Skip to content

Zapytaj HTG: usunięcie strzałki skrótu w systemie Windows 7, ponowne przypisanie klawisza Caps Lock i wyłączenie wyszukiwania dynamicznego Google

21 de lipiec de 2021
1626861304 Ask How To Geek Template

Raz w tygodniu przeglądamy niektóre e-maile czytelników, na które odpowiedzieliśmy i dzielimy się nimi. W tym tygodniu przyglądamy się usunięciu strzałki skrótu w systemie Windows 7, przypisaniu klawisza Caps Lock i wyłączeniu wyników wyszukiwania błyskawicznego Google.

Usuwanie strzałki skrótu w Windows 7

Zapytaj HTG usuniecie strzalki skrotu w systemie Windows 7 ponowne

Drogi geeku, jak to zrobić,

Czy istnieje sposób na usunięcie strzałki skrótu, która pojawia się na większości ikon na pulpicie systemu Windows 7? Miałem ulepszenie, które działało w systemie Windows XP, ale nie działa w systemie Windows 7. Pomocy!

Z poważaniem,

Strzała w nienawiści w Arizonie

Drogi Strzało Hatin’,

Ikony pulpitu mają pewien połysk po usunięciu strzałki, nie? Istnieją dwa sposoby usunięcia nakładki strzałki w systemie Windows 7. Możesz edytować rejestr lub użyć małej aplikacji o nazwie Vista Shortcut Overlay Remover. W tym poście szczegółowo opisujemy, jak to zrobić.

Zmiana mapowania klawisza Caps Lock

1626861304 389 Zapytaj HTG usuniecie strzalki skrotu w systemie Windows 7 ponowne

Drogi geeku, jak to zrobić,

Klawiatura w moim biurze ma zepsuty klawisz Caps Lock. Używam klawiatury ekranowej, aby ją włączać i wyłączać, ale wydaje się to niepotrzebnie skomplikowane i czasochłonne. Czy mimo to mogę sprawić, by klawisz lub kombinacja klawiszy działały jako klawisz Caps Lock?

Z poważaniem,

Zepsuty klucz w Kansas

Drogi Zepsuty Kluczu,

Magia, której szukasz, nazywa się „mapowaniem klawiatury”. Chcesz zmapować pojedynczy klawisz lub jego kombinację, aby działał jako inny klawisz. Możesz na przykład zmapować klawisz Insert lub klawisz F10, aby służył jako klawisz Caps Lock. Podczas gdy możesz grzebać w rejestrze systemu Windows, aby wykonać ponowne mapowanie, pobieranie SharpKeys i ponowne mapowanie kluczy jest nieco szybsze. Szczegółowo opisujemy, jak to zrobić tutaj.

Wyłączanie wyszukiwania błyskawicznego Google

1626861304 711 Zapytaj HTG usuniecie strzalki skrotu w systemie Windows 7 ponowne

Drogi geeku, jak to zrobić,

Nienawidzę wyszukiwania błyskawicznego Google —nienawidzić to! Próbowałem wyłączyć to w oficjalny sposób, poprzez panel preferencji na moim koncie Google, ale ustawienia nigdy się nie trzymaj. Jestem zmęczony majstrowaniem przy tym! Na pewno istnieje sposób na trwałe wyłączenie tego? Chętnie zainstaluję skrypt, wtyczkę, cokolwiek. Pomóż mi usunąć wyszukiwanie błyskawiczne Google!

Z poważaniem,

Natychmiastowe szaleństwo w Idahoda

Drogi natychmiast szalony,

Rozwiązanie preferencji jest trochę kiepskie, ponieważ polega na tym, że pozostajesz zalogowany na swoim koncie i nie zawsze się utrzymuje (jeśli się wylogujesz, wyczyścisz ustawienia przeglądarki itp., utracisz ustawienie). Możesz zrobić jedną z kilku rzeczy, aby rozwiązać swój problem. Możesz manipulować adresem URL Google, aby:http://www.google.com/search?complete=0— powoduje to zerowanie wyników wyszukiwania dynamicznego Google. Utworzenie domyślnej strony głównej zawsze spowoduje, że przed Tobą będzie brak natychmiastowego wyszukiwania.


Jeśli chcesz edytować pole wyszukiwania w przeglądarce, aby przestać sugerować wyniki wyszukiwania dynamicznego Google, możesz edytować szablon wyszukiwania. Aby zobaczyć, jak edytować szablon wyszukiwania w przeglądarkach Chrome i Firefox, sprawdź ten informacyjny artykuł na Exodus Dev.

Masz pilne pytanie techniczne? Napisz do nas na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć.

Czy ten post był pomocny?