Skip to content

Znajdź lokalizację swojego komputera za pomocą Windows 7 i Geosense

15 de lipiec de 2021
sshot367 1024x811 1

Smartfony z obsługą GPS ułatwiają uzyskiwanie wskazówek dojazdu, prognozy pogody i wielu innych usług opartych na lokalizacji, ponieważ automatycznie wiedzą, gdzie jesteś. Dzięki Geosense możesz przenieść tę funkcję na dowolny komputer z systemem Windows 7, nawet jeśli nie ma on chipa GPS.

W systemie Windows 7 wprowadzono nową platformę Sensors and Location, która umożliwiłaby systemowi automatyczne reagowanie na zmiany środowiskowe wykrywane przez czujniki światła, orientacji lub układy GPS. Dzięki temu komputer jest bardziej świadomy otoczenia i odpowiednio się zmienia. Platforma lokalizacyjna jest szczególnie interesująca, ponieważ zapewnia możliwość automatycznego wyszukiwania i map opartych na lokalizacji na komputerze. Niestety większość dzisiejszych laptopów nie jest wyposażona w chipy GPS. Dzięki Geosense możesz jednak nadal korzystać z platformy lokalizacyjnej.

Geosense korzysta z wyszukiwania IP, Wi-Fi i triangulacji wieży komórkowej i nie tylko, aby jak najdokładniej znaleźć Twoją lokalizację. Geosense wyświetla się jako czujnik w czujnikach i lokalizacjach systemu Windows, więc po zainstalowaniu wszystkie aplikacje i usługi rozpoznające lokalizację będą mogły z niego pobrać Twoją lokalizację. Pamiętaj, że Geosense działa tylko w systemie Windows 7 Home Premium i nowszych, ponieważ Windows 7 Starter nie zawiera platformy Czujniki i Lokalizacje.

Pierwsze kroki:

Geosense to bezpłatne pobieranie dla systemu Windows 7, zarówno w wersji 32, jak i 64-bitowej. Wybierz odpowiedni dla swojego komputera i zainstaluj.

Podczas instalacji poprosi o zainstalowanie sterownika urządzenia. Po prostu naciśnij Zainstaluj. Możesz również zobaczyć monit UAC, który również powinieneś zaakceptować.

1626371913 696 Znajdz lokalizacje swojego komputera za pomoca Windows 7 i Geosense


Po zakończeniu instalacji jesteś gotowy do korzystania z Geosense. Najpierw upewnijmy się, że Geosense jest włączony. Wpisz „Lokalizacja” w wyszukiwaniu w menu Start i wybierz „Lokalizacja i inne czujniki”.

1626371914 467 Znajdz lokalizacje swojego komputera za pomoca Windows 7 i Geosense

Tutaj powinieneś zobaczyć Geosense jako czujnik. Jeśli nie jest włączony, kliknij pole wyboru obok niego i kliknij Zastosuj.

1626371914 874 Znajdz lokalizacje swojego komputera za pomoca Windows 7 i Geosense

Możesz zobaczyć więcej informacji o Geosense, klikając jego nazwę. Ta strona pozwala zmienić opis, wybrać, którzy użytkownicy mogą korzystać z tego czujnika, i odinstalować go, jeśli tak zdecydujesz.

1626371914 116 Znajdz lokalizacje swojego komputera za pomoca Windows 7 i Geosense

Korzystanie z Geosense

Obecnie niewiele aplikacji korzysta z platformy Lokalizacja w systemie Windows 7, ale miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości zobaczymy więcej. Jednak gadżet pogodowy na pulpit jest rozpoznaje lokalizację, dzięki czemu możesz łatwo przetestować swoją lokalizację Geosense. Po zainstalowaniu Geosense zauważysz szare logo obok nazwy miasta na gadżecie, które pokazuje, że czujnik jest dostępny.

1626371914 78 Znajdz lokalizacje swojego komputera za pomoca Windows 7 i Geosense

Kliknij koło zębate, aby otworzyć okienko opcji. Tutaj możesz teraz wybrać „Znajdź lokalizację automatycznie” i wyświetli pogodę dla lokalizacji wykrytej przez Geosense.

1626371914 237 Znajdz lokalizacje swojego komputera za pomoca Windows 7 i Geosense

Teraz gadżet powinien pokazywać niebieską ikonę obok nazwy miasta, co oznacza, że ​​lokalizacja pochodzi z czujnika lokalizacji.

1626371914 317 Znajdz lokalizacje swojego komputera za pomoca Windows 7 i Geosense


Niestety czasami Geosense nie może wykryć Twojej lokalizacji. Jeśli tak, zobaczysz albo całkowicie nieprawidłowe miasto (Seattle, Waszyngton jest domyślnym miastem i zwykle jest „wykrywane”, jeśli Geosense nie wykryje Twojej lokalizacji) lub wyświetli czerwoną ikonę pokazującą, że nie może wykryć Twojej prawidłowej lokalizacji.

1626371915 927 Znajdz lokalizacje swojego komputera za pomoca Windows 7 i Geosense

Mapy Google uwzględniające lokalizację

Inną aplikacją obsługującą lokalizację jest aplikacja Mapy Google dostępna w witrynie Geosense (link poniżej). Spowoduje to automatyczne otwarcie mapy Google w Twojej bieżącej lokalizacji, dzięki czemu możesz łatwo wyszukiwać wskazówki dojazdu i pobliskie firmy. Może to być bardzo przydatne na przykład w hotspotach w nowym mieście. Po raz kolejny jednak, jeśli nie może wykryć Twojej lokalizacji, może po prostu pokazać domyślną lokalizację lub ogólne mapy Google.

1626371915 157 Znajdz lokalizacje swojego komputera za pomoca Windows 7 i Geosense

Wniosek:

Geosense i platforma lokalizacyjna systemu Windows 7 to świetny sposób na uatrakcyjnienie korzystania z komputerów przenośnych. Geosense zwiększa świadomość lokalizacji znacznie szerszej publiczności niż było to możliwe wcześniej, więc mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy kilka unikalnych i innowacyjnych zastosowań. Do tego czasu nawet obecne aplikacje rozpoznające lokalizację są fajne do wypróbowania!

Uwaga: jeśli martwisz się o prywatność podczas korzystania z klienta Map Google z obsługą lokalizacji, sprawdź Polityka prywatności Google dotyczące usługi.

Połączyć:
Pobierz Geosense dla Windows 7 i klienta Map Google z obsługą lokalizacji

Czy ten post był pomocny?