Skip to content

Jak wzmocnić sygnał sieci Wi-Fi i zwiększyć zasięg dzięki DD-WRT?

15 de lipiec de 2021
banner10 1024x469 1

Połączenie bezprzewodowe jest naprawdę wygodne, dopóki nie zerwiesz połączenia lub nie uzyskasz naprawdę niskich prędkości. Dzięki DD-WRT rozszerzenie zasięgu sieci domowej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek za pomocą kilku prostych poprawek i zapasowego routera.

DD-WRT to w pełni funkcjonalne alternatywne oprogramowanie układowe dla routera. Jeśli nie wiesz, co to jest i jak zdobyć go na swoim urządzeniu, powinieneś zacząć od Turn Your Home Router w Super-Powered Router z DD-WRT.

Wzmacnianie sygnału

Uruchom przeglądarkę internetową i skieruj ją na stronę konfiguracji routera. Przejdź do opcji Bezprzewodowe > Ustawienia zaawansowane.

moc nadawania

Istnieją trzy interesujące ustawienia, z których pierwszym jest TX Power. To jest moc nadawcza twojej anteny nadawczej. Wartość domyślna to bezpieczna wartość 70, ale możemy ją nieco podnieść. Większość ludzi twierdzi, że skok do 100 jest bezpieczny. Pchnięcie go wyżej może spowodować nadmierne nagrzewanie się, które może uszkodzić router. Nie muszę się o to martwić, ponieważ moja „obszar serwerowy” jest zimny i jestem też trochę lekkomyślny, więc wyrzuciłem swoją do 150. Tak było od kilku tygodni i nie miałem problemu jeszcze, ale Twój przebieg może się różnić. Kieruj się zdrowym rozsądkiem i dyskrecją.

Następnym krokiem jest ustawienie dopalacza. Jeśli twój router bezprzewodowy i adaptery obsługują Afterburner – znany również jako SpeedBooster, SuperSpeed, Turbo G i G Plus (ale nie Super-G) – możesz to włączyć, aby uzyskać przyspieszenie. Sprawy mogą jednak spowolnić, jeśli nie będą tego wspierać, więc pamiętaj, aby odrobić pracę domową. Urządzenia typu B nie będą miały żadnych problemów, a urządzenia oparte na N również nie powinny mieć negatywnego wpływu.


Wreszcie dochodzimy do trybu koegzystencji Bluetooth. Jeśli często korzystasz z Bluetooth, być może zauważyłeś spadek niezawodności lub szybkości zarówno w przypadku urządzeń bezprzewodowych, jak i Bluetooth. Włączenie tego ustawienia powinno zapobiec nadmiernemu zakłócaniu się tych dwóch elementów.

Użyj zapasowego urządzenia jako wzmacniacza

Większość z nas przez lata unowocześniała swoje sieci za pomocą nowych routerów. Jeśli masz swój stary leżący w pobliżu, dlaczego nie rzucić na niego DD-WRT? Miałem zapasowy bezprzewodowy punkt dostępowy Linksys, ale po zainstalowaniu na nim alternatywnego oprogramowania, miałem na rękach pełnowymiarowy router. Możemy wykorzystać nasze zapasowe urządzenie do pracy jako repeater, który może pełnić funkcję przedłużacza zasięgu dla nowej części domu lub podwórka.

W obszarze Wireless > Basic Settings zmień tryb na Repeater.

1626363949 777 Jak wzmocnic sygnal sieci Wi Fi i zwiekszyc zasieg dzieki DD WRT

Zobaczysz dwie sekcje, Bezprzewodowy interfejs fizyczny (wl0) i Interfejsy wirtualne (wl0.1). Fizyczny interfejs będzie odbierał sygnał z głównego routera. Podłącz identyfikator SSID, skonfiguruj tryb sieci i zdecyduj, czy chcesz go zmostkować (połączyć ze starą siecią), czy nie zmostkować (odizolować od niej). Następnie wymyśl nowy identyfikator SSID dla swojego przemiennika. W ten sposób możesz wybrać punkt dostępu, którego chcesz użyć, w zależności od tego, gdzie jesteś.

Kliknij Zapisz, a następnie przejdź do strony Wireless Security.

Ochrona bezprzewodowa

Wprowadź ustawienia zabezpieczeń sieci bezprzewodowej dla routera głównego, a następnie wprowadź szczegóły sygnału nowego przemiennika. Na koniec musimy upewnić się, że twój wzmacniacz jest podłączony do głównego routera. Aby to zrobić, przejdź do Status> Wireless.

1626363949 504 Jak wzmocnic sygnal sieci Wi Fi i zwiekszyc zasieg dzieki DD WRT


U dołu strony zobaczysz przycisk z napisem Site Survey. Kliknij na to.

badanie na stronie

Znajdź bezprzewodowy SSID głównego routera i kliknij Dołącz. Otóż ​​to! Umieść swój przemiennik po drugiej stronie domu, ale nie tak daleko, aby nie odbierał dobrego sygnału. Następnie możesz połączyć się z nowym wzmacniaczem i przetestować go.

Użyj swojego wzmacniacza jako bezprzewodowego odbiornika

Dodatkową zaletą DD-WRT jest to, że można skonfigurować wzmacniacz tak, aby działał jako odbiornik bezprzewodowy dla komputera, który go nie ma. Wróć do miejsca, w którym skonfigurowano funkcję powtarzania, w obszarze Wireless > Basic Settings.

mostek repeatera

Zmień tryb na Repeater Bridge. Teraz możesz podłączyć urządzenie do portów Ethernet routera i będzie ono działać tak, jak jest podłączone do głównego routera. Jeśli go nie używasz, powinieneś wyłączyć, ponieważ w przeciwnym razie może zmniejszyć przepustowość.

Jeśli chcesz przyspieszyć przeglądanie, usuwanie s za pomocą Pixelserv i Znajdź szybszy serwer DNS z Namebench może pomóc Twojej sprawie – z rozszerzonymi zakresami lub bez – dzięki DD-WRT.

Czy ten post był pomocny?