Skip to content

Jak zacząć korzystać z audiobooków i audiobooków

27 de lipiec de 2021
1627392142 preview 7

Audiobooki – lub książki na taśmie – istnieją od dziesięcioleci, ale teraz zyskują na popularności, ponieważ nie zajmują już kilkunastu płyt CD, a koszty gwałtownie spadły. Zobaczmy, jak zacząć.

Jestem wielkim fanem audiobooków. Uważam, że są najlepszym sposobem na wypełnienie martwego czasu, gdy prowadzisz samochód, sprzątasz, gotujesz, zabierasz psa na spacer lub wykonujesz całkiem bezmyślne zadania. Jeśli spędzasz kilka godzin siedząc samotnie w samochodzie, dojeżdżając do pracy, powinieneś naprawdę je sprawdzić.

Gdzie można dostać audiobooki?

Słyszalny

Słyszalny to nasza usługa audiobooków w How-To Geek. Chociaż możesz tam kupić audiobooki, jeśli zaczniesz regularnie słuchać audiobooków, będziesz chciał zarejestrować się w ich usłudze subskrypcji. Za 14,95 USD miesięcznie otrzymasz jeden kredyt, który możesz wykorzystać na zakup dowolnej książki, niezależnie od ceny. Za 22,95 USD miesięcznie otrzymujesz dwa kredyty. Twoja pierwsza książka jest również bezpłatna, gdy się zarejestrujesz, więc możesz ją sprawdzić przed zapłaceniem jakichkolwiek pieniędzy.

1627392141 928 Jak zaczac korzystac z audiobookow i audiobookow

Najlepszą rzeczą w Audible jest stała cena. Za każdą książkę płacisz tylko 14,95 USD. Chociaż od czasu do czasu można znaleźć inne książki tańsze w innych usługach, audiobooki są zwykle dość drogie i często sprzedawane są za około 30 USD. Nawet jeśli inne rynki zapewniły sobie zniżkę od ceny detalicznej, zwykle kosztują 14,95 USD — co ciekawe, identycznie jak cena kredytu Audible.

1627392141 280 Jak zaczac korzystac z audiobookow i audiobookow

Inne opcje

Audible nie jest jedyną grą w mieście, jest po prostu najpopularniejszą. Obie iTunes oraz sklep Google Play mieć dostępne duże kolekcje.

Jeśli szukasz najłatwiejszego sposobu na zakup tylko jednego audiobooka, iTunes to najlepsza opcja, jeśli używasz iOS, a Google Play to najlepsza opcja, jeśli używasz Androida. Masz już konto, a aplikacje są wbudowane w smartfona.

Istnieje również duża szansa, że ​​w Twojej lokalnej bibliotece dostępne będą audiobooki, a także e-booki. Wybór nie będzie tak dobry, jak w innych sklepach internetowych i być może będziesz musiał poczekać, aż tytuł, którego szukasz, stanie się dostępny, ale jest bezpłatny.

Jak słuchać audiobooków

Najprostszym sposobem na słuchanie audiobooków jest skorzystanie z aplikacji na smartfonie lub tablecie. Wszystkie książki kupione od Audible pojawiają się w dostępnej aplikacji Audible na iOS oraz Android. Książki kupione przez iTunes są dostępne do słuchania w aplikacji iBooks. Książki ze sklepu Google Play są dostępne w aplikacji Książki Google Play na Androidzie oraz także iOS. Po prostu włóż słuchawki, naciśnij przycisk odtwarzania i ciesz się.

1627392141 756 Jak zaczac korzystac z audiobookow i audiobookow

Możliwe jest również granie przez inteligentne głośniki. Możesz słuchać książek Audible za pomocą głośników Amazon Echo lub Sonos, a audiobooków Google Play możesz słuchać na urządzeniu Google Home. Twoje miejsce zostanie automatycznie zsynchronizowane między smartfonem a inteligentnym głośnikiem.

Wszystkie usługi umożliwiają również pobieranie plików mp3, dzięki czemu możesz odtwarzać książki audio w dowolnym miejscu, a nawet nagrywać je na płyty CD, jeśli to twoja sprawa. Jeśli masz gdzieś starego iPoda, możesz zmienić go w dedykowany odtwarzacz audiobooków.

Wskazówki dotyczące jak najlepszego wykorzystania audiobooków i audiobooków

Audiobooki trochę się przyzwyczajają. To może być dziwne, gdy ktoś ci czyta, zamiast słuchać muzyki lub talk-show w radiu. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej z tego skorzystać:


Narrator tworzy lub łamie audiobooka. Nawet twoja ulubiona książka będzie wydawać się okropna, jeśli zostanie przeczytana przez kogoś, kogo nie możesz znieść głosu. Posłuchaj próbek i sprawdź recenzje w każdym sklepie przed zakupem, na wypadek gdyby narrator brzmiał jak Gilbert Gottfried na helu.

1627392141 976 Jak zaczac korzystac z audiobookow i audiobookow

Jeśli dopiero zaczynasz z audiobookami, spróbuj posłuchać niektórych czytanych przez oryginalnego autora. W ten sposób wiesz, że dostajesz autentyczne wrażenia, a nie ujęcie jakiegoś producenta w biurowcu.

1627392141 184 Jak zaczac korzystac z audiobookow i audiobookow

Istnieją dwa rodzaje audiobooków: skrócone i nieskrócone. Skrócone audiobooki były bardziej powszechne, gdy używano taśm i płyt CD, ale nadal istnieją. Jeśli chcesz mieć pełny tekst napisany, upewnij się, że korzystasz z pełnej wersji.

Audible ma świetną politykę zwrotów. Jeśli książka Ci się nie spodoba, możesz ją zwrócić na dowolnym etapie w ciągu roku od jej zakupu. Nie bój się go używać, jeśli nie lubisz książki lub jeśli narrator za bardzo cię denerwuje.

Ze względu na zasady Apple Amazon nie może łatwo sprzedawać audiobooków za pośrednictwem aplikacji Audible na urządzeniach z systemem iOS. Aby kupić audiobooki z iPhone’a, musisz użyć Safari. To samo dotyczy książek Google Play.


Jeśli uważasz, że narrator jest nieco powolny, nie bój się użyć opcji „Przyspieszenie”. Często słucham audiobooków z prędkością 1,25x lub 1,5x. Posunąłem się nawet do 2x dla niektórych szczególnie wolnych narratorów.

1627392141 795 Jak zaczac korzystac z audiobookow i audiobookow1627392141 782 Jak zaczac korzystac z audiobookow i audiobookow

Wysłuchałem dosłownie tysięcy godzin audiobooków. Przez ponad ostatnią dekadę słuchałem średnio około trzech godzin dziennie. Nie jestem pewien, jak zachowałbym się przy zdrowych zmysłach podczas sprzątania bez nich. Sprawdź Audible, nie zawiedziesz się.

Czy ten post był pomocny?