Skip to content

Zrzuty ekranu: 10 nowych funkcji w Androidzie 4.2 Jelly Bean

9 de lipiec de 2021
android 4.2 header 1024x469 1

Android 4.2 ulepsza Androida 4.1 na wiele sposobów, dodając wiele nowych funkcji. Android 4.2 nie jest tak dużą aktualizacją jak Android 4.1, zwany także Jelly Bean, ale jest to zdecydowana poprawa.

Jeśli masz Nexusa 7 lub Galaxy Nexusa, ta aktualizacja powinna być wkrótce dostępna. Niestety, dostarczenie Androida 4.2 na urządzenia inne niż Nexus zajmie producentom trochę więcej czasu.

Wiele kont użytkowników

Android 4.2 obejmuje obsługę wielu kont użytkowników. Działa tylko na tabletach, więc nosi nazwę Udostępnianie tabletu. (Niektórzy spekulują, że Nokia może mieć patent na wiele kont użytkowników smartfonów).

Każde konto użytkownika ma swoją własną „przestrzeń”, jak nazywa ją Android. Możesz zostawić tablet z Androidem leżący w pobliżu, a wiele osób może mieć własne konta, ustawienia, konfiguracje ekranu głównego i aplikacje za każdym razem, gdy podniosą tablet i odblokują go.

1625826763 760 Zrzuty ekranu 10 nowych funkcji w Androidzie 42 Jelly Bean

Pisanie gestami

Funkcja Androida 4.2 obejmuje funkcję pisania gestami podobną do Swype. Możesz wpisać słowo, szybko przesuwając palcem po literach — idealne rozwiązanie do szybkiego pisania jednym palcem. W przeciwieństwie do Swype, klawiatura automatycznie odgaduje słowo, które próbujesz wpisać w czasie rzeczywistym, dzięki czemu otrzymujesz natychmiastową informację zwrotną i nie musisz przypadkowo wpisywać słowa, którego nie chciałeś wpisać.

1625826763 133 Zrzuty ekranu 10 nowych funkcji w Androidzie 42 Jelly Bean

Szybkie ustawienia

Android 4.2 zawiera teraz panel szybkich ustawień, który zapewnia szybki dostęp do często używanych ustawień, w tym ustawień Wi-Fi i Bluetooth, trybu samolotowego, regulacji jasności i informacji o baterii. Aby uzyskać do niego dostęp, pociągnij w dół z prawego górnego rogu panelu na tablecie lub pociągnij w dół z panelu dwoma palcami na smartfonie.


Samsung TouchWiz i inne skórki Androida od dawna zawierają podobną funkcję, ale teraz są zintegrowane z systemem Android.

1625826763 119 Zrzuty ekranu 10 nowych funkcji w Androidzie 42 Jelly Bean

Widżety blokady ekranu

Ekran blokady Androida 4.2 obsługuje teraz widżety, podobnie jak popularna aplikacja WidgetLocker. Po wyjęciu z pudełka możesz dodać widżety Gmaila, Kalendarza i Zegara, aby łatwo przeglądać wiadomości e-mail i wydarzenia w kalendarzu bez odblokowywania urządzenia.

1625826763 837 Zrzuty ekranu 10 nowych funkcji w Androidzie 42 Jelly Bean

Nowa aplikacja aparatu i zdjęcie sferyczne

Android 4.2 zawiera nową aplikację Aparat z inteligentnym interfejsem. Zamiast pasków narzędzi i przycisków, na które musisz polować, w dowolnym miejscu w aplikacji aparatu pojawia się menu szybkich ustawień. Pozwala to na szybką zmianę ustawień jedną ręką podczas robienia zdjęcia.

1625826763 434 Zrzuty ekranu 10 nowych funkcji w Androidzie 42 Jelly Bean

Dostępna jest również funkcja Photo Sphere, która umożliwia robienie 360-stopniowych zdjęć sceny w stylu Google Streetview.

Ulepszenia Google Now

Wraz z Androidem 4.2 pojawiają się nowe karty do Google Now, chociaż nowe funkcje Google Now nie dotyczą wyłącznie Androida 4.2. Pojawiły się nowe karty, które wyświetlają informacje o lotach, hotelach, pakietach, restauracjach i wydarzeniach – Google obserwuje Twoje konto Gmail w celu potwierdzenia lub śledzenia e-maili i wyświetla te dane w Google Now.

1625826763 970 Zrzuty ekranu 10 nowych funkcji w Androidzie 42 Jelly Bean

Marzyć

Android 4.2 zawiera funkcję Daydream, która pozwala Androidowi działać jako inteligentny wygaszacz ekranu. Po zadokowaniu lub ładowaniu ekran Androida może pozostać włączony i wyświetlać treści z dowolnej aplikacji dzięki obsłudze Daydream. Możesz na przykład wyświetlić zegar, wyświetlić pokaz slajdów lub pokazać nowe treści z Google Currents.

1625826764 486 Zrzuty ekranu 10 nowych funkcji w Androidzie 42 Jelly Bean

Miracast

Android 4.2 obsługuje nowy standard branżowy Miracast w zakresie wyświetlania kopii lustrzanych przez Wi-Fi, umożliwiając bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe wideo z urządzenia z systemem Android do dowolnego wyświetlacza obsługującego Miracast. for . Będziesz mógł kupić telewizory i inne wyświetlacze ze zintegrowaną obsługą Miracast, a także odbiorniki podłączane do portów HDMI na wyświetlaczach bez zintegrowanej obsługi Miracast. Z czasem Miracast może być odpowiedzią reszty świata na AirPlay firmy Apple.

Ulepszenia Gmaila

Aplikacja Gmail ma kilka ulepszeń, które docenią użytkownicy Gmaila. Na liście wiadomości możesz przesunąć wiadomość e-mail w lewo, aby ją zarchiwizować, lub przesunąć wiadomość w prawo, aby ją usunąć. Gmail w końcu obsługuje także funkcję pinch-to-zoom, co pozwala znacznie łatwiej radzić sobie z wiadomościami e-mail w formacie HTML.

Nowa aplikacja zegara

Android 4.2 zawiera nową aplikację Zegar. Chociaż nie jest to przełomowa nowa funkcja, aplikacja Zegar wygląda nieco inaczej niż standardowe aplikacje, do których jesteśmy przyzwyczajeni, wraz z nietypowymi czcionkami. Wraz z kamerą może to wskazywać, dokąd w przyszłości może zmierzać interfejs Androida – kto wie!

1625826764 920 Zrzuty ekranu 10 nowych funkcji w Androidzie 42 Jelly Bean

Obsługa Androida 4.2 dla wielu użytkowników jest prawdopodobnie jego największą nową funkcją – nie ma tak przełomowej nowej funkcji, jak ulepszenia wydajności Project Butter lub Google Now w Androidzie 4.1. Pisanie gestami, szybkie ustawienia i widżety na ekranie blokady udostępniają popularne funkcje innych firm w systemie Android i czynią je częścią systemu operacyjnego.

Czy ten post był pomocny?