Skip to content

Zapytaj HTG: zmiana koloru czcionki ikony systemu Windows, wyszukiwanie dysków sieciowych i usuwanie tła zdjęć

6 de lipiec de 2021
1625568969 Ask How To Geek Template1

Raz w tygodniu wyciągamy niektóre z ciekawszych pytań z naszej skrzynki pocztowej czytelnika i dzielimy się z wami rozwiązaniami. Dzisiaj przyglądamy się zmianie koloru czcionki ikon w systemie Windows, wyszukiwaniu dysków sieciowych i usuwaniu tła zdjęć.

Zmiana koloru czcionki w systemie Windows 71625568968 710 Zapytaj HTG zmiana koloru czcionki ikony systemu Windows wyszukiwanie dyskow

Drogi geeku, jak to zrobić,

Czy możesz mi powiedzieć, czy możesz zmienić kolor „litery” w ikonach skrótów na pulpicie? Biały to domyślny kolor systemu Windows 7 i wydaje się, że nie ma możliwości zmiany tego koloru. Biały gubi się w wielu tłach tapet. Czarny byłby lepszym wyborem.

Dziękuję Ci.

Z poważaniem,

Zmiana koloru w Kalifornii

Drogie zmiany kolorów,

Właściwie niczego ci nie brakuje. W systemie Windows XP i wcześniejszych wersjach systemu Windows można było aktywnie zmienić kolor tekstu ikony na żądany odcień. W systemach Windows Vista i Windows 7 tak nie jest. Domyślna czcionka jest biała z cieniem. Najlepiej byłoby, gdyby pojawiło się na prawie wszystkim. Realistycznie, jeśli użyjesz jasnego tła, nie będzie to wyglądało zbyt dobrze.

Możesz łatwo, choć w dość zawiły sposób, rozwiązać problem. Najpierw musisz wyłączyć cień. Przejdź do Panelu sterowania -> System, a następnie w menu Właściwości systemu przewiń w dół i odznacz „Użyj cieni do etykiet ikon na pulpicie” — ten element powinien znajdować się prawie na dole listy.

Wróć do Panelu sterowania i przejdź do Personalizacja -> Kolor okna -> Zaawansowane ustawienia wyglądu, a następnie w menu Element wybierz Pulpit. Tam możesz wybrać nowy kolor pulpitu. Nie zmieni to tapety, ale zmieni kolor tła, który jest pod tapeta. Jeśli chcesz biały tekst, zmień go na czarny; jeśli chcesz czarny tekst, zmień go na biały. Niestety zmiany nie zaczną obowiązywać od razu i konieczne będzie ponowne uruchomienie. Wybranie białego zmieni napis na pulpicie na czarny, a następnie, niezależnie od tego, jaką tapetę umieścisz na pulpicie, tak pozostanie. Mam nadzieję, że to pomoże!

Wyszukiwanie dysków sieciowych w systemie Windows

1625568968 645 Zapytaj HTG zmiana koloru czcionki ikony systemu Windows wyszukiwanie dyskow

Drogi geeku, jak to zrobić,

Mam w sieci dysk sieciowej pamięci masowej (NAS). Naprawdę chciałbym móc użyć czegoś takiego Voidtools „Przeszukaj wszystko” aby móc szybko znaleźć na nim rzeczy. Zauważyłem jednak wyraźny brak obsługi wyszukiwania lub indeksowania dysków podłączonych do sieci. Czy jedyną opcją jest zmuszenie się do stworzenia bardzo łatwego w nawigacji systemu plików i rezygnacji z narzędzi wyszukiwania? A może jest opcja, której po prostu nie udało mi się jeszcze znaleźć?

Z poważaniem,

Wyszukiwanie plików w Phoenix

Drogie wyszukiwanie plików,

Masz rację; nie możesz użyć wszystkiego. Wszystko uzyskuje dostęp do lokalnych tabel plików NTFS, a zatem ogranicza się do wyszukiwania lokalnych dysków sformatowanych w systemie NTFS. Aby cieszyć się szybkim wyszukiwaniem w sieci, będziesz musiał zatrudnić pewnego rodzaju indeksator. Nie będzie tak szybki jak Everything (ponieważ wszystko jest praktycznie natychmiastowe dzięki szybkiemu odwoływaniu się, które może zrobić), ale nadal powinien odpowiadać Twoim potrzebom. Możesz chcieć to sprawdzić Zlokalizuj32, lokalna aplikacja indeksu wyszukiwania obsługująca dyski sieciowe.

Usuwanie obrazów tła w Photoshopie

Zapytaj HTG zmiana koloru czcionki ikony systemu Windows wyszukiwanie dyskow1625568969 4 Zapytaj HTG zmiana koloru czcionki ikony systemu Windows wyszukiwanie dyskow

Drogi geeku, jak to zrobić,

Mam nadzieję, że mi pomożesz. Jakoś w pracy zostałem zmuszony do usunięcia tła dla niektórych obrazów przeznaczonych do naszego internetowego katalogu produktów. Nie mam pojęcia, jak to się stało, ponieważ mam bardzo podstawowy zestaw umiejętności w Photoshopie. Nie mam pojęcia od czego zacząć i muszę zrobić ten projekt w ciągu miesiąca. Wsparcie! Jak mogę łatwo usunąć tła fotograficzne? Większość z nich ma dość proste tło. Gdzie zaczynam?

Z poważaniem,

Tripowanie w Photoshopie w Pensylwanii

Drogi tripie w Photoshopie,

Masz szczęście. Na początku tego roku opracowaliśmy cały zestaw technik usuwania tła ze zdjęć w Photoshopie. Od złożonych do prostych, znajdziesz sposób na usunięcie prawie każdego rodzaju tła w naszym zestawie samouczków tutaj i tutaj. Możesz również sprawdzić, jak utworzyć akcję Photoshop, aby usunąć tła i jak usunąć złożone tła.

Masz pilne pytanie techniczne? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć.

Czy ten post był pomocny?