Skip to content

Zmień gamepad w kontroler Midi do użytku z oprogramowaniem audio

4 de sierpień de 2021
gamepad

Jako muzyk domowy zazwyczaj będziesz mieć programy takie jak Fruity Loops lub inne instrumenty VST (Virtual Studio Technology) w swoim ulubionym DAW (Cyfrowa stacja robocza audio). Jeśli masz ograniczony budżet, te programy są wystarczająco drogie, nie mówiąc już o zakupie sprzętu. Typowym urządzeniem dla domowych muzyków jest klawiatura MIDI. Możesz kupić przyzwoity za mniej niż 100 USD lub za pomocą tego samouczka, jeśli masz już kontroler do gier… Za darmo! Ponieważ istnieje tak wiele możliwych konfiguracji z różnym oprogramowaniem audio, ten poradnik ma na celu rozpoczęcie pracy. Gdy już opanujesz te podstawy, możesz się pobawić i znaleźć odpowiednią dla siebie kombinację ustawień. Używam kontrolera USB Logitech kilka lat temu i Owocowe Loops Studio 8.

1628080900 256 Zmien gamepad w kontroler Midi do uzytku z oprogramowaniem audio

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać i zainstalować Jarzmo MIDI który działa jako wirtualne porty wejściowe MIDI. Chociaż strona tego nie podaje… ta aplikacja jest kompatybilna z Vistą.

Zmien gamepad w kontroler Midi do uzytku z oprogramowaniem audio

Następnie pobierz darmową aplikację Avis Rejoice V 1.6. Rejoice pozwala na wprowadzenie dowolnego sterowania wejściem USB jako polecenia MIDI.

1628080901 338 Zmien gamepad w kontroler Midi do uzytku z oprogramowaniem audio

Na początku nie ma potrzeby zmiany ustawień w MIDI Yoke. Będziesz chciał uruchomić Rejoice, aby przypisać polecenie przycisków kontrolera gamepada. Upewnij się, że gamepad jest podłączony przed uruchomieniem aplikacji Rejoice, aby został rozpoznany.

1628080901 270 Zmien gamepad w kontroler Midi do uzytku z oprogramowaniem audio

Teraz w drugiej sekcji Raduj się wybierz pole Przycisk i przytrzymaj jeden z przycisków na kontrolerze, wybierz „Uwaga włączona” polecenie, a następnie kliknij przycisk Dodaj. Po prostu wykonaj te same kroki dla każdego przycisku, do którego chcesz przypisać kontrolkę. Po prostu zminimalizuj Radość, ponieważ będziesz musiał pozwolić mu działać w tle.

1628080901 812 Zmien gamepad w kontroler Midi do uzytku z oprogramowaniem audio


Na potrzeby tego artykułu przypisałem moje przyciski 1,2,3 i 4 na moim kontrolerze jako „Uwaga włączona” polecenia. Teraz, gdy kontroler gamepada jest skonfigurowany, otwórz Fruity Loops i przejdź do ustawień opcji MIDI (F10).

1628080901 67 Zmien gamepad w kontroler Midi do uzytku z oprogramowaniem audio

W Ustawieniach należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Upewnij się, że w sekcji Wejście MIDI Yoke 1 jest włączone i aktywne. Upewnij się również, że typ kontrolera jest ustawiony na „ogólny kontroler”, a następnie świeci się przycisk Włącz. Następnie upewnij się, że poniżej tego Automatyczne akceptowanie wykrytego kontrolera jest również podświetlony i włączony.

1628080901 928 Zmien gamepad w kontroler Midi do uzytku z oprogramowaniem audio

1628080901 434 Zmien gamepad w kontroler Midi do uzytku z oprogramowaniem audio

Teraz, aby sprawdzić, czy sygnał przechodzi, jeśli spojrzysz na lewy górny róg ekranu, zobaczysz lampkę sygnalizacyjną obok MIDI za każdym razem, gdy naciśniesz nowy kontroler MIDI.

1628080901 112 Zmien gamepad w kontroler Midi do uzytku z oprogramowaniem audio

Mam nadzieję, że dzięki temu zaczniesz. Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat konfigurowania i przypisywania kontrolek MIDI w Fruity Loops to świetne miejsce na początek. Jeśli chodzi o inne DAW, musisz zapoznać się z instrukcją aplikacji dotyczącą konfiguracji i przypisywania kontrolera.

Czy ten post był pomocny?