Skip to content

Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomocą Rockbox

25 de lipiec de 2021
devices

Jeśli jesteś zmęczony próbą nadążania za nowymi wydaniami iPoda firmy Apple, uaktualnij swojego starego iPoda za darmo za pomocą Rockbox. Rockbox umożliwia uaktualnienie starzejącego się iPoda o nowe motywy, czcionki, gry i nie tylko.

Rockbox to zamiennik oprogramowania dla iPoda, iriver, Cowon i wielu innych urządzeń. To, co robi oprogramowanie sprzętowe, to rozszerzenie funkcjonalności i funkcji Twojego obecnego cyfrowego odtwarzacza muzycznego.

Instalowanie Rockbox

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest pobranie narzędzia Rockbox z ich strony internetowej.

1627216069 273 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca

Rockbox zapewnia gotowe pliki binarne dla systemów Windows, OS X i Linux, więc po prostu pobierz to, czego potrzebujesz i uruchom program. Przy pierwszym uruchomieniu oprogramowania konieczne będzie podłączenie iPoda i automatyczne wykrycie modelu. Jeśli znasz model, możesz również przejść do zamontowanego dysku, a następnie wybrać swój model z dostarczonej listy.

Uwaga: Do zapisu na urządzeniach USB mogą być potrzebne uprawnienia administratora na komputerze, z którego uruchamiane jest narzędzie.

1627216069 288 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca


Instalacja to kwestia jednego kliknięcia. Wystarczy kliknąć przycisk zakończenia instalacji, a najnowsze pliki zostaną pobrane i zainstalowane na Twoim iPodzie.

Uwaga: instalacja nie usunie całej muzyki i zdjęć z urządzenia. Jeśli wszystko działa tak, jak powinno, po prostu zastąpi bootloader i w razie potrzeby doda własne pliki systemu operacyjnego.

1627216069 670 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca

1627216069 210 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca

Po zainstalowaniu Rockbox możesz zainstalować dowolne opcjonalne motywy odtwarzania z wbudowanego instalatora motywów.

1627216070 334 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca

Możesz też zainstalować czcionki lub gry z narzędzia Rockbox.

1627216070 971 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca

Korzystanie z Rockbox

Po zainstalowaniu wszystkiego odłącz iPoda i uruchom go ponownie. Powinien automatycznie załadować Rockbox. Użyteczność iPoda powinna być taka sama, a jedną z największych różnic jest to, że teraz będziesz mieć więcej narzędzi i menu. Możesz przeglądać zdjęcia i muzykę z przeglądarki plików lub, jeśli masz otagowaną muzykę, możesz również użyć przeglądarki bazy danych.

1627216070 308 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca

Możesz zmienić motyw na jeden z zainstalowanych, przechodząc do systemu -> motywy i wybierając żądany motyw. Menu powinno zmienić się automatycznie, a nowy motyw zauważysz również podczas odtwarzania.

1627216070 361 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca


Niektóre z dodatkowych narzędzi można znaleźć w menu wtyczek. Jeśli wejdziesz do tego menu, znajdziesz dodatkowe zainstalowane oprogramowanie i gry.

1627216070 196 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca

Oczywiście opcja gry w Doom jest dostępna, jeśli zainstalowałeś opcję gier w narzędziu Rockbox i masz obsługiwane urządzenie. Będziesz musiał sam wymyślić, jak właściwie kontrolować grę.

1627216070 684 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca

Odinstalowywanie Rockbox

Jeśli chcesz wrócić do domyślnego systemu operacyjnego dostarczonego z iPodem, możesz przytrzymać przycisk menu + przycisk wyboru (menu + odtwarzanie na niektórych urządzeniach), aby wykonać twardy reset iPoda. Gdy iPod zacznie się ponownie uruchamiać, włącz przełącznik blokady, a oryginalny system operacyjny zostanie załadowany.

1627216070 67 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca

Jeśli rzeczywiście chcesz całkowicie usunąć Rockbox, możesz wrócić do narzędzia Rockbox i po prostu kliknąć odinstaluj.

1627216070 341 Zmodernizuj swojego starego iPoda za pomoca

Więc następnym razem, gdy masz ochotę wyrzucić swojego doskonale działającego starego iPoda, ponieważ Apple powiedział Ci, że to dobry pomysł, wypróbuj Rockbox. Może zawierać brakujące aplikacje, których szukasz.

Strona główna Rockbox

Czy ten post był pomocny?