Skip to content

Jak zwiększyć zasięg swojego Amazon Echo za pomocą pilota głosowego?

17 de lipiec de 2021
img 566dda0e7b89f

Alexa i Amazon Echo tworzą świetne połączenie osobistego asystenta głosowego i platformy sprzętowej, ale nawet wrażliwe mikrofony w Echo mają swoje ograniczenia. Rozszerz zasięg swojego echa za pomocą towarzyszącego Voice Remote, aby uzyskać funkcjonalność w całym domu.

Dlaczego chcę to zrobić?

Jeśli mieszkasz w małym mieszkaniu, ten samouczek nie jest dla Ciebie, ponieważ centralnie umieszczona jednostka Echo prawdopodobnie spełni wszystkie Twoje potrzeby w zakresie zasięgu mikrofonu. Jeśli jednak mieszkasz w większym mieszkaniu lub domu, prawdopodobnie odkryłeś ograniczenia Echa. Chociaż świetnie nadaje się do odbierania głosu z sąsiedniego pokoju, wrażliwych mikrofonów lub nie, trudno jest wydawać polecenia Alexie, gdy jesteś w piwnicy, na górze lub w innym miejscu w domu.

1626499597 215 Jak zwiekszyc zasieg swojego Amazon Echo za pomoca pilota glosowego

Dla zaawansowanych użytkowników Echo, którzy nieustannie wzywają Alexę do wprowadzania poprawek w swoim inteligentnym sprzęcie domowym, zmiany muzyki, ustawiania elementów listy rzeczy do zrobienia i tak dalej, frustrujące jest przebywanie poza zasięgiem słuchu Echo. Aby rozwiązać takie problemy, możesz sparować urzędnika Amazon Pilot głosowy dla Amazon Echo (29,99 USD)z jednostką Echo i ciesz się bezprzewodową i natychmiastową interakcją z Echo w dowolnym miejscu w domu.

Co więcej, co jest interesujące dla tych, którzy cieszą się mocą systemu Alexa, ale nadal są nieco ostrożni w stosunku do zawsze aktywnego systemu mikrofonowego, możesz używać pilota jako systemu mikrofonowego na żądanie, nawet jeśli główna jednostka Echo ma mikrofon system wyłączony.

Oprócz samego pilota, pakiet Voice Remote zawiera podstawę, widoczną na powyższym zdjęciu. Podstawa jest magnetyczna i mocuje się zarówno do pilota, jak i do dowolnej metalowej powierzchni. Jeśli chcesz zamontować uchwyt pilota na niemagnetycznej powierzchni, w opakowaniu znajduje się również pasek samoprzylepny wielokrotnego użytku.


Uwaga:Ze względu na szybką sprzedaż Echo (i towarzyszącą jej sprzedaż Voice Remote) wydaje się, że Voice Remote dla Amazon Echo wyczerpał się na krótko przed publikacją tego artykułu.

Parowanie pilota z Twoim Echo

Parowanie pilota to dość prosta sprawa, z naprawdę niewielkim potencjałem na czkawkę lub dwie. W tym celu rozpakuj pilota, włóż baterie AAA i odłóż na chwilę na bok. Następnie otwórz aplikację Amazon Alexa na swoim smartfonie. (Jeśli jesteś zupełnie nowym właścicielem Echo i potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu samego Echo, zdecydowanie zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym konfigurowania Echo tutaj.)

Jak zwiekszyc zasieg swojego Amazon Echo za pomoca pilota glosowego

W aplikacji na smartfona Amazon Echo dotknij ikony menu w lewym górnym rogu. Wybierz „Ustawienia” z wysuwanego menu u dołu.

1626499597 856 Jak zwiekszyc zasieg swojego Amazon Echo za pomoca pilota glosowego

W menu „Ustawienia” wybierz urządzenie, z którym chcesz sparować pilota. Takich jak, widziane powyżej, „Echo Jasona”.

1626499597 613 Jak zwiekszyc zasieg swojego Amazon Echo za pomoca pilota glosowego

W rzadkich przypadkach zamiast „Sparuj pilota urządzenia” możesz zobaczyć „Zapomnij pilota urządzenia”. Z każdym Amazon Echo można sparować tylko jeden pilot, więc jeśli kupiłeś używane urządzenie Echo, zawsze jest możliwe, że był on wcześniej sparowany z pilotem; po prostu wybierz „Zapomnij pilota urządzenia” przed wybraniem „Sparuj pilota urządzenia”.

1626499597 98 Jak zwiekszyc zasieg swojego Amazon Echo za pomoca pilota glosowego

Zarówno aplikacja, jak pokazano powyżej, jak i echo (poprzez instrukcje dźwiękowe) poproszą o upewnienie się, że baterie są w pilocie, a następnie poinstruują, aby nacisnąć i przytrzymać duży środkowy przycisk Play / Pause przez 5 sekund.

1626499598 331 Jak zwiekszyc zasieg swojego Amazon Echo za pomoca pilota glosowego


Zwolnij przycisk, a zarówno aplikacja, jak i Echo powinny poinformować Cię w ciągu obiecanych 40 sekund, że proces parowania został zakończony.

Korzystanie z pilota

Pilot Echo ma dwie strony: polecenia głosowe i fizyczne sterowanie multimediami. Możesz regulować głośność echa za pomocą przycisków +/-, przeskakiwać do przodu i do tyłu na listach odtwarzania za pomocą klawiszy strzałek w lewo / w prawo, a także odtwarzać i wstrzymywać multimedia za pomocą dużego centralnego przycisku odtwarzania.

Polecenia głosowe działają tak samo, jak w przypadku urządzenia Echo, z jedną niewielką zmianą: nie ma potrzeby używania słowa zegarka, ponieważ naciśnięcie ikony mikrofonu na pilocie działa jako sygnał słowa zegarka. Tak więc, jeśli normalnie powiesz „Alexa, zagraj świąteczną muzykę”, po naciśnięciu przycisku mikrofonu powiedziałbyś po prostu „Włącz świąteczną muzykę”.

Praktyczne zastosowania Voice Remote poza funkcją, z której mieliśmy najwięcej frajdy, to zdalne korzystanie z funkcji „Simon Says” Alexy. Kiedy używasz tej funkcji w tym samym pomieszczeniu, co urządzenie Echo, jest to nic innego jak drobna nowość, ale jeśli używasz Voice Remote, możliwości żartowania z ludzi (zwłaszcza z dziećmi) są prawie nieskończone, jeśli możesz zachować przed nimi tę funkcję w tajemnicy . Na przykład możesz powiedzieć swoim dzieciom, aby wyniosły śmieci, zawędrowały do ​​domowego biura, podniosły pilota i wydały polecenie „Simon mówi 'Nicole, twój ojciec poprosił cię o wyrzucenie śmieci’” i gwarantujemy, że pomyśli, że Alexa ich pilnuje.

Masz pilne pytanie techniczne dotyczące asystentów głosowych, technologii automatyki domowej lub innych współczesnych cudów życia w XXI wieku? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć.

Czy ten post był pomocny?