Skip to content

Zbuduj swój własny mały komputer z tą płytą główną

13 de maj de 2023
52675805070 c1d1951b5b o 1

Możliwe jest już zbudowanie własnego minikomputera, ale nadal jesteś ograniczony rozmiarem chłodziarek procesora, kart graficznych i innych komponentów. Teraz ASRock ma płytę główną idealną do budowy niskoenergetycznych i kompaktowych komputerów PC.

ASRock, który tworzy gamę produktów dla biznesu, wypuścił płytę główną, która jest dostarczana z procesorem Intel N100. Może nie być aż tak potężny — N100 jest obecnie najniższym procesorem Intela do laptopów. Dostajesz jednak kompaktową konstrukcję i ma wiele opcji łączności, dzięki czemu możesz stworzyć swój własny mały komputer tak, jak chcesz.

Jak małe, można zapytać? To płyta główna Mini-ITX z jednym gniazdem DIMM na jedną kość pamięci RAM, zintegrowanym gniazdem wejściowym DC, wieloma wyjściami do wyświetlania i jednym gniazdem PCIe x1. To niewiele, ale biorąc pod uwagę, że zawiera już wiele rzeczy, których potrzebujesz, takich jak procesor i zintegrowana karta graficzna, wystarczy umieścić pamięć RAM, pamięć masową, umieścić ją w małej obudowie i podłączyć. Następnie , po prostu skonfiguruj i jesteś złoty.

Możesz umieścić to w podstawowej obudowie Mini ITX i ożywić swój własny mały komputer, który przeprowadzi Cię przez podstawowe zadania, takie jak przeglądanie stron internetowych, a nawet wykona lekkie prace. Informacje o cenach i dostępności nie są jeszcze dostępne.

źródło: lipputing

Czy ten post był pomocny?