Skip to content

Jak wymusić ponowne uruchomienie Oculus Go (kiedy przestaje działać)

24 de lipiec de 2021
img 5afeeac086f22

Zestaw słuchawkowy Oculus Go jest naprawdę świetny, ale czasami po prostu blokuje się i przestaje działać. A kiedy tak się stanie, najłatwiej jest go zrestartować. Ale jaki jest najlepszy sposób na ponowne uruchomienie? Oto, co musisz wiedzieć.

Naprawianie problemów z wyświetlaniem (jeśli to jest problem)

Jak wymusic ponowne uruchomienie Oculus Go kiedy przestaje dzialac

Jeśli Twoim jedynym problemem jest to, że widok jest skierowany w złą stronę, możesz zrobić dwie rzeczy, aby to naprawić. Pierwszym z nich jest założenie zestawu słuchawkowego, a następnie przytrzymanie przycisku Oculus, gdy kontroler jest skierowany do przodu. Ale już to wiedziałeś, prawda?

Drugim sposobem jest przejrzenie ustawień aplikacji, w której się znajdujesz, pod kątem opcji „Resetuj” lub „Resetuj widok”. Jednak nie wszystkie aplikacje mają wbudowaną tę funkcję. Przejdź więc do ekranu głównego, spójrz w dół na menu, a w Ustawieniach znajdziesz przycisk „Resetuj widok”. Kliknij to, a zestaw słuchawkowy zresetuje się do miejsca, w którym szukasz. Świetnie sprawdza się, gdy odwracasz się, siadasz lub wstajesz w środku czegoś.

1627130547 769 Jak wymusic ponowne uruchomienie Oculus Go kiedy przestaje dzialac

Zrestartuj swój Oculus Idź normalny sposób

Zakładając, że Twój widok nie jest problemem — może kontroler przestał działać, a może coś innego jest zablokowane — możesz ponownie uruchomić Oculus Go, naciskając przycisk zasilania z przodu zestawu słuchawkowego. Gdy pojawi się menu Wyłącz, kliknij opcję „Uruchom ponownie” lub „Wyłącz”. Generalnie zalecamy wyłączenie zasilania, a następnie odczekanie kilku sekund przed naciśnięciem przycisku zasilania, aby ponownie go włączyć.

1627130547 451 Jak wymusic ponowne uruchomienie Oculus Go kiedy przestaje dzialac

Wymuś ponowne uruchomienie Oculus Go (gdy normalny sposób nie działa)

Jeśli urządzenie Oculus Go nie odpowiada lub kontroler nie działa — a klawisze głośności nie działają w menu Wyłącz — nadszedł czas na wymuszone ponowne uruchomienie. Tak, zdarzyło nam się to kilka razy.


Wystarczy przytrzymać przycisk zasilania przez około 10 sekund, a urządzenie powinno się wyłączyć. Jeśli to nie zadziała, spróbuj przytrzymać go trochę dłużej – na pewno go wyłączy.

1627130547 644 Jak wymusic ponowne uruchomienie Oculus Go kiedy przestaje dzialac

Po całkowitym wyłączeniu możesz przytrzymać przycisk zasilania przez kilka sekund, aby ponownie włączyć urządzenie Oculus Go.

Czy ten post był pomocny?