Skip to content

Zapytaj, jak to zrobić: sklonuj dysk, zmień rozmiar statycznych okien i utwórz skróty do funkcji systemu

20 de lipiec de 2021
Untitled 3

W tym tygodniu przyjrzymy się, jak sklonować dysk twardy w celu łatwego tworzenia kopii zapasowych lub duplikacji, zmieniać rozmiar upartych statycznych okien i tworzyć skróty do dziesiątek funkcji systemu Windows.

Raz w tygodniu zanurzamy się w naszej torbie pocztowej czytelnika i pomagamy czytelnikom rozwiązywać ich problemy, dzieląc się z Tobą przydatnymi rozwiązaniami w tym procesie. Czytaj dalej, aby zobaczyć nasze rozwiązania dylematów czytelników w tym tygodniu.

Klonuj dysk w celu łatwego tworzenia kopii zapasowych i duplikacji

Zapytaj jak to zrobic sklonuj dysk zmien rozmiar statycznych okien

Drogi geeku, jak to zrobić,

Właśnie skończyłem budować komputer dla siebie i mojego brata. Zainstalowałem całe to oprogramowanie w moim systemie i dostosowałem je, a potem zdałem sobie sprawę, że będę musiał to zrobić od nowa w systemie mojego brata. Czy mimo to można po prostu skopiować dysk, który mam na pusty dysk i nazwać go dobrym? Sprzęt jest po części identyczny.

Pierwszy raz budynek na Florydzie

Drogi Pierwszy raz,

Masz do czynienia z problemem na małą skalę, z którym codziennie borykają się duże działy IT. Masz identyczne maszyny i potrzebujesz łatwego sposobu na sklonowanie zawartości jednej maszyny na drugą. Na szczęście mamy tylko narzędzie, które Ci pomoże. Jest to potężne narzędzie, dlatego zalecamy dwukrotne przeczytanie naszego samouczka, a może nawet wydrukowanie go i zaznaczenie podczas jego przeglądania. Przeczytaj więcej tutaj: Klonuj dysk twardy za pomocą płyty Ubuntu Live CD.

Jeśli klonujesz maszynę z systemem operacyjnym takim jak Linux, nie powinieneś napotkać żadnych problemów. Jeśli klonujesz komputer z systemem Windows, prawdopodobnie będziesz musiał ponownie aktywować system Windows 7 na nowym komputerze — wyzwalacze aktywacji są w najlepszym razie niejasne.

Zmień rozmiar statycznych okien

1626810930 481 Zapytaj jak to zrobic sklonuj dysk zmien rozmiar statycznych okien

Drogi geeku, jak to zrobić,

To może być banalny problem ale istnieje kilka programów, których używam w systemie Windows 7, które mają statyczne rozmiary okien i chcę mieć możliwość ich zmiany; działałyby o wiele lepiej dla mnie, gdybym mógł zmienić ich rozmiar. Czy jest coś, co mogę zrobić? Wydaje się, że jest to bardzo dziwny wybór GUI, aby mieć tak wiele okien o stałym rozmiarze.

Próbując rozciągnąć się w San Diego

Drogi Stretchu,

Jesteśmy z tobą, to naprawdę denerwujące, gdy chcesz zmienić rozmiar okna i jest ono statyczne. Mamy dla Ciebie hack, który jest całkiem skuteczny. To nie działa w każdy na przykład, ale działa na tyle dobrze, że dni przeklinania w statycznych oknach już dawno minęły. Będziesz musiał pobrać i zainstalować ResizeEnable, który poprawi wszystko i nada statycznym oknom wstrząs podobny do jogi, aby ułatwić zmianę rozmiaru. Przeczytaj o włączaniu skalowania okien za pomocą ResizeEnable tutaj.

Utwórz skróty do popularnych funkcji systemu Windows

1626810930 713 Zapytaj jak to zrobic sklonuj dysk zmien rozmiar statycznych okien

Drogi geeku, jak to zrobić,

Dzięki testom oprogramowania, które przeprowadzam dla mojej firmy, muszę przełączać zaporę systemu Windows kilka razy dziennie. Czy mimo to można utworzyć skrót tylko po to, aby go włączać i wyłączać? Utworzenie jednego i zadokowanie go na pasku zadań zaoszczędziłoby mi sporo czasu. Dzięki!

Z poważaniem,

Przełącz głód w Toledo

Drogi Toggle,

Można by pomyśleć, że prościej byłoby tworzyć skróty do podstawowych funkcji systemu Windows, nie? Mamy konkretny przewodnik dla twojego problemu, tworząc skrót lub klawisz skrótu, aby włączać i wyłączać zaporę systemu Windows, ale ze względu na ciebie i innych czytelników mamy torbę dobrych wskazówek dotyczących tworzenia skrótów. Sprawdź tutaj, jak tworzyć skróty do prawie wszystkiego w systemie Windows. Na pewno znajdziesz kilka wskazówek dotyczących skrótów, które pozwolą Ci zaoszczędzić jeszcze więcej czasu.

Masz pytanie, które chcesz zadać personelowi How-To Geek? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a następnie poszukaj rozwiązania w kolumnie Ask How-To Geek.

Czy ten post był pomocny?