Skip to content

Jak dostosować Estuary, nową domyślną skórkę Kodi

29 de lipiec de 2021
kodi custom featured

Kodi 17.0, kryptonim Krypton, jest tutaj. Jest wiele nowych funkcji, ale najbardziej oczywistym jest nowy domyślny motyw: Estuary. Ten motyw wygląda świetnie i jest bardzo funkcjonalny, ale jest coraz lepszy.

W przeciwieństwie do domyślnych motywów z przeszłości, Estuary daje ci dużo miejsca na dostosowanie rzeczy. Możesz wybrać, które podsekcje będą wyświetlane w sekcjach takich jak Telewizja i Filmy, a także wybrać niestandardowe tła i kolory. Oto, jak dostosować Kodi, aby wyglądał dokładnie tak, jak chcesz, bez instalowania nowej skórki.

Uzyskaj dostęp do ustawień motywu

Najpierw znajdźmy podstawowe ustawienia motywu. Na ekranie głównym w Kodi kliknij koło zębate w lewym górnym rogu ekranu, obok przycisku zasilania.

1627562652 222 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

Spowoduje to przejście do głównego ekranu Ustawienia systemu. Aby rozpocząć, wybierz Ustawienia skóry.

1627562653 456 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

Stąd zostaniesz przeniesiony do sekcji Ogólne w ustawieniach skórki.

1627562653 167 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi


Jest tu kilka rzeczy do przełączenia. w tym, czy aktualna temperatura zewnętrzna jest wyświetlana pod zegarem w prawym górnym rogu ekranu. Osobiście lubię to umożliwiać. Inne rzeczy, które możesz tutaj poprawić, są stosunkowo proste: czy mają miejsce animacje slajdów, czy opisy fabuły przewijają się na ekranie, gdy są zbyt długie, aby pokazać się inaczej, oraz włączanie flag mediów (małe ikony, które metadane, takie jak 1080p lub surround dźwięk).

To nie wydaje się dużo, bo tak nie jest. Prawdziwa zabawa zaczyna się w pozostałych podmenu.

Edytuj zawartość ekranu głównego

Przejdź do podmenu „Pozycje menu głównego” i możesz wyłączyć dowolne ekrany wyświetlane w menu głównym.

1627562653 790 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

Nie masz muzyki w swoim centrum multimedialnym? Możesz całkowicie wyłączyć tę sekcję. Nie widzisz sensu posiadania sekcji „Wideo”, skoro istnieje już sekcja „Programy telewizyjne” i „Filmy”? Wyłącz to. Możesz nawet całkowicie usunąć kategorie, takie jak „Filmy” i „Programy telewizyjne” z głównego menu, jeśli chcesz. Po prostu przełącz przełączniki na tej stronie.

Możesz nawet edytować kategorie wyświetlane pod każdą z tych sekcji na stronie głównej. Na przykład, jeśli nie chcesz oglądać programów telewizyjnych „Ostatnio oglądane” lub „Obecnie oglądane”, możesz je usunąć, klikając „Edytuj kategorie” w sekcji Programy telewizyjne. Gdy to zrobisz, zostaniesz poproszony o zainstalowanie dodatku Library Note Editor. Śmiało i wybierz Tak.

1627562653 697 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

Dodatek zostanie w końcu uruchomiony, pokazując podsekcje w Twoim menu.

1627562653 241 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi


Możesz usunąć dowolną kategorię, naciskając „C”, aby wywołać menu, a następnie używając przycisku usuwania.

1627562654 162 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

Nie jestem wielkim fanem sekcji „Ostatnio dodane” na ekranach TV i Film, ponieważ nie dodaję rzeczy zbyt często, więc ją usunąłem. Możesz także tworzyć niestandardowe kategorie na podstawie różnych kryteriów; zanurz się i będziesz gotowy do pracy w mgnieniu oka.

Zmień obrazy tła

Domyślnie ekran główny ma statyczny obraz tła. Przejdź jednak do sekcji „Grafika” i możesz to zmienić.

1627562654 72 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

Pierwsza opcja, czy powinieneś pokazać fanart mediów jako tło, zmieni fanart za twoją skórą w zależności od aktualnie wybranego medium. Na przykład, jeśli przejdziesz do Star Trek: The Next Generation w menu głównym, zobaczysz Star Trekimage za interfejsem.

1627562654 482 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

Jest subtelny, ale niektórzy użytkownicy naprawdę to lubią. Po włączeniu tej opcji możesz także wybrać pakiety fanartów, które będą wyświetlane podczas przeglądania takich rzeczy, jak gatunki, kraje i pogoda.

1627562654 493 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

Na przykład: jeśli pobierzesz pakiet fanartów pogodowych, a następnie sprawdzisz pogodę na ekranie głównym, zobaczysz różne obrazy za wszystkim w zależności od warunków na zewnątrz.

Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi


Widzisz deszcz w tle? To dlatego, że mieszkam w Oregonie i jest luty. Może być konieczne zamknięcie Kodi (za pomocą przycisku zasilania, a nie Control + F4) i ponowne otwarcie go, aby te poprawki działały.

Jest tu wiele opcji, więc zanurz się i baw się nim, aż znajdziesz coś, co ci się spodoba. Możesz naprawdę sprawić, że ekran główny będzie wyglądał jak własny, bez zmiany motywów.

Zmień kolor interfejsu

Na koniec możesz zmienić nakładkę kolorystyczną całej skóry. Aby to zrobić, musimy wrócić do ekranu Ustawienia systemu, tym razem wybierając „Ustawienia interfejsu”.

1627562655 799 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

Tutaj znajdziesz opcję zmiany koloru skóry, co daje wiele możliwości.

1627562655 68 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

Jeśli naprawdę kochasz kolor pomarańczowy, ta opcja jest dostępna. Jestem pewien, że wielu ludzi się z tego cieszy.

1627562655 206 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

A może wolisz zielony? Idź z tym.

1627562655 173 Jak dostosowac Estuary nowa domyslna skorke Kodi

Użyłem fioletu na powyższym zrzucie ekranu. Masz pomysł.


Możesz także zmienić lub wyłączyć dźwięki interfejsu z tego panelu, a nawet dodać niestandardowy kanał RSS (zalecamy ten, oczywiście.)

Uważamy, że Estuary to piękna skóra Kodi, ale jesteśmy również mile zaskoczeni tym, jak można ją dostosować. Jasne, nie możesz dodać bałaganu widżetów do ekranu głównego, ale masz dużą elastyczność, aby działać tak, jak chcesz, a także wyglądać tak, jak chcesz. Zanurz się i zobacz, co możesz wymyślić!

Czy ten post był pomocny?