Skip to content

Zobacz, jakie zaktualizowane pakiety są dostępne w wierszu poleceń Ubuntu

10 de sierpień de 2021
aptitude1

Jeśli używasz Ubuntu Server lub nawet jeśli wolisz administrować pulpitem z wiersza poleceń, będziesz chciał zobaczyć, jakie pakiety są dostępne do aktualizacji. Ubuntu zawiera świetne narzędzie do zarządzania pakietami o nazwie Aptitude, które zapewnia interaktywne środowisko, z którego można instalować/uaktualniać pakiety.

Uruchom narzędzie aptitude z terminala za pomocą następującego polecenia. Pamiętaj, że możesz przeglądać aktualizacje pakietów bez sudo, ale zwykle nie możesz ich zainstalować, chyba że tego zrobisz.

uzdolnienie sudo

Spowoduje to przejście do okna aplikacji w trybie konsoli:

Aby poruszać się w dół menu, użyj klawisza Enter. Aby wrócić do menu, użyj Q

Zamierzamy sprawdzić, jakie pakiety do aktualizacji są dostępne, przechodząc przez to menu:

1628608807 882 Zobacz jakie zaktualizowane pakiety sa dostepne w wierszu polecen Ubuntu


Wygląda na to, że jest nowa wersja gnupg. Nie obchodzi mnie aktualizacja tego narzędzia, ale i tak przez to przejdziemy. Aby wybrać nową wersję do instalacji, naciśnij klawisz +, aby ją wybrać, a następnie naciśnij G, aby zainstalować. Zostaniesz przeniesiony do tego ekranu potwierdzenia, pokazujący, co zostanie zainstalowane.

1628608808 967 Zobacz jakie zaktualizowane pakiety sa dostepne w wierszu polecen Ubuntu

Zauważ, że w sekcji Pakiety do zaktualizowania znajdują się dwa pakiety, które wybrałem. Naciśnij klawisz G ponownie, aby zainstalować pakiety. Użyj Q, aby wyjść i gotowe!

Czy ten post był pomocny?