza poleceń jest kłopotliwe (ponieważ potrzebny jest zamiennik zarówno dla narzędzia wiersza poleceń msg.exe, jak i dla usługi przesyłania wiadomości działające w tle).

Jeśli nie jesteś zawieszony w interfejsie wiersza poleceń, prosta aplikacja oparta na GUI, którą możesz chcieć sprawdzić, to LanToucher. Jest bezpłatny, stylizowany jak zwykły klient IM i kompatybilny z wiadomościami net-send/pop-up, więc starsze komputery w sieci nie będą nawet potrzebowały zainstalowanej aplikacji do odbierania wiadomości.

Jak mogę zachować pełny ekran wideo w przeglądarce Google Chrome na moim monitorze dodatkowym?

1625847844 448 Zapytaj HTG komunikacja LAN to LAN w systemie Windows 7 wielomonitorowe wideo

Drogi geeku, jak to zrobić,

Mam dwa monitory i korzystam z Google Chrome. Jak mogę zachować pełny ekran wideo na monitorze pomocniczym? Tak jak teraz, po drugim kliknięciu na monitor główny wideo na monitorze pomocniczym powraca do normalnego rozmiaru zamiast pełnego ekranu. Co mogę zrobić?

Z poważaniem,

Tęsknota na pełnym ekranie na Long Island

Drogi Pełny Ekran,

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zaktualizować Adobe Flash Player. Jeśli Twoje filmy nie pozostają same w trybie pełnoekranowym, najprawdopodobniej używasz wersji poniżej 10.2 (która była wersją, którą firma Adobe wprowadziła obsługę wielu monitorów).


Jeśli korzystasz z aktualnej kopii programu Adobe Flash Player i z jakiegoś powodu filmy nadal nie są wyświetlane w trybie pełnoekranowym podczas pracy na innym monitorze, możesz wypróbować proste rozszerzenie, takie jak Wiele monitorów na pełnym ekranie.

Czy alternatywne kopiarki plików są tego warte w systemie Windows 7?

Zapytaj HTG komunikacja LAN to LAN w systemie Windows 7 wielomonitorowe wideo

Drogi geeku, jak to zrobić,

Kiedy uruchamiałem system Windows XP, używałem alternatywnej kopiarki plików, ponieważ wbudowana kopiarka plików była śmieciem. Teraz używam systemu Windows 7 i jestem całkiem zadowolony z kopiarki plików. Mimo to mam to dokuczliwe uczucie, że istnieją lepsze programy do obsługi plików. Czy warto z nich korzystać?

Z poważaniem,

Kopiuj Kontemplując w Connecticut

Drogi Kopiuj Kontemplując,

Wcześniej tej jesieni przetestowaliśmy kilka kopiarek plików, w tym domyślną kopiarkę systemu Windows 7, TeraCopy i SuperCopier. Ogólny werdykt był taki, że kopiarka plików systemu Windows 7 była bardzo szybka i radziła sobie z alternatywami, ale brakowało jej funkcji. Sprawdź naszą pełną recenzję tutaj, aby porównać testy i zestawy funkcji różnych kopiarek.

Masz pilne pytanie techniczne? Napisz do nas e-mail na adres a[email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc.

Czy ten post był pomocny?