Skip to content

Żywotność baterii Twojego iPhone’a nie będzie tajemnicą w iOS 16 – Recenzja Geek

9 de sierpień de 2022
8ae0b48f

Wskaźnik baterii w iOS 16

Po prawie pięcioletniej nieobecności na iPhonie wskaźnik procentowy baterii powraca w iOS 16.

W 2017 roku Apple zrezygnowało z pokazywania użytkownikom iPhone’a dokładnie, ile soku im zostało, ponieważ wycięcie w iPhone’ie X sprawiło, że przestrzeń stała się problemem premium. Ludzie nadal mogli znaleźć dokładną liczbę, ale musieli przesunąć palcem w dół do centrum sterowania, aby to zobaczyć. Użytkownicy mogli również sprawdzić, ile czasu pracy baterii mieli na ekranie blokady, gdy telefon był podłączony do zasilania.

Wydaje się, że w najnowszej wersji beta systemu iOS 16 firma Apple rozwiązała problem, umieszczając procent mocy wewnątrz samej grafiki baterii. Przywracanie wskaźnika procentowego baterii było jedną z najbardziej pożądanych funkcji systemu iOS, odkąd firma usunęła go z paska stanu.

Ale niektóre modele iPhone’a mogą nie widzieć zwrotu. Według Pogłoski o Macu, iPhone 12 mini, ‌iPhone 13‌ mini, iPhone 11 i ‌iPhone‌ XR nie mają procentowej mocy w wersji beta iOS 16. Może się to jednak zmienić w miarę postępu procesu beta, a Apple otrzymuje informacje zwrotne od programistów i testerów.

Oczekuje się, że Apple udostępni publicznie iOS 16 późnym latem lub wczesną jesienią 2022 roku.

Czy ten post był pomocny?