Skip to content

Jak pobierać filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do oglądania offline?

31 de lipiec de 2021
htf16 650x300

Wszyscy byliśmy tam wcześniej: czeka Cię długa podróż, tablet lub urządzenie mobilne, na którym lubisz oglądać filmy, i perspektywa długich przerw między niezawodnymi usługami Wi-Fi. Co ma robić podróżnik? Cóż, nie bój się wojowników drogowych, ponieważ w przeciwieństwie do Netflixa lub Hulu, Amazon Prime to usługa wideo, która faktycznie pozwoli Ci pobierać treści przesyłane strumieniowo lokalnie na dysk twardy Twojego urządzenia.

W przypadku, gdy Twoja podróż obejmuje jakiekolwiek punkty, w których przewidujesz, że możesz utracić połączenie komórkowe lub znaleźć się poza zasięgiem routera bezprzewodowego, jest to funkcja, która może okazać się szczególnie przydatna, aby zapewnić rozrywkę członkom rodziny w samochodzie lub dodać trochę dodatkowej rozrywki do następnego 18-godzinny lot z Hongkongu.

Instalowanie aplikacji Amazon Video

Jak wkrótce przeczytasz, podczas gdy pobieranie treści, które chcesz na swoje urządzenie, jest dość prostym zadaniem, w klasycznym stylu Amazon, proces faktycznego uruchomienia aplikacji Prime na twoim urządzeniu to zupełnie osobna wersja próbna. Dla użytkowników iOS proces ten jest na szczęście prosty, wystarczy tylko znaleźć aplikację Amazon Video w sklepie z aplikacjami, pobrać/zainstalować ją i zalogować się na konto Prime-active.

1627715919 900 Jak pobierac filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do ogladania

Z drugiej strony w przypadku Androida użytkownicy muszą najpierw pobrać zastrzeżony sklep Amazon App Store jako pojedynczy plik .apk (z link znaleziony tutaj).

1627715919 754 Jak pobierac filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do ogladania

Po zainstalowaniu, członkowie Prime muszą wyszukać aplikację Amazon Video w sklepie Amazon App Store, aby zainstalować ją jako samodzielną aplikację.

1627715919 39 Jak pobierac filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do ogladania.


Dopiero po przeskoczeniu wszystkich tych kółek będziesz mógł wreszcie uzyskać dostęp do treści Prime i Amazon Instant Video. Pamiętaj, że oba są pojedynczymi plikami .apk, które są niedostępne w głównym sklepie Google Play, będziesz musiał włącz instalacje oprogramowania innych firm z głównego menu Ustawienia, aby działały poprawnie.

1627715919 530 Jak pobierac filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do ogladania

Aplikacja automatycznie przeniesie Cię tam, jeśli opcja nie jest włączona, ale jeśli chcesz to zrobić ręcznie, możesz znaleźć przełącznik w Ustawieniach -> Bezpieczeństwo.

1627715920 679 Jak pobierac filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do ogladania

Nie zaleca się, aby pozostawić to ustawienie włączone przez sekundę dłużej niż jest to konieczne do uruchomienia Amazon Video, ponieważ wiele kampanii złośliwego oprogramowania i wirusów opartych na systemie Android będzie wykorzystywać tę lukę w zabezpieczeniach do dostarczania złośliwych pakietów na telefon komórkowy lub tablet.

Po zakończeniu, jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, aplikacja Amazon Video powinna wyświetlić się z Twoim loginem Amazon, a teraz możesz znaleźć film lub program telewizyjny, który chcesz oglądać w podróży.

Pobieranie treści

Po załatwieniu wszystkich zawiłości związanych z uruchomieniem aplikacji Amazon Prime Video na urządzeniu, pobieranie żądanych programów jest w rzeczywistości dość proste. Na stronie głównej dotknij lub wyszukaj program, na którym chcesz przechowywać Twój telefon lub tablet.

1627715920 413 Jak pobierac filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do ogladania

Po uruchomieniu centrum programu (lub filmu) obok każdego odcinka powinna pojawić się mała ikona, która wygląda podobnie do zaznaczonego poniżej pola:

1627715920 805 Jak pobierac filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do ogladania


Kliknij to, a zawartość automatycznie rozpocznie się pobieranie na Twoje urządzenie, gdzie będziesz mógł śledzić jej postęp za pośrednictwem centrum powiadomień Androida.

1627715921 920 Jak pobierac filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do ogladania

Ten proces jest taki sam na urządzeniu z systemem Android lub iOS, ale DRM dla każdego elementu multimedialnego może się różnić w zależności od posiadacza licencji i warunków praw autorskich Amazon.

Ekskluzywne programy Amazon Prime będą zazwyczaj odtwarzane na urządzeniu przez okres 30 dni, zanim będziesz musiał ponownie połączyć się z serwerami w celu odświeżenia licencji, podczas gdy nowsze filmy z dużych studiów mogą trwać tylko tydzień, zanim będziesz musiał sprawdzić z powrotem z serwerami firmy.

Gdy pobieranie jest aktywne, zobaczysz pod nim mały pasek tekstu, który zawiera „Opcje pobierania”.

1627715921 10 Jak pobierac filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do ogladania

W tym menu możesz wstrzymać lub anulować pobieranie, a także zmienić jakość pobieranego materiału, jeśli dostępne miejsce na dysku działa na poziomie premium. Ustawienia te wahają się od arbitralnego pomiaru Amazona „dobry”, „lepszy” i „najlepszy”, którego przepływność będzie się różnić w zależności od urządzenia, z którego oglądasz.

1627715921 528 Jak pobierac filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do ogladania


Jeśli chcesz usunąć program, który już pobrałeś i obejrzałeś, po umieszczeniu go na urządzeniu każda lokalna zawartość będzie wyświetlana obok ikony „kosza na śmieci” w aplikacji Amazon Video. Dotknij tego, a Twoje miejsce do przechowywania zostanie automatycznie zwolnione.

1627715922 822 Jak pobierac filmy i programy telewizyjne Amazon Prime do ogladania

W idealnym świecie zawsze mielibyśmy silne, niezawodne i tanie połączenie internetowe, bez względu na to, dokąd się wybieramy. W przypadku tego, w którym faktycznie mieszkamy, wciąż istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz mieć pewność, że nigdy nie przegapisz ani minuty swoich ulubionych programów telewizyjnych lub filmów, gdy jesteś poza domem.

Kredyty obrazkowe: Amazon Prime

Czy ten post był pomocny?