Skip to content

Jak dać gościom dostęp do Google Chromecast

3 de sierpień de 2021
img 548a02aae5717

Dzięki niedawno wprowadzonemu „trybowi gościa” Chromecasta istnieje więcej niż jeden sposób na zapewnienie gościom dostępu do Chromecasta. Czytaj dalej, ponieważ podkreślamy różne sposoby osiągnięcia tego samego celu: zachęcenie wszystkich w pokoju do udostępniania swoich ulubionych filmów.

Sprawdziliśmy Google Chromecast w zeszłym roku i głównym punktem sprzedaży było (i pozostaje) łatwość przesyłania treści z urządzeń mobilnych na telewizor (a także umożliwienie gościom robienia tego samego). Dzięki ostatniej aktualizacji Chromecasta udostępnianie Chromecasta znajomym jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Rzućmy okiem na starą (i nadal całkowicie poprawną) metodę i nowy tryb gościa, aby umożliwić Ci rozpoczęcie sesji udostępniania wideo.

Udostępnij swoje hasło Wi-Fi

Oryginalny i podstawowy model udostępniania Chromecasta jest bardzo prosty. Gdy podłączysz Chromecasta do danej sieci Wi-Fi, Chromecast będzie dostępny dlawszystko urządzenia w tej sieci Wi-Fi.

Każdy użytkownik, który jest uwierzytelniony w tej samej sieci Wi-Fi co Chromecast, będzie mógł przesyłać filmy z dowolnej aplikacji mobilnej obsługującej Chromecasta, przesyłać karty z komputerów i w inny sposób wchodzić w interakcje z Chromecastem.


Chociaż niekoniecznie jest to idealne rozwiązanie z punktu widzenia bezpieczeństwa (ponieważ możesz nie chcieć udostępniać swojego hasła Wi-Fi gościom, którym chcesz udostępnić Chromecasta), jest to obecnie najbardziej niezawodna metoda, ponieważ działa na urządzeniach z Androidem, iOS i komputerach stacjonarnych systemy. Goście muszą po prostu mieć hasło do Wi-Fi i Aplikacja Chromecast na Androida, Aplikacja Chromecast na iOS, lub Aplikacja komputerowa (dostępne dla systemów Windows, OS X i Chrome OS).

Włącz tryb gościa

Dzięki niedawno dodanemu trybowi gościa Chromecasta nie musisz już udostępniać swojego hasła do Wi-Fi, aby umożliwić gościom dostęp do urządzenia. Podczas gdy większość ludzi nie będzie miała problemu z udostępnieniem hasła Wi-Fi swoim gościom domowym, jest to mile widziany dodatek nie tylko dla osób dbających o prywatność, którzy chcą zablokować swoje sieci domowe, ale także dla użytkowników Chromecasta w sieciach firmowych, w których się znajduje. t możliwe udostępnianie dostępu Wi-Fi wszystkim.

Co więcej, pomijając kwestie bezpieczeństwa, tryb gościa jest naprawdę przydatny, gdy masz długie i bezpieczne hasło Wi-Fi i nie chcesz zabijać czasu na wprowadzanie go do urządzenia znajomego: „Wielkie A jak w alfa, dolar znak, dziewięć, dwa, C jak Charlie, wykrzyknik…”

Jedynym minusem trybu gościa jest to, że od tego samouczka działa on obecnie tylko na urządzeniach z Androidem 4.3+. Jednak według twórców Chromecasta nie jest to celowe pominięcie, ale ograniczenie systemu iOS, nad którym obecnie pracują: iOS nie ma natywnego interfejsu API do aktywnego odpytywania węzłów Wi-Fi poza korzystaniem z rzeczywistego wyboru Wi-Fi ekran i sprawdzanie pobliskich węzłów Wi-Fi ma kluczowe znaczenie dla działania trybu gościa, ponieważ określa, że ​​gość znajduje się w pobliżu Chromecasta.

Włączanie

Aby włączyć tryb gościa, potrzebujesz urządzenia z zainstalowaną aplikacją do sterowania Chromecastem. Uruchom aplikację i przejdź do listy urządzeń.

1628003434 727 Jak dac gosciom dostep do Google Chromecast

Stuknij urządzenie, które chcesz edytować.

1628003434 839 Jak dac gosciom dostep do Google Chromecast

Na samej górze ekranu zaznacz „Tryb gościa”, aby go włączyć.

1628003435 204 Jak dac gosciom dostep do Google Chromecast

Zobaczysz mały ekran powitalny z podstawami trybu gościa, naciśnij „OK, włącz”, aby kontynuować.


W tym momencie tryb gościa jest włączony. Jeśli spojrzysz na ekran wyjściowy Chromecasta, w którym włączono tryb gościa, powinieneś zobaczyć mały dodatek do nazwy ekranowej Chromecasta, na przykład:

1628003435 313 Jak dac gosciom dostep do Google Chromecast

Ten kod PIN jest alternatywną metodą połączenia, jeśli metoda podstawowa zawiedzie (lub nie będzie działać); to także świetny wskaźnik, że tryb gościa Chromecasta jest włączony. Weźmy inne urządzenie i połączmy się z Chromecastem.

Łączenie przez tryb gościa

Aby połączyć się z Chromecastem w trybie gościa, potrzebujesz urządzenia z Androidem 4.3+ z zainstalowaną aplikacją Chromecast i włączonym Wi-Fi. Jak wspomnieliśmy we wstępie do tej sekcji, gość musi mieć włączone Wi-Fi (nawet jeśli nie ma połączenia z Wi-Fi), ponieważ Chromecast używa listy połączeń Wi-Fi dostępnych dla urządzenia gościa jako sposób na określenie, czy gość znajduje się w pobliżu Chromecasta. Połączenie jest ściśle doraźne, pamiętaj, ale nadal potrzebujesz listy Wi-Fi, aby potwierdzić lokalizację.

Otwórz dowolną aplikację na urządzeniu gościa, która ma dostęp do Chromecasta. Demonstrujemy za pomocą oficjalnej aplikacji YouTube na Androida. Stuknij ikonę przesyłania.

1628003435 944 Jak dac gosciom dostep do Google Chromecast

Aplikacja pomocnicza Chromecasta na urządzeniu gościa wykryje, że w pobliżu znajduje się Chromecast z włączonym trybem gościa, i wyświetli monit, jak widać na powyższym zrzucie ekranu. Wybierz pobliskie urządzenie.

1628003435 298 Jak dac gosciom dostep do Google Chromecast

Ponownie pojawi się prośba, tym razem o zezwolenie aplikacji pomocniczej Chromecasta na tymczasowe korzystanie z mikrofonu urządzenia. Tryb gościa Chromecasta używa ultradźwiękowej sekwencji częstotliwości do identyfikacji i łączenia się z urządzeniem. Wydaje się to dziwne, ale nasze testy działały bezbłędnie i sprawiły, że wrażenia z przesyłania z urządzenia gościa są identyczne jak w przypadku przesyłania za pomocą naszego głównego urządzenia.


Jeśli parowanie ultradźwiękowe z jakiegoś powodu nie powiedzie się lub urządzenie, z którym próbujesz się połączyć, nie ma zewnętrznego głośnika, zawsze możesz użyć opcji „pomiń” i wprowadzić kod PIN widoczny na wyświetlaczu w kolejnym monicie. Ta metoda działa równie dobrze, ale jest nieco wolniejsza za pierwszym razem (po początkowej parze opartej na kodzie PIN nie trzeba ponownie wprowadzać numeru PIN).

1628003435 943 Jak dac gosciom dostep do Google Chromecast

Niezależnie od używanego typu parowania wideo rozpocznie się na Chromecaście, a na urządzeniu gościa zobaczysz wskaźnik, że film jest odtwarzany na pobliskim urządzeniu (po chwili lub dwóch bit „urządzenie w pobliżu” zostanie zaktualizowany do właściwej nazwy konkretnego Chromecasta, np. „Sala konferencyjna”).

To wszystko. Niezależnie od tego, czy udostępniasz dostęp do Wi-Fi, czy polegasz na trybie gościa ad-hoc, Chromecast pozostaje urządzeniem do przesyłania strumieniowego z najłatwiejszym w użyciu interfejsem udostępniania.

Czy ten post był pomocny?