Skip to content

Jak sprawić, by Twój iPhone używał plików JPG i MP4 zamiast HEIF, HEIC i HEVC?

29 de lipiec de 2021
preview 14

W iOS 11 zdjęcia i filmy, które robisz, nie będą już kodowane w zgodnych formatach, do których jesteś przyzwyczajony. Zamiast JPG dla obrazów i MPEG-4 dla wideo, będą używać odpowiednio formatu obrazu o wysokiej wydajności (HEIF) i formatu wideo o wysokiej wydajności (HEVC). Pliki w tych nowszych formatach są o połowę mniejsze od plików JPG i MP4 o podobnej jakości.

Kodowanie plików w HEIF (przy użyciu rozszerzenia .HEIC) i HEVC (przy użyciu rozszerzenia .MOV) wymaga nieco większej mocy obliczeniowej, więc ta zmiana dotyczy tylko iPhone’a 7, iPhone’a 7 Plus, iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus, iPhone’a X oraz najnowszej generacji modele iPada Pro. Warto również zauważyć, że ta zmiana wpłynie tylko na nowe zdjęcia, które robisz, iOS11 nie zmieni żadnych zdjęć ani filmów, które już zrobiłeś.

Chociaż HEIF i HEVC są świetne w teorii, nie są jeszcze tak szeroko obsługiwane jak JPG i MP4 (które są w tym momencie zasadniczo uniwersalne). Na przykład musisz uaktualnić komputer Mac do systemu macOS High Sierra, aby móc edytować pliki HEIF i HEVC. A jeśli używasz systemu Windows 10, nie są one jeszcze kompatybilne po wyjęciu z pudełka.

Jeśli wolisz robić zdjęcia i filmy w bardziej kompatybilnym formacie, możesz to zrobić za pomocą prostego przełącznika ustawień. Oto jak.

Przejdź do Ustawienia> Aparat> Format i wybierz Najbardziej kompatybilny zamiast Wysoka wydajność.

Jak sprawic by Twoj iPhone uzywal plikow JPG i MP41627552608 978 Jak sprawic by Twoj iPhone uzywal plikow JPG i MP4


Teraz Twój iPhone będzie nadal używał starszych, większych i bardziej kompatybilnych formatów.

Czy ten post był pomocny?