Skip to content

Że NVIDIA RTX LHR Unlocker jest w rzeczywistości złośliwym oprogramowaniem

24 de luty de 2022
malware skull

Program o nazwie Nvidia RTX LHR v2 Unlocker krążył po mediach technicznych jako sposób na przywrócenie mocy wydobywania Ethereum z kart graficznych Nvidia GeForce RTX 30 i serii A. Jak się okazuje, jest to złośliwe oprogramowanie i należy go unikać.

Najnowsze karty NVIDIA są zaprojektowane tak, aby nie były atrakcyjne dla kopaczy kryptowalut, dzięki limitowi wydajności w zakresie kopania w Lite Hash Rate. The NVIDIA RTX LHR v2 Unlocker twierdził, że może zmodyfikować oprogramowanie karty, aby ominąć ten limit. Jednakże,Hassan Mujtaba odkrył, że faktycznie infekuje system hosta złośliwym oprogramowaniem.

W szczególności infekuje plik Powershell.exe, który jest usługą systemu Windows. Nie tylko infekuje system złośliwym oprogramowaniem, ale nie robi tego, co obiecuje. To tylko podchwytliwe oprogramowanie zaprojektowane, aby zapewnić cyberprzestępcom dostęp do systemu, którego nie powinni mieć.

Gdyby to zadziałało, ludzie z najnowszymi kartami NVIDIA mogliby wykorzystać swoją pełną moc do wydobywania kryptowalut. Wygląda jednak na to, że limit wydajności nVIDII pozostanie na swoim miejscu, przynajmniej na razie.

Nie jest jasne, czy złośliwe oprogramowanie jest już szeroko rozpowszechnione. W końcu tylko określony podzbiór użytkowników będzie chciał zainstalować program zaprojektowany, aby uwolnić potencjał górniczy ich GPU. Miejmy nadzieję, że nie zaraził zbyt wielu ludzi. Jeśli myślisz o pobraniu i zainstalowaniu Nvidia RTX LHR v2 Unlocker, nie rób tego.

Czy ten post był pomocny?