Skip to content

Jak dodać prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac za pomocą BitBar?

1 de sierpień de 2021
bitbar currency fun 1

Czy jest jakaś informacja, którą chcesz stale śledzić? Dla wielu użytkowników komputerów Mac pasek menu to miejsce, w którym można umieszczać takie rzeczy, ale oznacza to zbieranie poszczególnych aplikacji do takich rzeczy, jak pogoda, stan sieci i inne.

BitBar to darmowy program, który może pokazać praktycznie wszystko na pasku menu. Czyni to za pomocą prostych danych wyjściowych wiersza poleceń, sformatowanych za pomocą wtyczek utworzonych przez użytkownika. To trochę jak Geektool, które umieszcza niestandardowe widżety na pulpicie, ale na pasku menu.

Instalowanie BitBar na komputerze Mac

Aby rozpocząć, udaj się do GetBitBar.com i pobierz aplikację. Jest dostępny w pliku ZIP, który można rozpakować, klikając go dwukrotnie. Zobaczysz wtedy samą aplikację.

1627806037 615 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Przeciągnij go do folderu Aplikacje, aby go zainstalować. Gdy uruchomisz program po raz pierwszy, zobaczysz pojedynczy nowy element paska menu o nazwie „BitBar”.

1627806038 118 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

W tej chwili nie mamy żadnych wtyczek; czas to zmienić.

Instalowanie wtyczek BitBar

Kliknij pozycję menu „Pobierz wtyczki” lub Kliknij tutaj, aby rozpocząć przeglądanie kolekcji wtyczek stworzonych przez użytkowników dla BitBara. Wtyczki są podzielone na kilka różnych kategorii, od finansów, przez styl życia, po muzykę. Przeglądaj kolekcję, aż znajdziesz coś, co Ci się spodoba.


Na przykład: znalazłem naprawdę prostą wtyczkę, która pozwala na pierwszy rzut oka wiedzieć, czy masz w tej chwili dostęp do Internetu.

1627806038 922 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Aby zainstalować wtyczkę, wystarczy kliknąć przycisk „Dodaj do BitBar” na stronie internetowej. Zostaniesz poproszony:

1627806038 856 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Kliknij „Zainstaluj”, a zobaczysz nowy element na pasku menu:

1627806038 426 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Jest to niezwykle prosta wtyczka, ale potencjalnie przydatna. I to jest generalnie pomysł.

Po zainstalowaniu pierwszej wtyczki zauważysz, że element „BitBar” na pasku menu zniknął. Te pozycje menu można znaleźć z powrotem w podmenu „Preferencje” oferowanym przez każdą wtyczkę.

Kilka przydatnych wtyczek BitBar

Prawdziwa zabawa z BitBar polega na odkrywaniu wszystkiego, co możesz dodać. Na przykład jest działający minutnik Pomodoro uzupełnij powiadomieniami:

1627806038 648 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac


Jest też rozmyty zegar, który zaokrągla czas i opisuje go słowami zamiast liczb:

1627806038 871 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Istnieją narzędzia, które pokazują aktualnie odtwarzany utwór w iTunes, Vox i Spotify, lub nawet cmus:

1627806038 684 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Istnieje wiele narzędzi, które podają aktualną temperaturę, a niektóre z nich mogą wykryć Twoją aktualną lokalizację:

1627806039 762 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Inne narzędzia dają przeliczanie walut:

Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Istnieją również narzędzia do aktualna temperatura procesora, Prędkość wiatraka, oraz poziom naładowania baterii klawiatury. Istnieje wiele narzędzi do sprawdzam pocztę. Fani Bitcoina również znajdą wiele narzędzi do konwersacji. Mógłbym kontynuować, ale jest zbyt wiele wtyczek, by wspomnieć tutaj. Chodzi o to, że możesz dodawać różne rzeczy do paska menu, prawie na pewno w tym dokładnie to, co chcesz.

Uwaga na temat zależności

Jednym z moich ulubionych dodatków jest Habitica, połączenie gry RPG i listy rzeczy do zrobienia, której używam do załatwiania spraw. BitBar dodaje twoje zadania do paska menu:

1627806039 727 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac


Ale ten konkretny dodatek ma zależność, co oznacza, że ​​aby z niej korzystać, musisz zainstalować inną aplikację. Zależności są wskazane na stronie pobierania wtyczki, w następujący sposób:

1627806039 861 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Oznacza to, że potrzebujemy czegoś, co nazywa się node5zainstalowane na naszym komputerze w celu korzystania z wtyczki.

Najłatwiejszym sposobem uzyskania takich zależności jest skonfigurowanie Homebrew w celu zainstalowania narzędzi wiersza poleceń na komputerze Mac. Po skonfigurowaniu Homebrew zazwyczaj wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić brew install z twojego terminala, a następnie nazwa wszelkich zależności wymaganych przez BitBar. W tym przypadku polecenie to brew install node5.

Zarządzanie wtyczkami BitBar

Być może zainstalowałeś kilka wtyczek BitBar, ale chcesz zachować tylko kilka. Możesz usunąć wtyczki, przechodząc do folderu Wtyczki. Najłatwiej to znaleźć, klikając przycisk „Otwórz folder wtyczek” w menu preferencji BitBara.

1627806039 638 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Zostaniesz przeniesiony do folderu w Finderze, który zawiera wszystkie twoje wtyczki.

1627806039 206 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Usunięcie wtyczki z BitBar jest łatwe: po prostu usuń plik .py. Alternatywnie możesz utworzyć podfolder wtyczek, które chcesz zachować, ale niekoniecznie działają teraz.

1627806039 707 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac


Wszystko w podfolderze nie będzie działać. Ułatwia to zarządzanie wieloma wtyczkami.

Podczas gdy patrzymy na folder wtyczek, otwórz dowolną wtyczkę za pomocą edytora tekstu. W niektórych przypadkach będzie to konieczne, aby z nich skorzystać; jeśli wtyczka wymaga na przykład loginu lub klucza API, musisz samodzielnie dodać informacje.

1627806039 497 Jak dodac prawie dowolne informacje do paska menu komputera Mac

Miejsce na umieszczenie takich informacji jest zwykle wyraźnie oznaczone, jak pokazano powyżej, ale jeśli korzystanie z edytora tekstu przeraża Cię, BitBar może nie być najlepszym wyborem.

Tworzenie własnych wtyczek BitBar

Jeśli jesteś pod ręką z wierszem poleceń i odrobiną lekkiego kodowania, możesz utworzyć własne wtyczki BitBar, aby pokazać dane wyjściowe dowolnego polecenia. Nakreślenie dokładnego, jak to zrobić, wykracza poza zakres tego artykułu, ale jest podręczna kolekcja wtyczek do samouczków dostępne dla każdego, kto chce się zanurzyć. Zobacz, jak działają te wtyczki, a poznasz sztuczki potrzebne do stworzenia własnej wtyczki. Zacznij, zaawansowani użytkownicy i daj mi znać, jeśli coś stworzysz!

Czy ten post był pomocny?