Skip to content

Zsynchronizuj swoje urządzenie iOS z nowym komputerem bez utraty danych

18 de lipiec de 2021
title 2 copy 1024x533 1

Synchronizowanie istniejącego urządzenia z systemem iOS z nowym komputerem może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie chcesz stracić żadnych danych, które już znajdują się na urządzeniu. Sprawienie, by nowy komputer zaakceptował Twoje urządzenie z systemem iOS, może być trudne, ale z pewnością nie niemożliwe. Przejdźmy więc dalej i zobaczmy, jak zsynchronizować istniejący iPod Touch, iPhone lub iPad z nowym komputerem bez utraty istniejącej zawartości urządzenia.

Pamiętaj, że po zsynchronizowaniu z nowym komputerem możesz odzyskać prawie wszystkie dane na urządzeniu z systemem iOS, ale prawdopodobnie nie wszystko (liczy się odtworzeń itp.). Nie zamierzamy niczego zostawiać, ale porażka jest zawsze opcją. Zachowaj ostrożność przez cały czas. I chociaż możesz nie mieć iPoda, z którym mógłbyś sobie poradzić, sprawdź poprzednią część tego przewodnika o iPodzie, zawiera on wiele rzeczy do odniesienia i jest kilkakrotnie połączony w tym poście. Czytaj dalej.

Jak wspomniano w poprzedniej części przewodnika, „synchronizacja z nowym komputerem” oznacza zasadniczo sprawienie, że iTunes na nowym komputerze zaakceptuje Twoje urządzenie tak jak jest. W takim przypadku, po podłączeniu istniejącego urządzenia iOS do nowego komputera, iTunes zwykle zaoferuje „skasowanie i zastąpienie” całej zawartości urządzenia danymi z biblioteki iTunes nowego komputera. Oczywiście nie chciałbyś tego zrobić. Omówiliśmy to wcześniej, jeśli masz uruchomiony starszy komputer (lub jego kopię zapasową), możesz przenieść bibliotekę iTunes z tego komputera na nowy, a Apple oficjalnie wspiera robisz to. Ale jeśli próbujesz zsynchronizować urządzenie z systemem iOS z nowym komputerem, podczas gdy stary komputer się poddał (i jeśli nie masz pod ręką kopii zapasowej), sprawa będzie o wiele bardziej skomplikowana. Ostatnim razem pokazaliśmy, jak zsynchronizować iPoda z nowym komputerem bez utraty danych i było to dość łatwe zadanie. W przypadku iOS sytuacja wygląda nieco inaczej. Przed kontynuowaniem należy wykonać kopię zapasową znacznie większej ilości treści.

Mówiąc o kopii zapasowej, Apple wprowadził nową funkcję tworzenia kopii zapasowych i nazywa się iCloud. Możesz skonfigurować iCloud, dzięki czemu wszystkie dane na Twoim urządzeniu są stale synchronizowane z chmurą. Gdy chcesz zsynchronizować się z nowym komputerem, możesz podać mu swój identyfikator i hasło iCloud, a wszystkie twoje dane zostaną pobrane na ten komputer. To takie proste, ale tak długo, jak na Twoim urządzeniu działa iOS 5.

Jeśli przeczytałeś post dotyczący synchronizacji iPoda bez utraty danych, możesz pamiętać, że zastosowaliśmy dwa podejścia. Użyjemy obu tutaj. Pierwszy, przenoszący autoryzowane przez Apple dane z urządzenia iOS na nowy komputer. Po drugie, wyodrębnienie danych innych niż Apple z urządzenia i (usunięcie i) ponowne zsynchronizowanie ich na urządzeniu. Po tym wszystkim Twoje urządzenie z systemem iOS będzie (miejmy nadzieję) wyglądać tak samo, jak wcześniej, jedyną różnicą będzie to, że będziesz mieć komputer gotowy do zaakceptowania i zsynchronizowania urządzenia z systemem iOS.

Przenoszenie zakupów (aplikacje, książki, muzyka, filmy)


Zacznijmy od przeniesienia tych elementów do biblioteki iTunes, które kupiłeś lub pobrałeś ze sklepu iTunes/App Store przy użyciu swojego Apple ID. Aby uniknąć niedogodności w kolejnych krokach, usuń zaznaczenie opcji „Unikaj automatycznej synchronizacji iPodów, iPhone’ów i iPadów” w Preferencjach iTunes.

1626621108 383 Zsynchronizuj swoje urzadzenie iOS z nowym komputerem bez utraty danych

Teraz spróbujemy autoryzować nowy komputer do użytku z urządzeniem iOS. Nawigować do Sklep> Autoryzuj ten komputer. Wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło (ten, którego używałeś do kupowania muzyki i aplikacji aktualnie na urządzeniu z systemem iOS). To zajmie chwilę. Tutaj zaczynamy proces. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie z systemem iOS na pasku bocznym i kliknij „Przenieś zakupy”.

1626621108 842 Zsynchronizuj swoje urzadzenie iOS z nowym komputerem bez utraty danych

Zobaczysz transfer w toku. Spowoduje to przeniesienie całej zawartości zakupionej w iTunes z urządzenia do biblioteki iTunes, w tym muzyki, aplikacji, filmów, książek itp.

1626621108 648 Zsynchronizuj swoje urzadzenie iOS z nowym komputerem bez utraty danych

Po zakończeniu przesyłania kliknij urządzenie z systemem iOS na pasku bocznym, a następnie kliknij kartę „Aplikacje”. W tym momencie opcja „Synchronizuj aplikacje” będzie odznaczona. Kliknij, aby to sprawdzić, a iTunes zapyta, czy chcesz zastąpić wszystkie aplikacje na urządzeniu z systemem iOS aplikacjami z biblioteki iTunes.

1626621108 508 Zsynchronizuj swoje urzadzenie iOS z nowym komputerem bez utraty danych

CO?

Nie panikuj! Pamiętaj, że właśnie przenieśliśmy wszystkie aplikacje z urządzenia z systemem iOS do biblioteki iTunes, więc wystarczy kliknąć „Synchronizuj aplikacje”. Nic się nie wydarzy (no cóż, w moim przypadku nic się nie stało, a u Ciebie ma być tak samo). Dlaczego? Ponieważ iTunes wie, że wszystkie aplikacje znajdujące się w bibliotece iTunes znajdują się również na urządzeniu z systemem iOS, więc byłoby naprawdę głupie wymazanie wszystkich tych aplikacji, a następnie ponowne zainstalowanie ich wszystkich. Więc nic się nie dzieje. Od tego momentu możesz dodawać/usuwać aplikacje z urządzenia z systemem iOS. Wszystkie Twoje aplikacje są bezpieczne. Ponadto cała zawartość multimedialna zakupiona w iTunes jest również bezpieczna, ponieważ została przeniesiona do iTunes po kliknięciu przycisku „Przenieś zakupy”.

Teraz pozostało tylko ręcznie wyodrębnić muzykę (którą prawdopodobnie zgrałeś i skopiowałeś), filmy, zdjęcia i dzwonki z urządzenia z systemem iOS na komputer, a następnie zsynchronizować wszystkie te rzeczy z powrotem z urządzeniem, aby wyglądały dokładnie tak samo tak jak poprzednio, a ponadto będzie można go zsynchronizować z nowym komputerem. Chodźmy.


Odzyskiwanie multimediów (muzyka, filmy, notatki głosowe, dzwonki) z urządzenia iOS

Proces ręcznego wyodrębniania muzyki z urządzenia iOS jest taki sam jak w przypadku iPodów (jak wspomniano w poprzednim przewodniku). Użytkownicy systemu Windows mogą korzystać UdostępnijPod i użytkownicy komputerów Mac mogą spróbować Senuti. Jak opisano wcześniej, SharePod może odzyskać różne nośniki (ale bez identyfikowania typu nośnika). W przypadku urządzenia z systemem iOS może wyodrębniać muzykę, filmy, listy odtwarzania, notatki głosowe, zdjęcia, a nawet dzwonki z urządzenia z systemem iOS i kopiować wszystkie multimedia na komputer. Po skopiowaniu możesz zaimportować wszystkie rzeczy z powrotem do iTunes, pozwolić mu usunąć tę zawartość z urządzenia z systemem iOS i zsynchronizować ją z powrotem.

Podłącz urządzenie iOS do komputera, upewnij się, że iTunes nie jest uruchomiony. Otwórz SharePod. Natychmiast rozpozna urządzenie. Wszystkie twoje multimedia zostaną wyświetlone w oknie SharePod. Jeśli chcesz odzyskać wszystko (i powinieneś), naciśnij Ctrl+A i kliknij Kopiuj do komputera przycisk. Wybierz, w jaki sposób chcesz kategoryzować wyodrębnione multimedia i czy chcesz, aby wyodrębnione multimedia były automatycznie importowane do iTunes. Gdy to zrobisz, kliknij przycisk OK, aby rozpocząć kopiowanie multimediów z urządzenia iOS na komputer.

Odzyskiwanie zdjęć

Jeśli chcesz wyodrębnić zdjęcia z urządzenia iOS, kliknij przycisk „Zdjęcia” na pasku bocznym SharePod. Następnie wybierz albumy ze zdjęciami (foldery), z których chcesz skopiować zdjęcia. Nie możesz wybrać pojedynczych zdjęć, więc musisz skopiować cały album na swój komputer. Kliknij Skopiuj zdjęcia do komputera, określ lokalizację, a zdjęcia z urządzenia z systemem iOS zostaną skopiowane do tej lokalizacji.

1626621108 275 Zsynchronizuj swoje urzadzenie iOS z nowym komputerem bez utraty danych

Należy jednak pamiętać, że te zdjęcia mogą nie mieć tego samego rozmiaru co oryginały (które zostały zsynchronizowane w pierwszej kolejności), ponieważ zdjęcia są zmieniane (i optymalizowane) przed synchronizacją z urządzeniem z systemem iOS.

Przejrzyjmy jeszcze raz naszą listę kontrolną.

✔ Muzyka

✔ Filmy

✔ Zdjęcia

✔ Aplikacje

✔ Książki

✔ Podcasty


✔ Urządzenie iOS może teraz synchronizować się z nowym komputerem. Niesamowite!

Ten przewodnik ma na celu bezpłatne wykonanie pracy, ale jeśli chcesz wydać trochę na odzyskanie zawartości z urządzenia z systemem iOS, możesz to sprawdzić CopyTrans i/lub DotknijKopiuj. Oba są płatnymi narzędziami, mogą zaoszczędzić ci kłopotów i służyć temu samemu celowi. Ale po co płacić, kiedy możesz majsterkować!

Czy ten post był pomocny?