Skip to content

Czy należy płukać usta po kawie? – LifeSavvy

13 de lipiec de 2023

Kobieta popija z kubka do kawy.

Ach, ten orzeźwiający aromat i bogaty smak świeżo parzonej kawy o poranku. Szybko rozpoczyna nasz dzień, napędza naszą produktywność i daje poczucie radości. Ale oto palące pytanie: czy po wypiciu porannego naparu należy przepłukać usta?

Najwyraźniej odpowiedź brzmi: „Tak!”

Kawa, choć niewątpliwie pyszna, ma lekko kwaśny charakter, który może uszkodzić lub przebarwić zęby. Ta kwasowość może osłabić szkliwo, czyniąc nasze perłowe biele bardziej podatnymi na przebarwienia. Płukanie ust po wypiciu kawy może pomóc w utrzymaniu dobrej higieny jamy ustnej.

Czy nalezy plukac usta po kawie – LifeSavvy

Jeśli często pijesz kawę, a także ktoś, kto dba o blask swojego uśmiechu, płukanie ust po wypiciu kwaśnych napojów (takich jak kawa, napoje gazowane, niektóre soki owocowe i woda gazowana) może pomóc w utrzymaniu zdrowych i jasnych zębów.

Możesz także zdecydować się na kawę parzoną na zimno zamiast gorącej, jeśli chcesz rano zastrzyku energii, który zmniejsza ryzyko przebarwień na zębach. Zazwyczaj zimny napar jest mniej kwaśny niż gorąca kawa ze względu na proces parzenia, który może być lepszy dla zdrowia jamy ustnej.

Alternatywnie możesz przyjąć napoje o niższej kwasowości, takie jak kawa o niskiej kwasowości, więcej śmietanki w porannej filiżance joe lub trzymać się – tak, to możliwe – zwykłej wody rano. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że po drodze wspierasz swoją opiekę dentystyczną.

Czy ten post był pomocny?