Skip to content

Zbieracze danych potrzebują przystępnego cenowo dysku NAS o pojemności 22 TB firmy Seagate — recenzja Geek

16 de kwiecień de 2023

Nowy dysk Seagate Ironwolf HD o pojemności 22 TB.

W tym tygodniu firma Seagate ogłosiła oferowany przez firmę dysk twardy o największej pojemności 22 TB, solidną opcję dla rynku korporacyjnego lub tych, którzy chcą zbudować własny serwer NAS. Nowy Seagate IronWolf Pro 22 TB ma wysokiej klasy specyfikacje i wiele do zaoferowania. A przy początkowej cenie 399 USD jest znacznie bardziej przystępny niż oczekiwano.

Zgodnie z komunikatem prasowym firmy Seagate, IronWolf Pro 22TB wykorzystuje hel do ochrony dziesięciu talerzy i 20 głowic do odczytu i zapisu, wykorzystuje CMR (konwencjonalne nagrywanie magnetyczne) zamiast SMR i jest wyposażony wPrędkości 7200 obr./min i 256 MB pamięci podręcznej. Ma wskaźnik obciążenia 550 TB rocznie i 2,5 mln godzin.

Co ciekawe, podczas gdy ogłoszenie i strona internetowa Seagate wspominają o wyższej sugerowanej cenie detalicznej 599 USD, imponujący dysk trafił do sprzedawców detalicznych, takich jak Newegg i Amazon, za mniej niż 399 USD, co daje mniej niż 18 USD za TB, co jest znacznie tańsze niż konkurencja Western Digital.

Ogłoszenie wspomina m.in. „IronWolf Pro 22TB oferuje SDR do 285 MB/s, dzięki czemu użytkownicy mogą bezproblemowo udostępniać pliki, tworzyć kopie zapasowe i radzić sobie z dużymi obciążeniami w środowiskach NAS z wieloma użytkownikami. Dzięki wbudowanym czujnikom drgań obrotowych (RV) zapewniającym łagodzenie RV, dysk twardy konsekwentnie zapewnia wysoką wydajność i niezawodność w systemach wielokieszeniowych”.

Zgodnie z oczekiwaniami nowy dysk IronWolf Pro 22 TB jest zoptymalizowany pod kątem urządzeń NAS i jest objęty 5-letnią gwarancją. Posiada system zarządzania zdrowiem firmy IronWolf, nie wspominając o bezpłatnej 3-letniej usłudze odzyskiwania danych na wypadek, gdyby stało się coś strasznego. Jeśli chcesz zwiększyć limity pamięci masowej i gromadzić dane, skorzystaj z poniższych łączy.

Zbieracze danych potrzebuja przystepnego cenowo dysku NAS o pojemnosci 22

Czy ten post był pomocny?