Skip to content

Zapytaj HTG: synchronizacja plików w jedną stronę, brakujące menedżery rozruchu i synchronizacja iTunes z Androidem

20 de lipiec de 2021
1626798282 Ask How To Geek Template1

Raz w tygodniu zanurzamy się w naszej torbie pocztowej czytelnika i odpowiadamy na Twoje pilne pytania techniczne. Dzisiaj przyjrzymy się jednokierunkowej synchronizacji plików, brakującym menedżerom rozruchu i synchronizowaniu kolekcji iTunes z telefonem z Androidem.

Synchronizacja plików w jedną stronę

1626798282 699 Zapytaj HTG synchronizacja plikow w jedna strone brakujace menedzery rozruchu

Drogi geeku, jak to zrobić,

Właśnie kupiłem nowy zewnętrzny dysk twardy do tworzenia kopii zapasowych zdjęć i filmów. Zastanawiam się nad skonfigurowaniem jednokierunkowej synchronizacji plików, aby wszystkie nowe pliki na moim komputerze trafiały na zewnętrzny dysk twardy. Jak mogę to ustawić, aby nowe pliki były przenoszone na dysk zewnętrzny, ale usunięcie plików na komputerze nie prowadziło do usunięcia na dysku zewnętrznym? Czy jest na to szybki i łatwy sposób?

Z poważaniem,

Synchronizacja w Cincinnati

Drogi Synchronizacji,

Jeśli szukasz rozwiązania, które praktycznie nie wymaga konfiguracji, które może wykonywać jedno- lub dwukierunkową synchronizację plików, trudno jest pokonać darmową wersję SyncBack. Możesz pobrać przenośna kopia tutaj. Uruchom aplikację, utwórz nowy profil, a następnie przejdź do zakładki zaawansowane w menu tworzenia profilu. Ustaw katalog źródłowy i docelowy (odpowiednio folder na komputerze i folder na zewnętrznym dysku twardym), a następnie ustaw ustawienia, jak pokazano na powyższym zrzucie ekranu. Zdecydowaliśmy się na ostrożne podejście i ustawiliśmy je tak, aby w przypadku zmian w plikach nie były one automatycznie zastępowane (w ten sposób, jeśli edytujesz zdjęcie, zapisujesz je, a następnie żałujesz swoich zmian, nie zostanie ono automatycznie nadpisane podczas następnej synchronizacji ).

W związku z tym, że pliki mogą zostać nadpisane, gdy chcesz uzyskać dostęp do poprzednich kopii, możesz wypróbować inne rozwiązania, które są bardziej skoncentrowane na tworzeniu kopii zapasowych plików z wersjonowaniem plików. Wersjonowanie plików to miejsce, w którym oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych przechowuje wiele kopii zapasowych dokumentów w miarę ich zmiany. W ten sposób, jeśli kilka tygodni po fakcie, że naprawdę potrzebujesz wcześniejszej wersji edytowanego dokumentu lub zdjęcia, możesz odzyskać ją z kopii zapasowej. Plan awarii ma darmowe oprogramowanie, które obejmuje folder lokalny, dysk sieciowy i zdalną kopię zapasową z wersjonowaniem.

Naprawianie błędu „BOOTMGR brakuje” w systemie Windows 7

Zapytaj HTG synchronizacja plikow w jedna strone brakujace menedzery rozruchu

Drogi geeku, jak to zrobić,

Naprawdę mam nadzieję, że możesz mi pomóc! Zainstalowałem system Windows 7 na moim laptopie, ale podczas próby uruchomienia systemu Windows pojawia się błąd „BOOTMGR is missing”. Mówi, aby nacisnąć CTRL + ALT + DEL, aby ponownie uruchomić, ale to wcale nie pomaga. Sprawdziłem fora HTG, ale niektóre wskazówki dotyczą faktycznego dostępu do systemu Windows i sprawdzenia wszystkiego. Co mogę zrobić, jeśli w ogóle nie mogę uruchomić systemu Windows?

Z poważaniem,

Uwięziony w Topeka

Drodzy Uwięzieni,

Twój problem nie jest rzadki i wcześniej udostępniliśmy przewodnik, jak go rozwiązać. Będziesz potrzebować instalacyjnego dysku DVD systemu Windows. Alternatywnie będziesz musiał nagrać płytę odzyskiwania, co oznacza niestety, że będziesz potrzebować tymczasowego dostępu do innego komputera, jeśli dany laptop jest Twoim jedynym komputerem. Gdy już masz dysk, naprawienie problemu powinno zająć tylko kilka minut! Więcej możesz przeczytać tutaj.

Jak zsynchronizować iTunes z telefonem z Androidem

1626798282 755 Zapytaj HTG synchronizacja plikow w jedna strone brakujace menedzery rozruchu

Drogi geeku, jak to zrobić,

Właśnie dostałem swój pierwszy smartfon, HTC Evo z systemem Android. Jestem od dawna użytkownikiem iTunes z nieskazitelnie zorganizowaną kolekcją. Jak najlepiej zsynchronizować muzykę z mojej kolekcji z nowym telefonem?

Z poważaniem,

Właściciel Evo w Erie

Drogi Właścicielu Evo,

Masz szczęście (i to nie tylko dlatego, że zdobyłeś słodkiego nowego Evo); niedawno napisaliśmy przewodnik dotyczący zarówno synchronizacji iTunes z Androidem, jak i dostosowywania okładek. Więcej możesz przeczytać tutaj. W tym czasie możesz zapoznać się ze swoim nowym telefonem z Androidem, sprawdzając niektóre z naszych poprzednie artykuły związane z Androidem tutaj.

Masz palące pytanie techniczne? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć.

Czy ten post był pomocny?