Skip to content

Jak transmitować sesję gier PlayStation 4 na Twitchu, YouTube lub Dailymotion?

4 de sierpień de 2021
The Last of Us™ Remastered 20170205214417 picsay 650x300

Jeśli lubisz grać w gry, zawsze fajnie jest pozwolić innym oglądać, jak grasz online. Nadal nie rozumiem, dlaczego tak jest, ale ludzie uwielbiają oglądać, jak inni grają. Oto, jak przesyłać strumieniowo rozgrywkę na PlayStation 4 lub PlayStation 4 Pro przez YouTube, Twitch, a nawet Dailymotion.

Po pierwsze: musisz grać w grę. Więc odpal coś i zróbmy to. Będę testował na PlayStation 4 z The Last of Us Remastered, bo to najlepsza gra wszech czasów.

Po uruchomieniu gry przejdź do menu Udostępnij. Możesz to zrobić, naciskając przycisk Udostępnij na kontrolerze, ale jeśli w przeszłości skonfigurowałeś łatwe zrzuty ekranu, będziesz musiał długo nacisnąć ten przycisk.

W tym miejscu przewiń w dół do opcji „Nadaj rozgrywkę”, a następnie kliknij ją.

1628060992 532 Jak transmitowac sesje gier PlayStation 4 na Twitchu YouTube lub

Otworzy się menu Transmisja i od razu wybierzesz sieć, w której chcesz udostępnić swój strumień. Dla uproszczenia w tym samouczku użyjemy YouTube, ale proces powinien być zasadniczo taki sam dla Twitch i Dailymotion.

1628060992 477 Jak transmitowac sesje gier PlayStation 4 na Twitchu YouTube lub


Po wybraniu sieci pojawi się prośba o zalogowanie się do tej usługi. To jest część, która może stać się dość nieporęczna, ponieważ będziesz musiał to wszystko zrobić za pomocą kontrolera. Fuj.

Śmiało i zacznij od całego logowania. Pisanie za pomocą kontrolerów to świetna zabawa!

1628060992 662 Jak transmitowac sesje gier PlayStation 4 na Twitchu YouTube lub

Jeśli korzystasz z YouTube tak jak ja, musisz również przejść do witryny YouTube, aby zaakceptować kilka ustawień. Oto zabawna część: będziesz musiał się ponownie zalogować. Tak, nie pamięta twoich rzeczy. Nie dowierzam.

1628060992 506 Jak transmitowac sesje gier PlayStation 4 na Twitchu YouTube lub

Zasadniczo musisz tylko udowodnić, że faktycznie jesteś osobą i jesteś tym, za kogo się podajesz. Musiałem zweryfikować swoje konto za pomocą SMS-a – to może, ale nie musi być coś, co musisz zrobić. Jeśli wcześniej zweryfikowałeś swoje konto z innych powodów, ten krok może zostać pominięty.

1628060993 89 Jak transmitowac sesje gier PlayStation 4 na Twitchu YouTube lub

Po zweryfikowaniu konta możesz wrócić do ekranu Transmisja.

Jest tu kilka opcji, na przykład włączenie dźwięku z mikrofonu – jeśli masz zestaw słuchawkowy i chcesz odpowiadać na komentarze lub po prostu porozmawiać o grze, zaznacz to pole. Podobnie możesz zrobić to samo, jeśli masz kamerę PS4 i chciałbyś pochwalić się swoim ładnym kubkiem.

1628060993 564 Jak transmitowac sesje gier PlayStation 4 na Twitchu YouTube lub


Jeśli chcesz, możesz też wybrać wyświetlanie komentarzy innych osób, a także zmienić tytuł swojego strumienia, dodać opis i zmienić jakość. Pamiętaj, że to drugie będzie ograniczone przez twoje połączenie internetowe, więc staraj się nie wybierać czegoś, co będzie opóźniać twoich widzów. Jednocześnie chcesz również, aby rozdzielczość strumienia była wystarczająco wysoka, aby nie była zbyt pikselowana — chodzi o znalezienie tej równowagi.

1628060993 84 Jak transmitowac sesje gier PlayStation 4 na Twitchu YouTube lub

Nieco dalej na ekranie dostępna jest również opcja udostępniania swojego strumienia na Facebooku. Jeśli już połączyłeś swoje konto PlayStation z kontem na Facebooku, jest to proste pudełko. W przeciwnym razie będziesz się logować i łączyć te dwie osoby. Oznacza to więcej wpisywania kontrolera. Tak!

1628060993 813 Jak transmitowac sesje gier PlayStation 4 na Twitchu YouTube lub

Jeśli zdecydujesz się udostępnić przez Facebooka, możesz również zdecydować się na udostępnienie tylko znajomym lub upublicznić transmisję.

W tym momencie jesteś już prawie skończony. Kliknij przycisk „Rozpocznij transmisję”.

Jeśli wybierzesz wyświetlanie komentarzy użytkowników, pojawią się one po prawej stronie ekranu. Pamiętaj, że wyświetla się to w Twoim strumieniu — nie tylko Ty możesz to zobaczyć.

1628060994 710 Jak transmitowac sesje gier PlayStation 4 na Twitchu YouTube lub

Jeśli w dowolnym momencie zechcesz wprowadzić zmiany w swojej transmisji, na przykład pokazywanie komentarzy, po prostu kliknij ponownie przycisk Udostępnij i wybierz „Ustawienia transmisji”.

1628060994 661 Jak transmitowac sesje gier PlayStation 4 na Twitchu YouTube lub


W tym menu możesz zakończyć transmisję po zakończeniu odtwarzania, ale sekcja Ustawienia zaawansowane pozwoli Ci wyłączyć wyświetlanie komentarzy, modyfikować wyświetlany komunikat, zmieniać ustawienia dźwięku.

1628060994 990 Jak transmitowac sesje gier PlayStation 4 na Twitchu YouTube lub

Skończyło się na tym, że zostałem wciągnięty w The Last of Us na prawie godzinę po skonfigurowaniu tego, więc oto, jak wyglądał mój strumień. Raz umarłem, co było po prostu głupie.

Ostrzeżenie: ta gra zawiera agresywny i ostry język, więc może być nieodpowiednia dla niektórych widzów.

Teraz, gdy przeszedłeś przez straszny proces logowania się do wszystkiego, przesyłanie strumieniowe powinno być nieco płynniejsze następnym razem, gdy to zrobisz. Cieszyć się!

Czy ten post był pomocny?