Skip to content

Jak odtwarzać dowolne wideo na Apple TV za pomocą VLC?

26 de lipiec de 2021
img 5730f9add3726

Jeśli chodzi o odtwarzanie wideo, aplikacja wieloplatformowa VLC to prawdziwy szwajcarski scyzoryk. Od dawna jest popularny w systemach Windows, Mac i Linux, ale teraz możesz uzyskać tę samą wspaniałą moc odtwarzania wszystkiego pod słońcem na swoim Apple TV.

Podobnie jak większość dekoderów multimedialnych, Apple TV jest bardzo dobry w odtwarzaniu treści dostarczanych przez firmę macierzystą (Apple), ale wymaga odrobiny finezji, aby odtwarzać treści z innych źródeł (takich jak osobista kolekcja multimediów, sieć lub inne źródła strumieniowe).

Zamiast odkupywać swoje ulubione filmy przez iTunes lub konwertować całą kolekcję, możesz odtwarzać je za pomocą VLC. Może odtwarzać strumienie wideo zarówno z sieci lokalnej, jak iz Internetu.

Jak odtwarzac dowolne wideo na Apple TV za pomoca VLC

VLC dla tvOS zapewnia nie tylko wszystkie korzyści, do których przyzwyczaili się użytkownicy komputerów stacjonarnych i mobilnych VLC (takie jak możliwość zwiększenia prędkości odtwarzania w celu zasilania filmów dokumentalnych i tym podobnych), ale wersja tvOS zawiera nowe funkcje, takie jak bezpośrednia integracja z OpenSubtitles. org (dzięki czemu możesz pobierać napisy w locie podczas oglądania multimediów).


Aby rozpocząć, po prostu wyszukaj „VLC for Mobile” w sklepie z aplikacjami na Apple TV i pobierz aplikację.

W co możesz grać (i jak)

Istnieją trzy sposoby odtwarzania multimediów na Apple TV za pośrednictwem VLC: odtwarzanie w sieci lokalnej, odtwarzanie zdalne i odtwarzanie strumieniowe w sieci. Każdy z nich obejmuje zupełnie inny obszar odtwarzania multimediów, więc pokażmy Ci przykłady, jak każdy z nich działa i kiedy go użyjesz.

Odtwarzanie w sieci lokalnej: idealne do udostępniania plików

Jeśli skonfigurowałeś udostępnianie plików w sieci lokalnej, poprzez udziały sieciowe Windows lub przez wykrywanie plików UPnP, możesz łatwo uzyskać dostęp do plików w tych katalogach za pomocą karty „Sieć lokalna” w VLC dla Apple TV.

1627319204 598 Jak odtwarzac dowolne wideo na Apple TV za pomoca VLC

Widok sieci lokalnej jest domyślnym widokiem po uruchomieniu aplikacji VLC. Na powyższym zrzucie ekranu możesz zobaczyć, jak VLC automatycznie wykrył kilka wykrywalnych udziałów plików w naszej sieci lokalnej, w tym trzy maszyny z włączonymi udziałami Windows (SMB), dwie maszyny z włączonym udostępnianiem plików UPnP i jeden Plex Media Server (który również używa UPnP ).

Nawiasem mówiąc, jeśli głównym zastosowaniem VLC byłby dostęp do serwera Plex Media Server, możesz po prostu zainstalować bezpłatną aplikację Plex Apple TV, aby uzyskać bardziej dopracowane wrażenia z centrum multimedialnego.

Chociaż nie widać tego na powyższym zrzucie ekranu, funkcja sieci lokalnej VLC obsługuje również odtwarzanie z lokalnych serwerów FTP.

Aby uzyskać dostęp do plików, po prostu wybierz dowolny wpis na karcie sieci lokalnej i, jeśli to konieczne, wprowadź dane logowania do tego udziału plików lub serwera FTP. Następnie możesz przeglądać udostępnione foldery tak samo, jak na komputerze, ale za pomocą pilota Apple TV.

1627319204 258 Jak odtwarzac dowolne wideo na Apple TV za pomoca VLC


Wybierz plik z katalogu, a uruchomi się on z odtwarzaniem pełnoekranowym i obsługą zdalnego sterowania, tak jak oglądasz wideo z iTunes.

1627319204 99 Jak odtwarzac dowolne wideo na Apple TV za pomoca VLC

Jeśli przesuniesz palcem w dół po panelu dotykowym pilota Apple TV, zobaczysz menu ekranowe.

1627319204 718 Jak odtwarzac dowolne wideo na Apple TV za pomoca VLC

Tutaj możesz zmienić ustawienia audio, a także pobrać wspomniane napisy z OpenSubtitles.org i dostosować prędkość odtwarzania.

Zdalne odtwarzanie: przeciągnij, upuść i ciesz się

Odtwarzanie w sieci lokalnej jest świetne, jeśli masz już skonfigurowane serwery plików i gotowe do pracy, ale co, jeśli masz plik na komputerze, który chcesz teraz odtworzyć, ale nie masz udziału plików, do którego można go zrzucić? Właśnie tam pojawia się przydatna funkcja zdalnego odtwarzania VLC.

Uruchom VLC i przesuń palcem do zakładki „Zdalne odtwarzanie”.

1627319205 236 Jak odtwarzac dowolne wideo na Apple TV za pomoca VLC

Przesuń palcem w dół, aby podświetlić „Włącz zdalne odtwarzanie” i naciśnij tabliczkę dotykową, aby ją wybrać.

1627319205 538 Jak odtwarzac dowolne wideo na Apple TV za pomoca VLC


Aktywuje to serwer odtwarzania zdalnego VLC. Następnie przejdź do dowolnego komputera w sieci lokalnej i otwórz przeglądarkę internetową. Wpisz adres wyświetlany na ekranie telewizora (twój ekran będzie wyglądał jak nasz na powyższym zrzucie ekranu, ale będzie miał inny adres). Oto, co zobaczysz w swojej przeglądarce.

1627319205 373 Jak odtwarzac dowolne wideo na Apple TV za pomoca VLC

Możesz przeciągnąć i upuścić dowolny plik wideo na panel przeglądarki lub wprowadzić adres URL określonego strumienia wideo. Możesz także kliknąć duży symbol + w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do eksploratora plików i przeglądarki plików lokalnych.

Chociaż musisz być na komputerze, aby przeciągać i upuszczać pliki, jeśli załadujesz ten sam adres URL odtwarzania zdalnego na urządzeniu mobilnym (gdzie nie możesz przeciągać i upuszczać), nadal możesz dotknąć symbolu +, aby wybrać multimedia na urządzeniu.

Niezależnie od tego, czy wysyłasz pliki wideo z komputera, czy urządzenia mobilnego, pliki będą odtwarzane na Apple TVoraz mają dodatkową zaletę buforowania w lokalnej pamięci Apple TV. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli oglądasz filmy dla dzieci lub programy telewizyjne, które będą oglądane w kółko. Pliki z pamięci podręcznej zostaną automatycznie usunięte przez system operacyjny, jeśli potrzebne będzie dodatkowe miejsce do przechowywania.

Strumień sieciowy: z Internetu do telewizora

Ostatnią metodą, która działa zarówno w przypadku strumieni wideo, jak i audio, jest zrzucenie adresu URL źródła strumieniowego do pola adresu w zakładce „Strumień sieciowy”. wpisałeś tam, a także adresy URL wprowadzone za pomocą interfejsu internetowego zdalnego sterowania, który omówiliśmy w poprzedniej sekcji.

1627319205 928 Jak odtwarzac dowolne wideo na Apple TV za pomoca VLC

Teraz, żeby było jasne, korzystanie z tej funkcji nie jest tak proste, jak podłączenie adresu URL filmu na YouTube lub wideo Netflix. Funkcja strumienia sieciowego wymaga dokładnego adresu URL dokładnego zasobu strumieniowego (w formacie, do którego VLC ma dostęp). Tak więc, podczas gdy strona internetowa, którą przeglądasz, może być adresem www.somestreamingsite.com/funnymovie/, rzeczywisty adres URL wskazujący na przesyłane strumieniowo treści wideo jest najprawdopodobniej bardzo długim, tajemniczym i ukrytym adresem URL osadzonym w kodzie witryny . Wykopanie tego adresu URL jest umiejętnością (i całym innym artykułem) samą w sobie.


Chociaż bezpośrednie przesyłanie strumieniowe oparte na adresach URL jest dla większości ludzi nieco marginalnym przypadkiem użycia, jest bardzo przydatne w przypadku przesyłania strumieniowego relacji na żywo (czy to z okazji premiery NASA, informacji prasowej, czy zagranicznego meczu sportowego) i przesyłania strumieniowego z urządzeń takich jak sieć kamery bezpieczeństwa obsługujące przesyłanie strumieniowe oparte na adresach URL.

Uzbrojony w bezpłatny port tvOS odtwarzacza multimedialnego VLC, możesz odtwarzać niemal wszystko, co możesz obsłużyć z sieci domowej lub większego Internetu – bez transkodowania, konwertowania lub manipulowania.

Czy ten post był pomocny?