Skip to content

Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmów Windows 7 Media Center

28 de lipiec de 2021
sshot201

Jeśli korzystasz z Biblioteki filmów w Windows 7 Media Center, aby uzyskać dostęp i przeglądać swoją kolekcję filmów, wiesz, że interfejs pozostawia trochę do życzenia. Dzisiaj pokażemy Ci, jak możesz dodać okładkę filmu i metadane do swojej biblioteki filmów za pomocą programu o nazwie YAMMM.

Aby biblioteka filmów Windows Media Center mogła wyświetlać metadane i okładki, każdy plik filmowy musi być przechowywany w osobnym folderze o tej samej nazwie z xml plik do wyświetlania metadanych, a folder.jpg plik do wyświetlenia okładki. YAMMM automatyzuje proces pobierania pliku folder.jpg oraz .xml pliki z Internetu do folderów z filmami.

Konfigurowanie folderów

Jeśli obecnie przechowujesz swoje filmy w jednym dużym folderze i obawiasz się konieczności ręcznego tworzenia osobnych folderów dla każdego pliku, śpij spokojnie. Skrypt File2Folder 1.0 zautomatyzuje ten proces (patrz link do pobrania poniżej). Jeśli masz już pliki filmowe przechowywane w poszczególnych folderach lub nie masz nic przeciwko tworzeniu ich ręcznie, możesz przejść do Instalowanie i konfigurowanie YAMMM Sekcja.

Aby zautomatyzować proces tworzenia poszczególnych folderów plików filmowych, pobierz Skrypt File2Folder 1.0 i wyodrębnij filetofolder.bat plik. Będziesz wtedy musiał skopiować filetofolder.bat do folderu, w którym przechowywane są wszystkie pliki filmowe. Uwaga: Aby ten skrypt działał poprawnie, ten proces należy wykonać na komputerze lokalnym. Uruchamianie go w folderze sieciowym nie jest zalecane.

Podwójne kliknięcie folder_plików.bat do uruchomienia procesu. Spowoduje to otwarcie okna poleceń i przeniesienie plików. Po zakończeniu procesu naciśnij dowolny klawisz, aby zamknąć okno poleceń.

1627452356 847 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media


Teraz każdy film powinien znajdować się w osobnym folderze.

1627452356 964 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

Instalowanie i konfigurowanie YAMMM

Teraz nadszedł czas, aby pobrać i zainstalować YAMMM (link do pobrania poniżej). Aby rozpocząć instalację, wystarczy dwukrotnie kliknąć pobrany plik .msi i postępować zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji.

1627452357 431 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

Podczas instalacji Konfiguracja Yammm narzędzie się otworzy. Pierwszym krokiem, który będziesz chciał wykonać, jest zdefiniowanie lokalizacji biblioteki filmów. Na Biblioteka Tab, kliknij przycisk „Dołącz folder …”.

1627452357 237 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

Przeglądaj, aby wybrać folder z filmami i kliknij „OK”. Jeśli masz więcej niż jeden folder w swojej Bibliotece filmów, powtórz ten proces, aby dodać każdy dodatkowy folder. Po zakończeniu kliknij „Zapisz”.

1627452357 925 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

Ponieważ YAMMM działa jako usługa, jeśli chcesz dodać foldery z lokalizacji sieciowej, musisz podać nazwę użytkownika i hasło do komputera w sieci w sekcji Poświadczenia sieciowe Sekcja. Jeśli komputer w sieci nie ma hasła, musisz je ustawić. Po zakończeniu kliknij „Zapisz”.

1627452357 735 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

Na Ustawienia zaznacz pole „Zmień nazwę folderów filmów…” i „Zmień nazwy plików filmowych…”. Spowoduje to automatyczną zmianę nazwy plików filmowych, aby zawierała datę. Po zakończeniu kliknij „Zapisz”.

1627452357 117 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media


Następnie kliknij Metadane patka. W sekcji „Utwórz następujące pliki metainformacji” zaznacz Centrum multimedialne systemu Windows 7. Zaznacz również pole obok wszystkich kont użytkowników pod Użytkownicy. Kliknij „Zapisz”.

1627452357 644 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

Kliknij zakładkę Grafika. Wybranie jednej z opcji zmiany rozmiaru i zmniejszenie jakości do wartości mniejszej niż 100 może skrócić czas opóźnienia podczas otwierania Biblioteki filmów. Kliknij „Zapisz”. Po zakończeniu wszystkich konfiguracji kliknij „Wyjdź”.

1627452358 710 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

Kliknij „Zamknij”, aby zakończyć instalację.

1627452358 507 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

YAMMM rozpocznie teraz pobieranie metadanych i obrazów do plików filmowych. Jeśli spojrzysz na poszczególne foldery plików filmowych, zauważysz, że nazwa pliku filmowego została zmieniona tak, aby zawierała datę i dvdid.xml plik i folder.jpg plik został pobrany przez YAMMM w celu dostarczenia metadanych i obrazu do biblioteki filmów. Jeśli zdecydujesz się zmienić rozmiar obrazów, zobaczysz również folder.oryginalny.jpg plik oprócz folder.jpg.

1627452358 12 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

Teraz, gdy przeglądasz swoją bibliotekę filmów w Media Center, twoje pliki filmowe będą wyświetlane z ładną okładką filmową.

1627452358 953 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

Dzięki dodanym metadanym w Bibliotece filmów możesz teraz sortować swoją kolekcję filmów według tytułu, gatunku, roku, oceny rodzicielskiej, typu i daty dodania.

1627452358 736 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

Jeśli klikniesz dowolny z wybranych filmów, otrzymasz szczegółowe streszczenie filmu.

1627452358 787 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media


Teraz pozostaje tylko kliknąć „Odtwórz” i cieszyć się filmem.

1627452358 114 Dodaj obrazy i metadane do biblioteki filmow Windows 7 Media

W miarę dodawania kolejnych filmów do folderów z filmami, YAMMM automatycznie pobierze metadane i okładki dla każdego folderu. Aby uzyskać dodatkową pomoc dotyczącą konfigurowania biblioteki filmów, zapoznaj się z naszym poprzednim artykułem na temat konfigurowania i dodawania folderów do biblioteki filmów Windows Media Center.

Spinki do mankietów

Pobierz skrypt File2Folder

Pobierz YAMMM

Czy ten post był pomocny?