Skip to content

Ciche głośne dźwięki w filmach Apple TV dzięki tej zmianie ustawień

27 de lipiec de 2021
screenshot.3

Spójrz prawdzie w oczy: twoje nocne szaleństwa Jasona Bourne’a mogą sprawić, że twoje serce przyspieszy, ale prawdopodobnie niepokoi śpiących sąsiadów. Na szczęście, jeśli używasz Apple TV, możesz wyciszyć głośne dźwięki, takie jak rycząca muzyka, strzały i eksplozje, za pomocą bardzo prostego ustawienia.

Pewnie zauważyłeś, że w niektórych filmach głośność jest wszędzie. Niektóre mają ciche części, w których trzeba zwiększyć głośność, aby usłyszeć dialog, a inne części, które są tak głośne, że trzeba się starać, aby je ściszyć.

Rozwiązaniem tego problemu jest kompresja zakresu dynamicznego, która „zmniejsza głośność głośnych dźwięków lub wzmacnia ciche dźwięki poprzez zawężenie lub „kompresję” zakresu dynamicznego sygnału audio. Wielu kinomanów patrzy z góry na tę funkcję, ponieważ zmniejsza ona dramatyczne napięcie filmu, ale jeśli masz śpiących sąsiadów o ścianę dalej, czasami musisz poświęcić się. Jeśli masz Apple TV piątej generacji, masz opcję kompresji zakresu dynamicznego, ale nie jest ona domyślnie włączona.

Aby go włączyć, musisz najpierw otworzyć Ustawienia.

1627385076 838 Ciche glosne dzwieki w filmach Apple TV dzieki tej zmianie

Następnie kliknij otwórz „Audio i wideo”.

1627385076 174 Ciche glosne dzwieki w filmach Apple TV dzieki tej zmianie

Tutaj znajdziesz kilka elementów, które znacznie wyciszą Twój Apple TV. Opcja „Efekt dźwiękowy i muzyka” wyciszy głośne aplikacje, takie jak gry, a „Kliknięcia nawigacji” wyłączą dźwięk podczas poruszania się po aplikacjach i menu.


Możesz je wyłączyć, jeśli chcesz ogólnie zmniejszyć hałas, jaki wydaje Twój Apple TV, ale jeśli chcesz użyć kompresji zakresu dynamicznego, włącz „Zmniejsz głośne dźwięki”.

Ciche glosne dzwieki w filmach Apple TV dzieki tej zmianie

Po włączeniu tej opcji powinieneś teraz doświadczyć cichszych efektów dźwiękowych i muzyki, ale nadal cieszyć się akcją i dialogami.

Kompresja zakresu dynamicznego nie jest lekarstwem na wszystko. Jeśli próbujesz słuchać muzyki, DRC może sprawić, że będzie to brzmiało mętnie i nijako, albo może złagodzić niektóre dialogi, tak że nie będziesz mógł zrozumieć, co mówią ludzie. W takim przypadku może być konieczne włączenie napisów lub próba oglądania, gdy nie musisz mieć włączonego DRC.

To powiedziawszy, jeśli szukasz sposobu na wyrównanie wrażeń podczas oglądania filmów bez przeskakiwania między różnymi poziomami głośności, włączenie DRC w Apple TV prawdopodobnie załatwi sprawę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kompresji zakresu dynamiki, wraz z prawdziwymi przykładami, zachęcamy do zapoznania się z wyjaśnieniem HTG, w jaki sposób kompresja zakresu dynamiki zmienia dźwięk.

Czy ten post był pomocny?