Skip to content

Jak anulować subskrypcję Apple Music (lub dowolną inną)?

3 de sierpień de 2021
img 5595773436876

Niedawno uruchomiono Apple Music z mnóstwem fanfar i szumu. Jak dotąd recenzje są dość pozytywne, a 3-miesięczny bezpłatny okres próbny to świetny punkt sprzedaży, ale w pewnym momencie możesz zdecydować, że nie chcesz za niego płacić i musisz anulować.

Aktualizacja: Ten proces się zmienił. Oto jak anulować dowolną subskrypcję aplikacji na iPhonie lub iPadzie.

Jeśli nadal zastanawiasz się, o co chodzi w Apple Music lub nie wiesz, czy chcesz skoczyć, koniecznie zapoznaj się z naszym opisem. Rejestracja w Apple Music to pestka. W najnowszej wersji iTunes, wydanej 30 czerwca, łatwo jest dodać subskrypcję w zaledwie kilka minut.

1628001507 987 Jak anulowac subskrypcje Apple Music lub dowolna inna

Po zarejestrowaniu subskrypcja będzie odnawiana automatycznie co miesiąc, chyba że zdecydujesz się anulować ją przed rozpoczęciem kolejnego cyklu rozliczeniowego.

Anulowanie subskrypcji w iTunes na komputer stacjonarny

Jeśli korzystasz z iTunes na komputerze stacjonarnym, aby anulować swoją subskrypcję Apple Music lub inną samoodnawiającą się subskrypcję, najpierw kliknij swoje konto u góry okna iTunes, a następnie kliknij „Informacje o koncie”.

Jak anulowac subskrypcje Apple Music lub dowolna inna


Będziesz musiał wprowadzić swoje hasło Apple ID, aby uzyskać dostęp do informacji o koncie. Gdy znajdziesz się na stronie informacji o koncie, przewiń w dół do Ustawień i kliknij „Zarządzaj” obok Subskrypcje.

1628001507 154 Jak anulowac subskrypcje Apple Music lub dowolna inna

Teraz widzisz wszystkie swoje różne subskrypcje, które subskrybujesz lub byłeś subskrybowany. Kliknij „Edytuj” obok członkostwa Apple Music.

1628001508 712 Jak anulowac subskrypcje Apple Music lub dowolna inna

Jeśli są jakieś opcje odnowienia, możesz je przejrzeć i wprowadzić zmiany. Na przykład tutaj możemy przejść na plan rodzinny za 14,99 USD miesięcznie. Aby jednak anulować subskrypcję Apple Music, kliknij „Wyłącz” obok opcji Automatyczne odnawianie.

1628001508 252 Jak anulowac subskrypcje Apple Music lub dowolna inna

Gdy będziesz gotowy, kliknij „Gotowe”, a po wygaśnięciu bezpłatnego okresu próbnego Apple Music Twoja subskrypcja zostanie anulowana i nie zostanie naliczona opłata.

Anulowanie subskrypcji na urządzeniu z systemem iOS

Na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, takim jak iPad lub iPhone, otwórz Ustawienia i stuknij „iTunes i App Store”, a następnie stuknij swój Apple ID.

1628001508 380 Jak anulowac subskrypcje Apple Music lub dowolna inna

Następnie dotknij „Wyświetl Apple ID” w wyświetlonym oknie dialogowym, a następnie wprowadź hasło, aby uzyskać dostęp do informacji o koncie.

1628001508 563 Jak anulowac subskrypcje Apple Music lub dowolna inna

Pod nagłówkiem Subskrypcje kliknij „Zarządzaj”.

1628001509 144 Jak anulowac subskrypcje Apple Music lub dowolna inna


Teraz zobaczysz wszystkie swoje subskrypcje na liście i ich aktualny status, następnie stuknij subskrypcję, którą chcesz anulować.

1628001509 664 Jak anulowac subskrypcje Apple Music lub dowolna inna

Ponownie, tak jak w iTunes, zobaczysz szczegóły swojej subskrypcji i będziesz mógł zmienić opcje odnawiania. Obok opcji „Automatyczne odnawianie” wybierz opcję „Wyłącz”, aby anulować subskrypcję.

1628001509 322 Jak anulowac subskrypcje Apple Music lub dowolna inna

Gdy skończysz, stuknij „Gotowe”, aby wyjść, a po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego nie zostanie naliczona opłata za usługę Apple Music (ani dowolną subskrypcję, którą anulujesz).

To, czy jesteś zwolennikiem Apple Music, czy nie, będzie w dużej mierze zależeć od Twojej przynależności do istniejących usług przesyłania strumieniowego, a także od tego, czy posiadasz urządzenie Apple.

Jeśli korzystasz z Androida, będziesz musiał chwilę poczekać, aż aplikacja pojawi się na Twoim urządzeniu, co w zasadzie oznacza, że ​​jeśli zarejestrujesz się teraz w bezpłatnej wersji próbnej, naprawdę marnujesz ją, jeśli chcesz zabierz ze sobą muzykę przesyłaną strumieniowo.

Z drugiej strony, jeśli już zdecydowałeś się to sprawdzić, ciesz się darmowymi trzema miesiącami i wiedz, że możesz anulować w dowolnym momencie, korzystając z metod opisanych powyżej. Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, którymi chciałbyś się z nami podzielić, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?