Skip to content

Zapytaj HTG: wersje Androida, równoczesny dźwięk słuchawek i głośników oraz ładowanie plików iPada

18 de lipiec de 2021
1626611085 Ask How To Geek Template

Co tydzień zanurzamy się w naszej torbie pocztowej czytelnika, aby odpowiedzieć na Twoje pilne pytania techniczne. W tym tygodniu przyjrzymy się, jak sprawdzić wersję Androida, jednocześnie korzystać z gniazda głośnika i słuchawek oraz wczytywać pliki na iPada.

Sprawdzanie numeru wersji systemu operacyjnego Android

1626611085 861 Zapytaj HTG wersje Androida rownoczesny dzwiek sluchawek i glosnikow oraz

Drogi geeku poradników,

Czuję, że powinienem zostać odesłany do szkoły dla początkujących za to, że muszę o to zapytać, ale nie mogę (za całe życie!) dowiedzieć się, jaką mam wersję systemu operacyjnego Android. Przeczytałem wszystkie te recenzje aplikacji, które mówią, że 1.6+ lub coś takiego, ale nie mam pojęcia, czy to obejmuje mnie. Jak mogę sprawdzić?

Z poważaniem,

Wersja Curious w Vermont

Drogi Wersja Ciekawy,

Nie bądź dla siebie surowy, każdy jest w pewnym momencie nowicjuszem i coraz bardziej w mikrokosmiczny sposób, ponieważ technologia szybko się zmienia (w końcu Android został wydany dopiero w 2008 roku). Aby sprawdzić numer wersji, musisz otworzyć listę aplikacji (zwykle dostępną po naciśnięciu ikony aplikacji znajdującej się w dokach większości aplikacji na ekranie głównym). Po rozwinięciu głównej listy aplikacji przejdź do Ustawienia -> O telefonie. W sekcji Informacje o telefonie znajdziesz różne statystyki dotyczące Twojego telefonu, w tym wersję Androida dla Twojego telefonu. W przypadku telefonu testowego widać, że aktualna wersja systemu operacyjnego to 2.3.3.

Włącz gniazdo słuchawkowe dla jednoczesnego wyjścia głośnika/słuchawek

1626611085 766 Zapytaj HTG wersje Androida rownoczesny dzwiek sluchawek i glosnikow oraz

Drogi geeku poradników,

Czy mimo to jednocześnie aktywne jest gniazdo głośnikowe i gniazdo słuchawkowe? Za każdym razem, gdy podłączam słuchawki do komputera, automatycznie wyciszają zewnętrzne głośniki. A jeśli chcę używać ich obu naraz (dla dwóch zestawów głośników)? Wsparcie!

Wszystkie porty przed nami w Pensylwanii?

Drogie wszystkie porty,

Nigdy wcześniej nie próbowaliśmy używać obu portów audio jednocześnie, więc trzeba było trochę majstrować, aby dowiedzieć się, czy było to możliwe bez ciężkiego hakowania sprzętu/oprogramowania. Korzystając z domyślnych sterowników systemu Windows (przetestowaliśmy wszystko na komputerze z systemem Windows 7) nie byliśmy w stanie wymusić jednoczesnego odtwarzania dźwięku przez port słuchawkowy i port wyjściowy audio z tyłu komputera.

Kiedy jednak załadowaliśmy sterowniki karty dźwiękowej (zamiast używać domyślnych sterowników Windows), byliśmy w stanie uzyskać dostęp do bardziej szczegółowego panelu sterowania. Nasz komputer miał wbudowaną w płytę główną kartę dźwiękową RealTek (dość powszechna konfiguracja). Po zainstalowaniu sterowników RealTek i otwarciu panelu sterowania RealTek byliśmy w stanie określić (w tym przypadku klikając na graficzny schemat dostępnych portów), co ma robić gniazdo słuchawkowe. Zmieniliśmy go z „słuchawek” na „wyjście przedniego głośnika”. Potem obydwa drugi zestaw głośników podłączyliśmy do gniazda słuchawkowego i główne głośniki wypuściły ten sam dźwięk. Szybkie wyszukiwanie w Google wykazało, że wielu innych producentów kart dźwiękowych udostępnia podobny ulepszony panel sterowania sterownikami.

Jeśli nie masz pewności, jaką masz płytę główną/kartę dźwiękową, zalecamy skorzystanie z SIW, aby się tego dowiedzieć. Po uzyskaniu konkretnego modelu płyty głównej i/lub karty dźwiękowej możesz wyszukać odpowiednie sterowniki.

Ładowanie plików na iPadzie

1626611085 574 Zapytaj HTG wersje Androida rownoczesny dzwiek sluchawek i glosnikow oraz

Drogi geeku poradników,

Niedawno wygrałem iPada na pikniku firmowym. Jestem kompletnym nowicjuszem, jeśli chodzi o wszystko związane z komputerem Mac i nigdy wcześniej nie posiadałem żadnego urządzenia z systemem iOS. Zdumiewa mnie najprostsze zadanie: ładowanie plików na to cholerstwo! Nie rozumiem? Dlaczego nie mogę zamontować iPada jak dysku USB i po prostu skopiować filmy i obrazy, które chcę na nim umieścić?

Szukałem w Google, ale tak wiele odpowiedzi, które znalazłem, dotyczyło skomplikowanych rzeczy, takich jak kopiowanie plików między iPadami. Chyba każdy, kto ma iPada, już wie, jak pobrać na niego pliki!

Fileless we Fresno

Szanowni Państwo,

Nie czuj się źle. Pobieranie plików na urządzenia z systemem iOS jest całkowicie sprzeczne z intuicją. W przypadku innych urządzeń, takich jak telefony i tablety z Androidem, możesz po prostu skopiować pliki, których chcesz użyć, na kartę SD. Apple dość mocno kontroluje wszystko, w tym sposób ładowania plików na ich urządzenia. Zamiast montować urządzenie, musisz załadować pliki przez iTunes.


Załaduj iTunes, podłącz iPada za pomocą kabla do synchronizacji, a następnie kliknij go (znajdziesz go w sekcji Urządzenia w lewej kolumnie nawigacyjnej). Znajdziesz tam pasek nawigacyjny w górnej części panelu z takimi rzeczami, jak Podsumowanie, Informacje, Aplikacje itp. Możesz przeciągnąć i upuścić i/lub wybrać folder do synchronizacji w sekcjach dotyczących filmów, muzyki i zdjęć. W przypadku innych plików musisz określić samą aplikację w menu aplikacji. Kliknij Aplikacje, a następnie przewiń w dół do dołu panelu. Tutaj znajdziesz wszystkie aplikacje, które masz na iPadzie, które akceptują pliki zewnętrzne. Na powyższym zrzucie ekranu możesz zobaczyć pliki, które zostały zsynchronizowane z przeglądarką dokumentów Stanza. Możesz przeciągać i upuszczać pliki na listę plików lub kliknąć przycisk Dodaj, aby dodać je za pomocą Eksploratora.

Masz pilne pytanie techniczne? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć.

Czy ten post był pomocny?